Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPEL CORSA C 1.3 CDTI - Dziwnie działający Easytronic??

19 Maj 2013 09:05 2631 2
  • Poziom 2  
    Witam, pare dni temu znajomy kupił Opla Corse C z 2003 z silnikiem 1.3 diesel i Easytroniciem, i gdy ost prowadziłem zauważyłem ze przy zmianie biegu nie ma czegoś takiego ze (tak jak w np Audi C4 z 1995 roku w automacie) spadają tylko obroty ale jest to odczuwalne nie jest to szarpanie tylko tak jakbym zmieniał bieg sam (wsyprzęglenie ruch "ruch do przodu" i zapięcie biegu "ruch ciała to tyłu) do tego czy w tych skrzyniach jest coś takiego jak pełzanie?? bo tutaj tego jakby nie było, tzn na płaskiej drodze puszczam hamulec i dopiero po chwili auto zaczyna się podtaczać ale to nie jest "pełzanie" czy coś jest ze skrzynia nie tak?? czy po prostu ten typ tak ma?? skrzynia w trybie "manualnym" chodzi ok zmienia biegi. W Trybie A tez nie ma problemów tylko to takie "pływanie" i "pełzanie". Nie wywala żadnych błędów ani nic pełzanie tez dotyczy biegu wstecznego to samo co w przypadku a, jednak wystarczy dodać troszkę gazy by auto zaczęło się toczyć i wziąć nogę całkowicie z gazu ale to chyba już charakterystyka diesla...
  • Poziom 31  
    Easytronic jest skrzynią zautomatyzowaną. W środku jest to klasyczna skrzynia z normalnym, ciernym sprzęgłem, tylko sterowanie jest elektromechaniczne. A zatem działanie jest takie samo jak w przypadku ręcznej skrzyni.
  • Poziom 2  
    Dzieki za odpowiedz:)