Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fix do drukarek Samsung - uwagi ogólne

ecoprint 22 Maj 2013 20:42 41580 122
  • #31 22 Maj 2013 20:42
    AdamCw
    Poziom 17  

Pisząc, że Lutow to biznesmen miałem na myśli fakt, że robi to zarobkowo jako informatyk. Moskin sam nie tworzy fixów ale też nie każe sobie za nie słono płacić. Wcześniej w ogóle nic nie brał. Moskin robi to samo co Lutow i Koroton, z tą różnicą, że oni łamią firmware Samsunga a Moskin ich zabezpieczenia.
    Dlaczego pojawiły się fixy. Bo Samsung żąda zbyt dużej kwoty za swoje kartridże. Ludzie nie chcą kupować ich w cenie równej cenie drukarki. Dlatego szukają sposobów potanienia. Luyow i Koroton takie wymyślil, ale oni nie są filantropami, także chcą dla siebie zarobić. I tu pojawia się Moskin, który wykorzystuje ich dorobek i onmiża cenę. Skutkiem tego Lutow i Koroton ponoszą straty i szukają sposbu, aby oczernić Moskina podważając jego osiągnięcia.

• #32 22 Maj 2013 20:50
    rys57
    Moderator

AdamCw napisał:
    I tu pojawia się Moskin, który wykorzystuje ich dorobek i onmiża cenę.
    Piractwo :D :?:

• #33 22 Maj 2013 20:52
    ecoprint
    Poziom 21  

AdamCw napisał:
    Pisząc, że Lutow to biznesmen miałem na myśli fakt, że robi to zarobkowo jako informatyk. Moskin sam nie tworzy fixów ale też nie każe sobie za nie słono płacić. Wcześniej w ogóle nic nie brał. Moskin robi to samo co Lutow i Koroton, z tą różnicą, że oni łamią firmware Samsunga a Moskin ich zabezpieczenia.
    Dlaczego pojawiły się fixy. Bo Samsung żąda zbyt dużej kwoty za swoje kartridże. Ludzie nie chcą kupować ich w cenie równej cenie drukarki. Dlatego szukają sposobów potanienia. Luyow i Koroton takie wymyślil, ale oni nie są filantropami, także chcą dla siebie zarobić. I tu pojawia się Moskin, który wykorzystuje ich dorobek i onmiża cenę. Skutkiem tego Lutow i Koroton ponoszą straty i szukają sposbu, aby oczernić Moskina podważając jego osiągnięcia.

jak Korotron moze Mo-skina oczerniac jesli Korotron jest go sponsorem a Aleksej o nich dobze odzywasie? odpowiedziac na to pytanie prosze:)

• #34 26 Maj 2013 23:32
    Gembiak2
    Poziom 16  

AdamCw większość ludzi, która każe sobie płacić, nie każe płacić za fix tylko za pomoc w jego wgraniu. I myślisz się jest sporo generatorów w sieci nie prawidłowo działających, ze specjalnie uszkodzonymi kodami. Co do łamania zabezpieczeń wyprodukowanych już fixów jest też firma w Polsce, która to robi i słono każe sobie płacić za takie generatory. Zresztą mało jest firm rzetelnych.
    Wiele piszecie o Rosjanach zajmujących się fix'ami, a największą firmą jest firma z Uni Europejskiej, która zatrudnia spory sztab ludzi do wyprodukowania fixów i sprzedaży ich obsługi to SIA PrinterReset.
    ecoprint piszesz na formu polskim bo chcesz zarobić, do tego wciskasz, że inni muszą korzystać z Twoich usług bo reszta psuje drukarki, wiem bo z Tobą pisałem. Ktoś, kto zagłębi się w temacie potrafi każdą drukarkę naprawić, więc słowo "zepsuta" to tylko stan przejściowy.
    Na moje bez sensu jest korzystanie przez laika z generatorów fixów w celu odblokowania jednej drukarki, lepiej faktycznie poprosić kogoś o pomoc, bo nawet przy najbardziej czytelnych instrukcjach obsługi ludzie z braku doświadczenia popełniają błędy, z którymi już sobie sami nie poradzą. Niestety doświadczenie to w przypadku fixów skarb ja na daną chwilę potrafię odblokować każdą drukarkę z najnowszym firmware do której nawet jeszcze nie ma fix'a i wiedząc jak to zrobić jest to sprawa banalna :) mało tego takie odblokowanie nic mnie nie kosztuje poza czasem. Zresztą czasem sam fix to połowa sukcesu, np. w clp-360 laik nie poradzi sobie z regeneracją tonera, tak żeby go sypać i drukował idealnie, ba ta drukarka ma wady konstrukcyjne, których nie miały jej poprzedniczki. I nie kwestia w tym czy zapłacić za fix'a ale ile warto zapłacić za wiedzę taniego użytkowania drukarki co za tym idzie czas, nerwy. Mak ktoś z Was fix'a do ml-2165W v16, scx-3405W v20? ja mam, tylko trzeba drukarkę mi przysłać ;)

