Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Krups XP7240 jak wejśc do menu serwisowego?

wieo 19 Maj 2013 09:35 6093 10
  • #1 19 Maj 2013 09:35
    wieo
    Poziom 10  

Witam.
    Kupiłem podobno mało używany w/w ekspres. Wg. licznika kaw pokazuje 34 zrobione kawy. Jakoś nie chce mi się wierzyć w tę ilość, tym bardziej ze ekspres był u niego rok czasu (sprzedający zapewnił, że tak jest).
    Z tego co czytałem nie da się wykasować licznika zrobionych kaw, ale zastanawiam się co po przekroczeniu 9999 kaw licznik zaczyna o 0).
    Zastanawia mnie co z menu serwisowym?
    Tam też jeśli licznik, ale mam problem i nie wiem jak wejść do tego menu? Przeczytałem, że trzeba PROG + POKRĘTŁO+ OK.
    Nie wiem, w którym momencie czy ekspres ma być wyłączony guzik Prog i Ok?
    To jasna sprawa ale pokrętło czy mam je przekręcić?
    Chyba jednoczenie nie da się tego zrobić. :D
    Proszę o wyjaśnienie co po kolei mam wciskać. ;)
    Pozdrawiam.
    Wiechu.

0 10
  • #2 20 Kwi 2014 13:51
    Grzegorz Szuringer
    Poziom 10  

Witam.
    Licznik kaw w Krups 7240 jest 5-cio cyfrowy, kupiłem od Użytkownika który wyjechane ekspresy naprawia i puszcza w obieg dalej; Miał zrobione 32400 oraz drugi identyczny ponad 16200 kaw i poprawnie jeszcze robił kawę .
    Pozdrawiam

Moderowany:

0
  • #3 22 Kwi 2014 21:30
    nioop

Specjalista AGD

Ale wskazania niezależnie od trybu będą takie same..
    Skoro w menu tyle Ci pokazuje to nie ma sensu się doszukiwać innych liczb, bo to jest ekspres do kawy a nie komputer samolotu z czarnymi skrzynkami ;p
    Aczkolwiek jedynym i dosyć prostym sposobem na wyzerowanie liczby kaw jest wymiana elektroniki.

-1
  • #4 12 Kwi 2015 16:43
    szomas
    Poziom 9  

szkoda, że nie została udzielona na pierwotne pytanie.
    W poziom drugiego menu serwisowego kawiarka wchodzi bez problemu, a pierwszy nie cholery nie chce się ujawić. W którym momencie wciskać PROG jak i OK??

1
  • #5 12 Kwi 2015 19:35
    nioop

Specjalista AGD

Proszę doczytać o jaki model chodziło z tym PROG+OK ;)
    Przypominam, że jest to EKSPRES DO KAWY i proszę nie doszukiwać się tutaj ukrytych poziomów serwisowych, są w opcjach ustawienia, jest ukryte ustawienie czasu młynka itp ale proszę nie łudzić się, że liczba kaw jest zapisywana na kilku poziomach systemowych, które ze sobą nie współgrają w celu eliminacji oszustwa korekty licznika.
    Takie rzeczy mogą być stosowane w nowszych samochodach, samolotach ale nie w starych ekspresach do kawy :)

0
  • #6 12 Kwi 2015 19:46
    szomas
    Poziom 9  

Rozumiem, że nie bedzie w tym ekspresie "super komputera pokładowego".
    Zwyczajnie niewierze, że skoro jest drugi poziom ukrytego menu to dlaczego miało by nie być pierwszego poziomu czyli A-S1.
    Co prawda w instrukcji nie ma nic o ekspresie EA8080, ale liczę że mozna wymusić mu odkamienianie czy zwiększyć objetosc pojedynczej kawy ze 120ml na 160ml

0
  • #7 12 Kwi 2015 20:04
    nioop

Specjalista AGD

Ciekawi mnie fakt, co oznacza drugi poziom menu serwisowego ? Co to takiego jest ? Bo aż z ciekawości przejrzałem przed chwilą instrukcję serwisową producenta i nic takiego tam nie ma..

Trochę się pogubiłem.. Bo mowa jest o XP7240 czy o EA8080 ?

Można zwiększyć objętność kawy - Wystarczy wgrać nowe oprogramowanie ;)
    Podobnie z odkamienianiem.. Gdyż niektóre wersje oprogramowania mają opcję odkamienianie w menu.

0
  • #8 12 Kwi 2015 20:34
    szomas
    Poziom 9  

Ja posiadam EA8080 i liczyłem, że wszystkie mają tą samą elektronike jak i "bebechy".
    Drugi poziom jest opisany na stronie 33 czyli A-S-2.

Co do objętości kawy mój ma maksymalnie 120ml, a moich rodziców ten sam model czyli EA8080 ma możliwość wybrania 120ml jak i 160ml. W menu serwisowym A-S-1 jest wzmianka o "Funkcja kawy objętość wody" str. 32

0
  • #9 31 Gru 2015 19:42
    tom12
    Poziom 10  

szomas udało ci się odczytać ilości kaw? Ja też nie mogę odczytać wrrr.

0
  • #10 31 Gru 2016 00:34
    Przemy48
    Poziom 12  

We wszystkich ekspresach Krups z wyświetlaczem czyli np. XP7240 EA8050 można bardzo prosto zresetować całą elektronikę w tym wszystkie liczniki przywracając ją do stanu zerowego czyli takiego jaki występuje przy pierwszym uruchomieniu .

Wyłączamy ekspres przyciskiem oraz wyciągamy wtyczkę z gniazdka , odczekać 30 s.
    Trzymając wciśnięty przycisk Para (Trzeci od lewej ) wkładamy wtyczkę do gniazdka .
    Na wyświetlaczu pojawia się do wyboru Oui oraz Non podświetlamy za pomocą pokrętła Oui i wciskamy OK i jeszcze raz OK po tym wyciągamy wtyczkę z gniazdka .
    Po włączeniu ekspresu ustawiamy parametry początkowe Język , twardość wody , temp kawy i inne i cieszymy się dziewiczym ekspresem .

4
  • #11 22 Mar 2017 22:52
    mamkonto
    Poziom 14  

Witam. Miałem problem ze zresetować iem "kosmicznej" daty. W ekspresie była data ( naprawdę ) 35.01.-0
    Sam się śmiałem. Klient tłumaczył, że miał za "wysoki" rok 21.03.19 i ekspres nie przyjmował niższej daty. Więc wymyślił sobie że ustawi 31.12.99 godz. 23.59
    Potem miał datę 01.01.-0
    I nie przyjmował żadnego innego roku oprócz -0 . Więc znowu ustawił dla testu 31.01.-0. Godziny, 23:59 i po minucie przeskoczył a data na 32.01.-0
    Dzięki podpowiedzi kolegi zresetowałem ustawienia. Teraz 0 kaw i dobra data. Dzięki. Pomocny post

0