Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dell P990 - nie chce się uruchamiać

dziobaxon 19 May 2013 18:29 1110 8
    dziobaxon
    Level 9  
    Witam, mam problem wydaje mi się, że z powyższym monitorem. Dziś podpiąłem inny dysk do komputera i chciałem go sformatować. W połowie formatowania resetuje komputer i po tym resecie coś się zaczęło dziać z monitorem. Nie chciał się włączać, skumałem, że pomaga wyjęcie baterii z płyty głównej, albo odłączenie monitora od prądu ale do czasu bo po ponownym włączeniu komputera pojawia się ten sam problem. Kartę graficzną wykluczyłem bo podłączyłem również inną kartę działającą i problem dalej występował.
    Dacomos
    Level 33  
    Po odłączeniu monitora od karty jest jakiś komunikat na kineskopie?
    Ja bym jednak stawiał na komputer- podaj dokładną konfiguracje?
    Jakie są sygnały speakera? masz go podłączonego?
    dziobaxon
    Level 9  
    karta graf. gf fx 5500
    ram 1gb
    procesor celeron 2.53ghz
    Nie ma żadnych sygnałów, po odłączeniu pali się zielona kontrolka na monitorze i pisze, aby podpiąć kabel.
    Dacomos
    Level 33  
    Czyli monitor raczej sprawny, problemem jest awaria płyty zasilacza cpu.
    Jaki masz zasilacz? wyjmij ram i grafikę czy odezwie się speaker? jeżeli nie to na 99% płyta umarłą.
    dziobaxon
    Level 9  
    Ale gdyby to płyta zdechła to by się włączał normalnie po resecie biosa albo wyciągnięciu z prądu?
    Dacomos
    Level 33  
    Zasilacz moc model? stan kondensatorów na płycie?
    dziobaxon
    Level 9  
    zasilacz whiteenergy atx-350 W, kondensatory w porządku. Odpięłem przed chwillą kości ram ale nie było 'pikania' i teraz nie jestem pewny czy mam speaker podłączony, nigdy nie zwracałem uwagi jak go się podłącza stąd nie wiem jak to sprawdzić.
    Dacomos
    Level 33  
    Zasilacz delikatnie mówiąc g.....y jak masz możliwość to go podmień,ściągnij manual swojej płyty i sprawdz gdzie sie podłącza głośnik.
    dziobaxon
    Level 9  
    Ok postaram się jakiś skołować na jutro