• #35 27 Maj 2013 09:21
    AdamCw
    Poziom 17  

Tak się składa, że większość z nas ma węża w kieszeni i każda kwota jaka uszczuplałaby nasz portfel jest traktowana jako zło. Szukają więc możliwości zdobycia fixa za darmo przeszukując różne strony i „łykając” często fixy celowo „popsute”. Kto takie fixy publikuje? W zdecydowanej większości robią to dystrybutorzy fixów, którzy w ten sposób chcą zniechęcić ludzi do ich ściągania i instalowania, bo to psuje ich dochody. Informacja taka, że dany fix jest zły pojawia się podczas publikacji rezultatów wgrywania na różnych forach. Zauważmy, że często osoba wgrywająca fixa nawet nie wie pod jaką wersję firmware jest on przygotowany. Potem po wgraniu pisze, że niestety ale fix jest zły. To nie fix tylko brak wiedzy spowodował taki skutek, że drukarka zostaje zablokowana. Nie wszyscy bowiem wiedzą o podstawowej zasadzie, że dany fix jest pod konkretny model i wersję firmware oraz, że wersja oryginalna firmware jak jest w drukarce nie może być wyższa od wersji fixa. Ludzie dla zaoszczędzenia dość małej kwoty ryzykują utratę sprawności działania przez drukarkę, tracą potem wiele czasu i nerwów, angażują innych w ratowaniu tego, co sami naknocili. No cóż – jak mówi reklama „Biedronki” – „My Polacy tak mamy”.
    Co do rosyjskich korzeni generatorów to muszę stwierdzić, że to z tej strony można się spodziewać bezpłatnych nowinek. Cztery podstawowe generatory FixGen V1.1, Fixgen final, FixMaker compl., oraz fixgenonline V5.0 stanowią zbiór niezbędnych wersji fixów, które stosują z powodzeniem nasze “serwisy”. Oczywiście trzeba poznać sposób ich działania, aby móc korzystać z nich. Pierwsze trzy są całkowicie bezpłatne, czwarty w części jest tylko bezpłatny (ML-2165/Scx-3400).
    O tym, że to Rosjanie wiodą prym w tej dziedzinie świadczy najlepiej fakt, że wszystkie Dostepne wersje tzw. oryginalnych firmware mają kod początkowy V1.00… – dla Rosji, (dla Polski jest V1.20…) Dlatego nieprawdą jest, że zawsze można wrócić do oryginalnego firmware i nie stracić uprawnień gwarancyjnych. Każdy serwis stwierdzi bez problemu, że było wgrywane oprogramowanie zmodyfikowane. Tak więc jasno trzeba stwierdzić, że wgrywając fixa tracimy uprawnienia gwarancyjne. Większość modeli ML-1660/1665, ML-1860/1865 zostało z powodzeniem zmodyfikowane dzięki rosyjskiej stronie z generatorem online pana Mo-skina. Było to tak nie na rękę pewnym osobom, że doprowadziły do zlikwidowania tej strony. Z przyczyn wiadomych – utrata zysków.
    Zresztą zdecydowana większość uczestników tego forum to ludzie szukający dla swojej drukarki bezpłatnego fixa. Płacą za drukarkę 200-400zł, a potem stwierdzają, że koszt kartridża do nich jest równy kosztowi samej drukarki. I zaczyna się poszukiwanie fixa aby obniżyć koszt eksploatacji. Zamiast od razu wybrać drukarkę HP LJ P1102 lub Canon LBP-6000/6020, do których kartridż kosztuje 45zł. Ale ludzie do takich wniosków dochodzą dopiero jak zużyją toner startowy i szukają ceny nowego. Niewielu przy zakupie kieruje się kosztami późniejszej eksploatacji. Dla większości podstawowe znaczenie to cena samej drukarki, która celowo jest tak obniżana, aby skusić nabywcę. Nowsze modele Samsunga (ML-2165) posiadają zmodyfikowany mechanizm pobierania papieru – moim zdaniem znacznie gorszy od poprzednika (ML-1660/1860). Drukarka jest lżejsza, ale kosztem jakości i trwałości.
    O tym przeciętny użytkownik nie wie. Cieszy się z ładnego kształtu, starannego wykonania korpusu, ale nie zdaje sobie sprawy, że im nowszy model tym gorszy od swych poprzedników. A kłopotów z nim więcej, bo nowsze fixy są przywiązane albo do nr seryjnego albo do nr Crum. Wszystko po to, aby skorzystać z nich mogła tylko jedna osoba do jednego urządzenia.

