Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fix do drukarek Samsung - uwagi ogólne

ecoprint 15 Cze 2013 21:49 41004 121
  • #61 15 Cze 2013 21:49
    ecoprint
    Poziom 21  

AdamCw napisał:
    ecoprint napisał:
    A platne fixy pan wszystkim proponuje, a nie ja:)

Jak wiadomo dostęp do większości fixów w generatorze fgo_5.0 jest płatny więc gdy ktoś szuka fixa do takiego modelu to owszem proponuję mu opłatę za wygenerowanie fixa, bo sam ponoszę koszty związane z dostępem do wspomnianego generatora. Nabywca otrzymuje sprawdzony, działający w 100% fix wraz z instrukcją do jego wgrania.

U mnie tesz wszystkie fixy 100 procent dzialajonce:)

• #62 28 Cze 2013 11:24
    AdamCw
    Poziom 17  

Uwagi o generowaniu fixów w modelach SCX-3400/3405.

Tak się składa, że model SCX-3400 nie posiada trybu wymuszonego wgrywania, co powoduje znaczne komplikacje w przypadku wgrania fixa wadliwego. W modelu posiadającym ten tryb wystarczyłoby wgranie w trybie wymuszonym oryginalnego firmware a następnie fixa. W SCX-3400 jak i w jej poprzedniku SCX-3200 skutki wgrania złego fixa są poważne, gdyż bez ingerencji w elektronikę (płytę elektroniki) nie można niczego skorygować. Dlatego należy zwracać uwagę co się kupuje. Prawidłowy fix wygenerowany pod nr CRUM kartridża oryginalnego Samsunga jest w 100 % działający. Wiem, bo wygenerowałem już ich kilkadziesiąt i żaden nie nastręczał kłopotów. Jeśli jednak ktoś nieuczciwy zamiast wygenerować na generatorze fix pod konkretny nr CRUM nie robi tego tylko bierze dowolny fix z dowolnym nr CRUM i zmienia tylko jego nazwę wpisując nr CRUM od osoby, która go potrzebuje to efekty są właśnie takie a nie inne. Nie wystarczy bowiem zmiana oznaczenia w nazwie fixa. Fix musi być wygenerowany pod konkretny nr CRUM i wtedy wszystko gra.
    Aby wgranie się powiodło potrzebne są 3 dane:
    1)nazwa modelu drukarki,
    2)nr CRUM, czyli nr seryjny chipa w kartridżu, który musi być oryginalny i działający (czyli umożliwiający dokonywanie nim wydruków),
    3)aktualna wersja firmware znajdującego się w drukarce V3…?? (05/06/08/10/12/18) - wersja wygenerowanego fixu musi być równa lub wyższa od wersji aktualnej.
    Gdy te 3 dane są prawidłowe to fix będzie prawidłowy i w 100% działający.
    Wiem to, bo już wygenerowałem wiele takich fixów i wszystkie są w 100% działające.
    Dlatego też przestrzegam wszystkich przed wgrywaniem fixów niewiadomego pochodzenia do drukarki bo potem efekty tego są opłakane. W modelach nie posiadających trybu wymuszonego jest to zawsze związane z ingerowaniem w układy elektroniczne.
    Spreparować fix może każdy, zmieniając w dowolnym fixie nr CRUM. Jednak taki fix jest zabójczy dla drukarki, a w najlepszym wypadku powoduje znaczne komplikacje w przywróceniu jej do pełnej sprawności. To tak jak sprzedaż alkoholu zawierającego jego trującą odmianę. W butelce wygląda na oryginalny.
    Fixy wadliwe są często preparowane przez osoby, które nie są zainteresowane tym, aby ludzie wgrywali sobie fixa – tracą na tym sprzedawcy chipów, oryginalnych tonerów. Pojawienie się negatywnych opinii o fixach zniechęca do ich wgrywania, gdyż większość niezdecydowanych użytkowników drukarek bazuje na zasłyszanych opiniach i w obawie o uszkodzenie sprzętu rezygnuje z wgrania fixa.

• #63 07 Lip 2013 10:27
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Mam pytanie, co dają te fixy, bo właśnie pokazuje mi w stanie drukarki, że na startowym tonerze mam 0% a ja drukuję dalej- wypuściłem kolejne 60 stron i drukuje normalnie. Myślałem, że na 0% stanie i nie będzie drukowała. Chyba, że jak wyjmę toner i go włożę z powrotem to nastąpi zonk?

