Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po formacie Windows 7 64bit zacina się.

19 Maj 2013 16:19 4647 4
  • Poziom 2  
    Witam,

Moje możliwości się powoli kończą i nie wiem co zrobić ze swoim komputerem. Otóż problem pojawił się jeszcze przed formatem komputera. Ów komputer przy każdych czynnościach wykonywanych, czy to przeglądarce, czy to przy eksploratorze systemu Windows. Co dziwne, przy tytułach takich jak MoH Warfighter, komputer pracował prawidłowo. Te zwisy, trwają od 2 minut do nawet 30 minut. Sposobem, by działał normalnie, jest pie...walnięcie w obudowę, komputer wtedy zaczyna pracować normalnie. Zrobiłem format peceta, pierw tylko dysku C, jednak to nic nie dało, potem całego wyczyściłem. Problem nie ustał. Sprawdzałem w programie HD Tune, czy nie posiadam jakichś błędów dysku, jednak nic on nie wykrył. Jednakże przy Error Scan, pokazał mi 3 czerwone cegiełki.

PS Zapomniałbym... wiatrak w karcie graficznej, wydaje dziwne dźwięki znaczy... jakby się łożysko przetarło i wiatrak wpadał w wibracje, ale rozkręcałem go wyczyściłem, brzęczenie nie ustało, ale wiatrak chodzi normalnie.

Spec. Kompa:
    -Athlon 64 X2 5400 2,8GHZ
    -HIS Radeon 5770
    -4096MB DDR2 RAM
    -AsRock N68 nie pamiętam dokładnie...
  • Moderator - Komputery Serwis
    adamaranth napisał:
    Sposobem, by działał normalnie, jest pie...walnięcie w obudowę

Witaj,
    To nie jest sposób. Spróbuj poszukać jakiejś terapii, podobno w takich przypadkach można jeszcze pomóc.

Jeśli chodzi o komputer to sprawdź stan dysku twardego, po Twoim sposobie można się spodziewać, że dysk jest do wymiany. Program, którym możesz wykonać takie badanie to na przykład CrystalDiskInfo (zamieść zrzut całej tabeli na forum do oceny).

adamaranth napisał:
    PS Zapomniałbym... wiatrak w karcie graficznej, wydaje dziwne dźwięki znaczy... jakby się łożysko przetarło i wiatrak wpadał w wibracje, ale rozkręcałem go wyczyściłem, brzęczenie nie ustało, ale wiatrak chodzi normalnie.

Wentylator może i działa normalnie, ale to przetwornice zasilające kartę mogą wydawać coś w rodzaju pisku. W specyfikacji nie określiłeś zasilacza, który zasila komputer. Podaj jego producenta oraz moc lub model.
  • Poziom 43  
    Uruchom program OCCT -> PowerSupply:OCCT test i wklej uzyskane po teście wykresy. 20 minut testu.
    Daj także screen z programu HWMonitor podczas wykonywania testu.

Screen z programu CrystalDiskInfo.
  • Poziom 2  
    Masz rację...

Po uruchomieniu tego programu ukazał się status "uwaga". Zasilacz to Corsair TX650W.

Załącznik to zdjęcie z tego programu.