• #36 27 Maj 2013 15:07
    ecoprint
    Poziom 21  

Gembiak2 napisał:
    AdamCw większość ludzi, która każe sobie płacić, nie każe płacić za fix tylko za pomoc w jego wgraniu. I myślisz się jest sporo generatorów w sieci nie prawidłowo działających, ze specjalnie uszkodzonymi kodami. Co do łamania zabezpieczeń wyprodukowanych już fixów jest też firma w Polsce, która to robi i słono każe sobie płacić za takie generatory. Zresztą mało jest firm rzetelnych.
    Wiele piszecie o Rosjanach zajmujących się fix'ami, a największą firmą jest firma z Uni Europejskiej, która zatrudnia spory sztab ludzi do wyprodukowania fixów i sprzedaży ich obsługi to SIA PrinterReset.
    ecoprint piszesz na formu polskim bo chcesz zarobić, do tego wciskasz, że inni muszą korzystać z Twoich usług bo reszta psuje drukarki, wiem bo z Tobą pisałem. Ktoś, kto zagłębi się w temacie potrafi każdą drukarkę naprawić, więc słowo "zepsuta" to tylko stan przejściowy.
    Na moje bez sensu jest korzystanie przez laika z generatorów fixów w celu odblokowania jednej drukarki, lepiej faktycznie poprosić kogoś o pomoc, bo nawet przy najbardziej czytelnych instrukcjach obsługi ludzie z braku doświadczenia popełniają błędy, z którymi już sobie sami nie poradzą. Niestety doświadczenie to w przypadku fixów skarb ja na daną chwilę potrafię odblokować każdą drukarkę z najnowszym firmware do której nawet jeszcze nie ma fix'a i wiedząc jak to zrobić jest to sprawa banalna :) mało tego takie odblokowanie nic mnie nie kosztuje poza czasem. Zresztą czasem sam fix to połowa sukcesu, np. w clp-360 laik nie poradzi sobie z regeneracją tonera, tak żeby go sypać i drukował idealnie, ba ta drukarka ma wady konstrukcyjne, których nie miały jej poprzedniczki. I nie kwestia w tym czy zapłacić za fix'a ale ile warto zapłacić za wiedzę taniego użytkowania drukarki co za tym idzie czas, nerwy. Mak ktoś z Was fix'a do ml-2165W v16, scx-3405W v20? ja mam, tylko trzeba drukarkę mi przysłać ;)

SIA PrinterReset- firma z Lotwy, oni kupuja fixy u Lutowa i jego dilerzy(alex-banzaj) i spszedaja.