• #64 07 Lip 2013 10:45
    AdamCw
    Poziom 17  

MAJSTER XXL napisał:
    Mam pytanie, co dają te fixy, bo właśnie pokazuje mi w stanie drukarki, że na startowym tonerze mam 0% a ja drukuję dalej- wypuściłem kolejne 60 stron i drukuje normalnie. Myślałem, że na 0% stanie i nie będzie drukowała. Chyba, że jak wyjmę toner i go włożę z powrotem to nastąpi zonk?

Witam.
    Stan tonera jaki pokazuje oprogramowanie drukarki to jedno a drugie to chip w kartridżu, który zlicza ilość wydrukowanych stron. Dla tonera startowego gdy liczba wydruków osiągnie wartość 700 stron a dla pełnego tonera 1500stron zliczający je chip zablokuje dalszy wydruk. Aby tak się nie stało wgrywa się właśnie fixa czyli zmodyfikowaną wersję firmware, która omija te ograniczenia. Po wgraniu fixa drukarka nie zauważa bowiem chipa - może on być w kartridżu lub nie, może być zaklejony - to nie mam znaczenia dla drukarki. Jaki z tego wniosek? Otóż po wgraniu fixa czyli tzw. chipa elektronicznego nie ma żadnych ograniczeń w ilości wydruków - to sam użytkownik stwierdza, że nie odpowiada mu jakość wydruku i albo wymienia kartridż albo uzupełnia toner. Dzięki temu zabiegowi drukarka Samsung, która oryginalnie jest nieekonomiczna (koszt nowego, oryginalnego kartridża jest zbliżony do kosztu drukarki) staje się jedną z bardziej ekonomicznych, bowiem nie trzeba ponosić żadnych kosztów związanych z regeneracją kartridża oprócz kosztu samego tonera. Odpada zakup chipów, kartridż tylko przy pierwszym napełnieniu należy dokładnie opróżnić z resztek oryginalnego tonera, aby się nie "gryzł" z nowym. Każde następne to tylko uzupełnienie w toner. Nie bez znaczenia jest w tym także fakt, że takie wgranie jest jednorazowe – na cały okres eksploatacji drukarki, bowiem fix generowany jest w wersji z zabezpieczeniem przed przypadkową aktualizacją. Symboliczny koszt wygenerowania fixa -20zł zwraca się momentalnie, a oszczędności z jego posiadania są niewspółmierne.
    W przypadku kolorowej drukarki oszczędności są jeszcze większe, bowiem tam stosuje się zestaw 4-ch kartridży.
    Proponuję, abyś zrobił wydruk raportu a wtedy będziesz wiedział za ile stron drukarka się zablokuje - jeśli masz toner startowy to odejmij sobie od 700str wskazanie z raportu. Póki masz jeszcze aktywny kartridż nie marnuj go tylko czym prędzej wgraj fixa. Potem, gdy będzie on zablokowany musisz kupić oryginał, bo tylko pod oryginalne tonery są generowane fixy. Dlatego podkreślam, że kupując nową drukarkę Samsunga nie marnujcie kartridża na wydruki dopóki nie wykorzystacie go do wgrania fixa. Potem to już możecie wkładać dowolny kartridż. Kartridż startowy należy użyć w pierwszej kolejności do wygenerowania i wgrania fixa.
    Skoro u ciebie są jeszcze możliwe wydruki, to nie zastanawiaj się dłużej, tylko czyń starania o pozyskanie fixa i wgraj go czym prędzej, bo potem to już czekać cię będzie wydatek ok. 200zł na zakup kartridża oryginalnego.
    Osoby, które bezmyślnie marnują kartridż startowy aż dojdzie do jego zablokowania są potem rozgoryczone, że w porę nie zaprzestały wydruków na nim. Jest wtedy jeszcze możliwość pożyczenia takiego oryginalnego kartridża od znajomego, czy z pracy, gdzie stosuje się drukarki oparte na takim właśnie kartridżu. Jego zużycie będzie minimalne, będą to 4 strony maksimum – 2 na wydruk raportów przed wgraniem fixa, aby dowiedzieć się jaka jest wersja firmware w drukarce i nr CRUM chipa w kartridżu, oraz kolejne 2 po wgraniu fixa, aby potwierdzić poprawne jego wgranie.

