Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Freezy" - Google Chrome + otwieranie kilku zakładek=myszka tnie itd.

19 Maj 2013 18:32 2220 7
  • Poziom 23  
    Sprzęt:

Płyta: Asus M2Y
    Procesor: Athlon 64 x2 4200+ 2,2 GHZ (Niekręcony)
    Ram: 2 x 1 GB 667MHZ GOODRAM
    Graficzna: NVIDIA 7100GS
    Zasilacz: Chieftec 550W
    System: Windows 7 64BIT

Otóż problem polega na tym. Gdy mam odpalonego Google Chrome i włączam kilka zakładek naraz myszka zaczyna zacinać i muszę czekać aż wszystko się wczyta i wtedy jest ok. Czasem to trwa nawet 1 min. (w zależności ile zakładek). Po włączeniu youtube to użycie procesora = 100%. Zaczyna to wkurzać. Jaka może być tego przyczyna? Może dysk? Brak Bad Sectorów. Smart Poniżej. Wcześniej na systemie 32 bit tego nie było. Fakt mam zawalony dysk prawie cały. Myślałem nad formatem i powrotem na 32bitowy system. Może uda się bez formata. Czekam na porady i dziękuje z góry. Wykonałem Defragmentację dysku i wyczyściłem CCleanerem. Bez zmian.

Smart Dysku z HDDTUNE:
  • Poziom 15  
    Nie ma innych przeglądarek. Próbowałeś????
  • Poziom 23  
    To nie wina przeglądarki. Kiedy odpalę jakiś program i do tego włączam film to dzieje się podobnie... Nawet podczas oglądania filmu obraz potrafi się zatrzymać głos leci potem obraz przyspiesza nagle tak jakby chciał dogonić dźwięk i już jest wszystko znów jak powinno być.
  • Poziom 13  
    Nie podobają mi się wartości podawane przez HDTune - masz ujemną ilość uszkodzonych sektorów? Ściągnij coś nowszego, HDTune 5.0 (wersja próbna powinna działać jakiś czas bez wołania o kasę ;)) albo Crystal Disk Info (http://crystalmark.info/download/index-e.html).
  • Poziom 31  
    djmitas napisał:
    Ram: 2 x 1 GB 667MHZ GOODRAM
    Graficzna: NVIDIA 7100GS
    (...) System: Windows 7 64BIT
    (...)
    Gdy mam odpalonego Google Chrome i włączam kilka zakładek naraz myszka zaczyna zacinać i muszę czekać aż wszystko się wczyta i wtedy jest ok. Czasem to trwa nawet 1 min. (w zależności ile zakładek). (...) Po włączeniu youtube to użycie procesora = 100% (...) Fakt mam zawalony dysk prawie cały.

To czegóż się spodziewasz w takim razie? Słabiutka i mocno przestarzała grafika (wydajność na poziomie Radeona 9550), więc proc pozbawiony dobrego wsparcia jest non stop obciążony (np. na youtube: dekodowaniem obrazu). Do tego zaledwie 2GB RAM dla W7 64b to nie jest ilość wystarczająca, na to, by pamięć wirtualna nie była non stop w użyciu. No a na dokładkę całkowicie zawalony dysk (i jakby tego było mało: nie wiadomo, czy sprawny - patrz niżej). Uprzątnij dysk (w znaczeniu przeinstaluj a jeśli masz tylko jeden, to zaraz po reinstalce systemu utwórz rozsądnie duży (min. 6GB) plik wymiany o stałej wielkości - jeśli będzie w początkowych sektorach dysku, to będzie działał szybciej, bo tam zapis/odczyt jest najszybszy. Jesli masz dwa (fizyczne) dyski o podobnej szybkości, to plik wymiany utwórz na tym drugim (najlepiej na wyczyszczonym z danych HDD).
    A przede wszystkim po prostu doinstaluj RAM (przynajmniej do 4GB) i jakąś niedrogą grafikę dokup - nawet przestarzała 8600GT to będzie kosmos przy tej 7100GS.
    sol_invictus napisał:
    Nie podobają mi się wartości podawane przez HDTune - masz ujemną ilość uszkodzonych sektorów?

No tu też coś nie gra. Ja proponuję darmowy MHDD (ściągnąć obraz, nagrać na CD i odpalić MHDD z płytki) - zrobić pełny skan powierzchni i zamieścić wyniki.
  • Poziom 23  
    Karta grafiki jest tylko przejściowa. Zostanie wymieniona prawdopodobnie na 9600GT. Ogółem myślę, aby pobrać wersję 30dniową Wiindowsa 8 32bity żeby sprawdzić czy przypadnie mi do gustu. No i planuje dokupić jeszcze 2 kości ram po 1gb aby mieć 4 kości po 1gb działające w Dualu. SMART z Crystal Disk Info faktycznie wygląda niepokojąco. "Liczba sektorów niestabilnych" da się to jakoś naprawić? W końcu to 1 sektor wg programu. "Freezy" - Google Chrome + otwieranie kilku zakładek=myszka tnie itd.

Dodano po 4 [minuty]:

Skanuje dysk ESETEM. Jak narazie czysto (60% skanowania).
  • Poziom 31  
    Pete_O napisał:
    No tu też coś nie gra.

To chodziło o wartości C5 i C6: minus 1. Natomiast SMART z CDI to już jakiś totalny kosmos, bo te wartości nie tyle są niedobre, co wręcz niemożliwe - żeby było aż tyle sektorów niestabilnych (dysk tylu nie ma). Ponawiam radę:
    Pete_O napisał:
    Ja proponuję darmowy MHDD (ściągnąć obraz, nagrać na CD i odpalić MHDD z płytki) - zrobić pełny skan powierzchni i zamieścić wyniki.
  • Poziom 23  
    No raczej dziś tego nie zrobię (nie mam płyty pustej) Ale jutro ściągnę "Hiren's BootCD 15.2" I porobię więcej testów. O wynikach poinformuje jutro wieczorem. (Przynajmniej się postaram)