• #37 27 Maj 2013 15:14
    Gembiak2
    Poziom 16  

Tak to czemu niektóre wersje odblokowań, są tylko u nich w sprzedaży? I czemu fixy działają w inny sposób niż rosyjskie?

• #38 27 Maj 2013 15:37
    ecoprint
    Poziom 21  

Gembiak2 napisał:
    Tak to czemu niektóre wersje odblokowań, są tylko u nich w sprzedaży? I czemu fixy działają w inny sposób niż rosyjskie?
    w inny sposub to jak?Lutow i jego dilerzy jusz malo reklamujunsie, a jesli pan napisze konkretnie do niego albo do jego dilerzy, u nich zawsze sa fixy na same nowe firmoware.Zato u Lutowa i u tych kture spszedaju jego fixy, fixy pojawiajunsie perwsze i firmoware najnowsze. Bo Lutow zabespeczyl swoje fixy tak zeby ich nicht niemug by wzlamac. Na drugim mescu idzi Korotron, tam zabespieczenie slabe, zato i wzlamuja ich fixy, i robia swoje generatory fixuw, jak napszyklad to Aleksej Mo-skin. A firma SIA Printerreset kupuje fixu u Lutowa, sama ona ich niepisze, i niema swego generatora

• #39 27 Maj 2013 15:49
    Gembiak2
    Poziom 16  

:) no stąd wniosek, że to ich fixy z ich generatora, a nie kupowane od od kogoś innego. Zresztą te ich fixy maja o wiele lepszą przyswajalność niż np. fixmaker'ów bo z nimi czasem mam problem.

• #40 27 Maj 2013 15:57
    ecoprint
    Poziom 21  

Gembiak2 napisał:
    :) no stąd wniosek, że to ich fixy z ich generatora, a nie kupowane od od kogoś innego. Zresztą te ich fixy maja o wiele lepszą przyswajalność niż np. fixmaker'ów bo z nimi czasem mam problem.

I jeśli ruskie przestaną pisać i sprzedawać fixy, to w ogule ten interes wstanie i fixów nie będzie.

• #41 27 Maj 2013 16:02
    AdamCw
    Poziom 17  

ecoprint napisał:
    jesli ruskie pszestanu pisac i spszedawac fixy, to wogulie ten interes wstanie, i fixuw niebendzi.

I w tym się zgodzę z ecoprint. To dzięki Rosjanom możemy sobie wgrywać fixy. Jak pisałem - ogólnie dostępne wersje oryginalnego firmware są tylko w wersji na Rosję.
    nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie horendalnie wysokie ceny kartridży jak i zamienników do tych drukarek. To jest głównym powodem, że ludzie sięgają po fixy. Jeśli do HP LJ P1102 mogę kupić nowy zamiennik kartridż za 45 zł to to jest cena do przyjęcia, zas za kartridż do Ml-2165 trzeba zapłacić o 100 zł więcej, więc wiadomo, że ludzie będą poszukiwali oszczędności. Duża tu też rola producentów zamienników, których cena tak naprawdę decyduje o tym, czy opłaca się bawić we wgrywanie fixa. Samsung zastosował metodę konia trojańskiego - dodaje do swoich produktów za symboliczną złotówkę drukarke, której koszt eksploatacji nijak się ma do ekonomiczności. A potem tak obdarowany klient jest zmuszany do zakupu kartridża za cenę równą cenie drukarki.

• #42 27 Maj 2013 16:24
    ecoprint
    Poziom 21  

AdamCw napisał:
    ecoprint napisał:
    jesli ruskie pszestanu pisac i spszedawac fixy, to wogulie ten interes wstanie, i fixuw niebendzi.

