Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite Pro - Ciągła praca wentylatora + wyłączanie laptopa

Dawka007 19 Maj 2013 13:36 2373 3
  • #1 19 Maj 2013 13:36
    Dawka007
    Poziom 2  

Witam,

Na wstępie powiem, że przejrzałem już chyba wszystkie wątki na podobne tematy i nie znalazłem rozwiązania.

Problem wygląda tak, że laptop często przegrzewał mi się i wyłączał. Winą prawdopodobnie był zanieczyszczony układ chłodzenia i cała reszta laptopa. Dlatego też dałem go do serwisu, aby został wyczyszczony. Po odebraniu laptopa z serwisu wszystko wydawało się ok, jednak zdziwił mnie nieco ciągle chodzący wiatraczek. Praktycznie nie przestaje chodzić na wysokich obrotach. Dodatkowo, gdy włączę kilka procesów/programów, to laptop mimo tego, że nie jest gorący wyłącza się. Z ciekawości wszedłem do BIOSU, sprawdzić, czy przypadkiem tam nie można wyłączyć wentylatora. Jednak po chwili w BIOSIE komputer się wyłączył. I dzieje się tak zawsze, gdy do niego wejdę. Zaktualizowałem biosa, ale nic się nie zmieniło.

Wydaje mi się, że komputer tak jakby nie odczytywał dobrze temperatury procesora i reszty podzespołów. Bo mimo tego, że jest zimny, to chłodzi się na najwyższych obrotach + wyłącza po jakimś czasie.

Model laptopa: Satellite Pro L670-16Z.

Dodaję jeszcze screen z HW Monitor.

Z góry dziękuję za pomoc.

0 3
  • #2 19 Maj 2013 13:58
    DominTR3B
    Poziom 26  

Źle zainstalowany radiator,zewnętrzna obudowa nie zdąży się rozgrzać ale płyta tak.

0
  • #3 19 Maj 2013 15:21
    Kasek21
    Poziom 43  

Oddaj laptop do serwisu niech poprawią usługę.

0
  • #4 19 Maj 2013 15:39
    Dawka007
    Poziom 2  

Ok, dzięki. Tak zrobię

EDIT:
    Po oddaniu laptopa do serwisu, stwierdzono, że zepsuty jest prawdopodobnie mostek. Jego wymiana to 400-450 zł.

Stąd moje pytanie, ile może być wart ten laptop (Satellite Pro L670-16Z) jeśli chciałbym go teraz sprzedać? Bo nie wiem, czy to nie jest bardziej opłacalna opcja, niż naprawa. Wtedy ewentualnie mógłbym dołożyć i kupić jakiś stacjonarny. Z tym, że w serwisie powiedziano mi, że mogę za niego dostać 200 zł, co wydaje mi się trochę śmieszną ceną..

0