Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wilo-Sub TWU 4 - Pompa głębinowa dobór przewodu do sondy niskiego poziomu cieczy

19 Maj 2013 10:14 1680 2
 • Specjalista elektryk
  Witam
  Do zabezpieczenia pompy głębinowej przed sucho-biegiem muszę wraz z pompą opuścić elektrodę niskiego poziomu wody, niestety instrukcja nie podaje jaki zastosować przewód.
  Pompa Wilo-Sub TWU 4.... wraz ze sterownikiem Wilo PSK1 - głębokość zanurzenia około 35m, moim zdaniem przekrój przewodu nie musi być specjalnie duży, czy uważacie, że 1mm² wystarczy ?

  Sama elektroda to metalowy walec z otworem na przewód i śrubkami kontrującymi - zastanawiam się, jak wykończyć przewód, żeby nie "pił" wody, możecie zaproponować firmę, symbol ?
  (woda pitna)
  pzdr
 • Pomocny post
  Poziom 35  
  Sondę opuść na przewodzie 2.5 mm2 i nie ze względu wielkość przepływu prądu bo to jest przecież wysterowanie sterownika tylko ze względu na obciążenie mechaniczne.Na przewodzie należy zrobić sztukunek izolując sztukunek specjalną taśmą izolacyjną wykonaną na bazie gumy wulkanizacyjnej.Sonda powinna być zamontowana około 1 do 1.5 metra nad pompą.
 • Specjalista elektryk
  Dziękuję za informację.
  Jeżeli przewód mocowałbym bezpośrednio do rury PCV - obciążalność byłaby pomijalna, ale przemyślę to.
  W/g rysunku zamieszczonego w instrukcji sterownika - czujnik min. poziomu wody zainstalowany jest w połowie wysokości pompy, jeżeli będzie wyżej tak jak piszesz, na pewno nie zaszkodzi. Czy istotne jest, żeby sonda była bliżej ścianki studni (tak pokazuje rysunek, chociaż jest tylko poglądowy) czy bliżej samej pompy ?
  Pzdr