I w tym się zgodzę z ecoprint. To dzięki Rosjanom możemy sobie wgrywać fixy. Jak pisałem - ogólnie dostępne wersje oryginalnego firmware są tylko w wersji na Rosję.
    niebyłoby tego wszystkiego gdyby nie chorendalnie wysokie ceny kartridży jak i zamienników do tych drukarek. To jest głównym powodem, że ludzie sięgają po fixy. Jeśli do HP LJ P1102 mogę kupić nowy zamiennik kartridż za 45 zł to to jest cena do przyjęcia, zas za kartridż do Ml-2165 trzeba zapłacić o 100zł więcej, więc wiadomo, że ludzie będą poszukiwali oszczędności. Duża tu też rola producentów zamienników, których cena tak naprawdę decyduje o tym, czy opłaca się bawić we wgrywanie fixa. Samsung zastosował metodę konia trojańskiego - dodaje do swoich produktów za symboliczną złotówkę drukarke, której koszt eksploatacji nijak się ma do ekonomiczności. A potem tak obdarowany klient jest zmuszany do zakupu kartridża za cenę róną cenie drukarki.

Alie prosze pana, cena fixa niejest tak wysoka, w dodatek fixusie raz, i zapominasie o czipe.

• #43 27 Maj 2013 16:30
    AdamCw
    Poziom 17  

ecoprint napisał:
    Alie prosze pana, cena fixa niejest tak wysoka, w dodatek fixusie raz, i zapominasie o czipe.

To prawda, ale mnie chodzi o sam fakt, że takie fixy się pojawiły - to była odpowiedź na wysokie koszty eksploatacji drukarek. Firma Samsung nadal idzie tą drogą zamiast zacząć szukać jakiegoś rozsądnego rozwiązania. Kolejna drukarka i ten sam problem drogich kartridży.
    Ja póki co jestem wdzięczny rosjanom, że takie fixy tworzą i publikują, bo dzięki nim możemy sobie zminimalizować koszty eksploatacji drukarek. Znamienne jest, że żaden firmware oryginalny w j. polskim nie funkcjonuje w necie. A dlaczego? Przecież wtedy byłoby dziecinnie proste wgrać taki firmware do drukarki, on skasowałby fixa i drukarka byłaby jak od producenta. Tymczasem owszem możemy powrócić do wersji oryginalnej ale nie na Polskę. Nie wyjdzie numer z oddaniem drukarki do serwisu bo ten stwierdzi po wydruku raportu, że drukarka była modyfikowana. Oznacza to, że raz wgrany fix niweluje nam gwarancję.
    Tak czy owak rosjanie (Koroton) i ukraińcy (Lutow) są liderami w tej dziedzinie. To im zawdzięczamy możliwość posługiwania się fixami, niezależnie od naszego stosunku do tych krajów. My tylko korzystamy z ich dorobku. Dzięki internetowi opublikowanie nowego fixa powoduje jego masowe rozprzestrzenianie się we wszystkich krajach - wystarczy przeglądać fora aby przekonac się z jakich krajów są rozmówcy. A rosjanie sa jeszcze na tyle uprzejmi, że w j. angielskim odpowiadają gdy ktoś nie zna ich języka.

• #44 27 Maj 2013 19:28
    Gembiak2
    Poziom 16  

Nie masz racji, można pobrać europejskie oryginalne firmware ze strony producenta, trzeba jednak robić to systematycznie bo dostępna jest tylko najnowsza wersja. Serwisowi też nic do tego jaką sobie oryginalną wersję firmware wgrasz. Nie ma nic w warunkach gwarancji o tym jaki oryginalny firmware ma być w drukarce. Poza tym może lubię wchodzić na stronę samsung.ru a nie samsung.pl i sobie z tamtą instaluje oprogramowanie - kto mi zabroni, kto udowodni? Kolejna sprawa gwarancja samsunga to ściema daje 6 miesięcy na materiały eksploatacyjne a to co się nie psuje - elektronika od 12-24 miesięcy w zależności od modelu. Cena oryginalnego tonera to koszt drukarki albo i czasem można taniej kupić drukarkę ze startowym tonerem niż nowy toner - to jest dopiero dowcip Samsunga.

