Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

chrysler Pt Cruiser - Brak basu przy odpalonym silniku

tasakul 19 May 2013 20:38 2295 8
    tasakul
    Level 2  
    Witam, prosze o pomoc posiadam radio kenwood KDC-BT92SD głośniki przód crunch GTI 6.2 C drzwi wygłuszone specjalna matą podczas odsluchu na zgaszonym silniku jest wszystko ok ladny basik gdy tylko odpale silnik bas jakby zanikl glosnik pompuje powietrze ale dzwieku (basu) jakby nie bylo sprawdzalem akumulator na zgaszonym silniku podczas odsluchu ok 80% mocy 11.98 - 12 volt na odpalonym 12 - 13.98 volt takie same wartosci przy kostce w radiu co jeszcze moze byc przyczyna???
    krocze
    Level 25  
    Na odpalonym silniku powinno być ponad 13V, a skoro u Ciebie spada do 12V, to tak jakbyś miał problemy z ładowaniem. Kabel zasilający radio pochodzi z fabrycznej instalacji, czy został zmostkowany z innym kablem 12V? Kable dobrze połączone, nie mają zwarcia, przebicia?
    tasakul
    Level 2  
    Radio jest podłączone do fabrycznej instalacji poprzez kostkę iso i nic nie było przerabiane ani kombinowane w kablach więc nie powinno być zwarcia, doszedłem do tego ze głośniki miały zamienione kable + z - juz jest tak jak powinno być i w sumie gra to lepiej ale dalej to nie jest to co przy zgaszonym silniku
    krocze
    Level 25  
    A skąd podciągnąłeś masę do radia? Z tego co pamiętam amerykańce wymagają zastosowania przejściówek do radia na zwykłe ISO, przynajmniej tak miałem u mnie w Cherokee i kabel od masy wychodzący z przejściówki należało dodatkowo podpiąć pod karoserię. Może nie jest przymocowany dobrze i po odpaleniu lata luźno. Więcej nie pomogę.
    domino987
    Level 22  
    Jaki masz wydech? tzn czy jest głośny, warczący?
    tasakul
    Level 2  
    Wydech mam oryginalny, a na kostce nie mam żadnych luźnych kabli wszystko jest jak być powinno. Czy może to byc wina głośników ?? podłączyłem je na domowym wzmacniaczu i szału nie robiły. Czy hertz seria esk 165 pomogły by??
    Zenek1988
    Level 28  
    To raczej normalne że na odpalonym silniku basu z głośników wydaje się mniej. Ja u siebie mam podobnie. Z tego co widzę masz głośniki podpięte pod radio więc może podpięcie pod wzmacniacz pomoże. Sama zmiana głośników może nic nie dać.
    tasakul
    Level 2  
    Tylko czy sam wzmacniacz pomoże?? bo na domowym wzmacniaczu głośnik pracował już na maximum możliwości membrana latała jak szalona a bas cieniutki wsadzałem go też do kolumny i tylko puste słabe pukanie. Myśle nad wymianą na hertz esk 165 i na tył hertz esk 5x7 (aby nic nie przerabiać tylko w oryginalne otwory) czy ktoś ma któreś z tych hertzów prosiłbym o wypowiedź jak grają
    Zenek1988
    Level 28  
    Tylko że pod te hertze i tak będziesz musiał kupić wzmacniacz. Spróbuj najpierw z wzmacniaczem a jak nie pomoże to wtedy zmieniaj głośniki.