• #45 27 Maj 2013 20:10
    AdamCw
    Poziom 17  

Warunki gwarancji pozwalają jedynie na aktualizację oprogramowania ze strony producenta. Żadne samodzielne wgrywanie nie jest dopuszczalne, grozi to utratą gwarancji. Tak więc to ty się mylisz. Traktowane jest to jako ingerencja przez użytkownika i skutkuje zerwaniem warunków gwarancji. Nie ma więc czegoś takiego jak powrót do wersji początkowej - ponieważ nie dysponujemy oryginalnym firmware na Polskę. Rosjanie owszem mogą sobie na to pozwolić bo oni mają oryginały na swój obszar. U nas jak dotychczas żaden serwis nie "upowszechnił" wersji na Polskę. A klient zawsze czuje się uspokojony wieścią, że zawsze "może" wrócić do początku.

• #46 27 Maj 2013 20:25
    Gembiak2
    Poziom 16  

Ja mówię o stronie producenta samsung.ru - rosyjskiej stronie producenta, kto mi zabroni ze strony producenta tylko w języku rosyjskim zrobić aktualizację? Nie musisz mieć wersji firmware początkowej w drukarce, samsung nawet zaleca aktualizację. Oddając na gwarancję najłatwiej wgrywać coś do drukarki i wyciągnąć wtyczkę power- serwis sobie nie radzi, nawet nie ma za bardzo jak sprawdzić co było wgrane ;) sprawdzałem wiele razy, jak również wysyłałem drukarki z oryginalnym firmware rosyjskim i nie było problemu. To co rozpowszechniasz to mity, jak te że kto wgrywa fixa do drukarki lub go sprzedaje podlega jakiejś karze. Najdurniejszą rzeczą, jaką wymyślił jeden ze sprzedawców na allegro, to rzekome przylutowywanie kości z fixem i potem z powrotem ten co był oryginalny, to ma niby chronić przed odpowiedzialnością karną i zachowaniem gwarancji producenta - TO NIE ŻART pisze o nim gość co się tytułuje serwis samsung :P co to ludzie nie wymyślą by zarabiać.

• #47 27 Maj 2013 20:32
    AdamCw
    Poziom 17  

Piszesz, że rozpowszechniam mity a sam napisałeś "serwis sobie nie radzi, nawet nie ma za bardzo jak sprawdzić co było wgrane sprawdzałem wiele razy, jak również wysyłałem drukarki z oryginalnym firmware rosyjskim i nie było problemu". To, że serwis nie robi tego co powinien (nie sprawdza) to już inna sprawa. Faktem jest jednak, że do drukarki nie można użytkownikowi samodzielnie wgrywać nowego firmware, a jedynie zezwalać na aktualizację. To, że serwisy dzialają tak a nie inaczej nie oznacza, że taka jest norma. Wiadomo jak to u nas jest z przepisami - życie je koryguje. Niemniej może znaleźć się upierdliwy serwisant, który tego nie przepuści. I wtedy klops.

• #48 27 Maj 2013 21:31
    Gembiak2
    Poziom 16  

Czym różni się aktualizacja od wgrania nowego firmware? Odpowiem - niczym :)

• #49 28 Maj 2013 08:02
    AdamCw
    Poziom 17  

Aktualizacja jest zawsze dla danego obszaru. Gdyby dostępne było nowe firmware dla naszego obszaru (V1.20...) to nie byłoby różnicy, ale niestety nie ma takiego dostępnego. Są tylko od rosjan dla ich obszaru (V1.00....). I to jest znaczące. A to, że serwis olewa w danym momencie sprawdzanie wersji softu nie oznacza, że tak zawsze może być. Znaleźć się może ktoś dociekliwy i wtedy mogą być kłopoty z uznaniem gwarancji.

• #51 08 Cze 2013 14:28
    AdamCw
    Poziom 17  

ecoprint napisał:
    Fix na ml 2165W v 14 jest u p.Lutova.

Nie tylko. Można wygenerować fixa dla V13 pod nr CRUM i wgrać je po uprzednim wgraniu oryginalnego firmware w wersji V14 umożliwiającego wgranie wersji V13, którą generuje się pod nr CRUM.

----
    Wydzielono z tematu: ML-2165W - Samsung ML-2165W fix i przerobienie chipa
    przez rys57 dnia 8.06.2013 22:00

• #53 08 Cze 2013 22:06
    AdamCw
    Poziom 17  

A co ja piszę? Cytuję z poprzedniego postu:
    "po uprzednim wgraniu oryginalnego firmware w wersji V14 umożliwiającego wgranie wersji V13".
    Chyba jasno się wyrażam. Jest to oryginalne firmware zmodyfikowane tak, aby drukarka przyjęła fixa w wersji V13. Czy to wystarczy czy znowu będziesz przynudzał kolego?

• #54 08 Cze 2013 22:11
    ecoprint
    Poziom 21  

AdamCw napisał:
    A co ja piszę? Cytuję z poprzedniego postu:
    "po uprzednim wgraniu oryginalnego firmware w wersji V14 umożliwiającego wgranie wersji V13".
    Chyba jasno się wyrażam. Jest to oryginalne firmware zmodyfikowane tak, aby drukarka przyjęła fixa w wersji V13. Czy to wystarczy czy znowu będziesz przynudzał kolego?

a pan go ma?:) bo ja mam:)

• #55 08 Cze 2013 22:24
    AdamCw
    Poziom 17  

Tak, mam.
    ML2165W_V3.00.01.14_XF
    Już z niego korzystałem.

• #56 08 Cze 2013 22:25
    rys57
    Moderator

Do Kolegów AdamCw, ecoprint, Gembiak2 i wszystkich, którzy na temat tworzenia fixów chcieliby dyskutować:
    Do tego wątku przenosiłem posty z innych tematów, w których były już tylko offtopem. Jeżeli uważacie, że dyskusja o Autorach fixów, zasadach tworzenia fixów, itd., itp, jest ważna, to proszę kontynuować ją wyłącznie tu.

Kolejną wymianę zdań w wątkach zakładanych przez użytkowników szukających pomocy będę traktował jako naruszenie p. 3.1.11 Regulaminu Forum.

• #57 15 Cze 2013 20:40
    ecoprint
    Poziom 21  

AdamCw napisał:
    Tak, mam.
    ML2165W_V3.00.01.14_XF
    Już z niego korzystałem.

jest jusz fixy do ml 2165W v14:) i nietszeba ponizac firmoware.

• #58 15 Cze 2013 20:55
    AdamCw
    Poziom 17  

ecoprint napisał:

To czemu nie podasz linku do niego jak wcześniej do generatora? Czekasz na prośby o fixa płatnego?

• #59 15 Cze 2013 21:15
    ecoprint
    Poziom 21  

AdamCw napisał:
    ecoprint napisał:

To czemu nie podasz linku do niego jak wcześniej do generatora? Czekasz na prośby o fixa płatnego?

Wszystkie adresy do stron internetowych podane w tym temacie od 22 maja 17.49.
    A platne fixy pan wszystkim proponuje, a nie ja:)

• #60 15 Cze 2013 21:25
    AdamCw
    Poziom 17  

ecoprint napisał:
    A platne fixy pan wszystkim proponuje, a nie ja:)

Jak wiadomo dostęp do większości fixów w generatorze fgo_5.0 jest płatny więc gdy ktoś szuka fixa do takiego modelu to owszem proponuję mu opłatę za wygenerowanie fixa, bo sam ponoszę koszty związane z dostępem do wspomnianego generatora. Nabywca otrzymuje sprawdzony, działający w 100% fix wraz z instrukcją do jego wgrania.