• #65 07 Lip 2013 11:18
    ecoprint
    Poziom 21  

AdamCw napisał:
    MAJSTER XXL napisał:

Witam.
    Stan tonera jaki pokazuje oprogramowanie drukarki to jedno a drugie to chip w kartridżu, który zlicza ilość wydrukowanych stron. Dla tonera startowego gdy liczba wydruków osiągnie wartość 700 stron a dla pełnego tonera 1500stron zliczający je chip zablokuje dalszy wydruk. Aby tak się nie stało wgrywa się właśnie fixa czyli zmodyfikowaną wersję firmware, która omija te ograniczenia. Po wgraniu fixa drukarka nie zauważa bowiem chipa - może on być w kartridżu lub nie, może być zaklejony - to nie mam znaczenia dla drukarki. Jaki z tego wniosek? Otóż po wgraniu fixa czyli tzw. chipa elektronicznego nie ma żadnych ograniczeń w ilości wydruków - to sam użytkownik stwierdza, że nie odpowiada mu jakość wydruku i albo wymienia kartridż albo uzupełnia toner. Dzięki temu zabiegowi drukarka Samsung, która oryginalnie jest nieekonomiczna (koszt nowego, oryginalnego kartridża jest zbliżony do kosztu drukarki) staje się jedną z bardziej ekonomicznych, bowiem nie trzeba ponosić żadnych kosztów związanych z regeneracją kartridża oprócz kosztu samego tonera. Odpada zakup chipów, kartridż tylko przy pierwszym napełnieniu należy dokładnie opróżnić z resztek oryginalnego tonera, aby się nie "gryzł" z nowym. Każde następne to tylko uzupełnienie w toner. Nie bez znaczenia jest w tym także fakt, że takie wgranie jest jednorazowe – na cały okres eksploatacji drukarki, bowiem fix generowany jest w wersji z zabezpieczeniem przed przypadkową aktualizacją. Symboliczny koszt wygenerowania fixa -20zł zwraca się momentalnie, a oszczędności z jego posiadania są niewspółmierne.
    W przypadku kolorowej drukarki oszczędności są jeszcze większe, bowiem tam stosuje się zestaw 4-ch kartridży.
    Proponuję, abyś zrobił wydruk raportu a wtedy będziesz wiedział za ile stron drukarka się zablokuje - jeśli masz toner startowy to odejmij sobie od 700str wskazanie z raportu. Póki masz jeszcze aktywny kartridż nie marnuj go tylko czym prędzej wgraj fixa. Potem, gdy będzie on zablokowany musisz kupić oryginał, bo tylko pod oryginalne tonery są generowane fixy. Dlatego podkreślam, że kupując nową drukarkę Samsunga nie marnujcie kartridża na wydruki dopóki nie wykorzystacie go do wgrania fixa. Potem to już możecie wkładać dowolny kartridż. Kartridż startowy należy użyć w pierwszej kolejności do wygenerowania i wgrania fixa.
    Skoro u ciebie są jeszcze możliwe wydruki, to nie zastanawiaj się dłużej, tylko czyń starania o pozyskanie fixa i wgraj go czym prędzej, bo potem to już czekać cię będzie wydatek ok. 200zł na zakup kartridża oryginalnego.
    Osoby, które bezmyślnie marnują kartridż startowy aż dojdzie do jego zablokowania są potem rozgoryczone, że w porę nie zaprzestały wydruków na nim. Jest wtedy jeszcze możliwość pożyczenia takiego oryginalnego kartridża od znajomego, czy z pracy, gdzie stosuje się drukarki oparte na takim właśnie kartridżu. Jego zużycie będzie minimalne, będą to 4 strony maksimum – 2 na wydruk raportów przed wgraniem fixa, aby dowiedzieć się jaka jest wersja firmware w drukarce i nr CRUM chipa w kartridżu, oraz kolejne 2 po wgraniu fixa, aby potwierdzić poprawne jego wgranie.

Na konto raporta zgadzamsie z panem, ze tszeba w pora odpieczentowac raport, bo potem jest problem z wygenerowaniem fixa, bo niewiadomo jaki CRUM. A bez CRUNu jest probliem wygenerowania fixu.
    Tyklo cena u pana 20zl, drogowacie:), u mnie o wielie, wielie tanej:) nic pszeciw niemam, kazdy stawi swoja cena:)

• #66 07 Lip 2013 11:24
    AdamCw
    Poziom 17  

ecoprint napisał:
    Tyklo cena u pana 20zl, drogowacie:), u mnie o wielie, wielie tanej:) nic pszeciw niemam, kazdy stawi swoja cena:)

Ja swoją cenę wyjawiłem i nie kryję się z tym, bo sam płacę za dostęp do generatora, pan zaś najpierw udaje, że robi to całkiem bezpłatnie a po rozrekalmowaniu się pobiera kasę. Tylko, że ja panu z tego powodu nie robię wyrzutów, a pan zaś udaje wiekiego filantropa a w rzeczywistości także pobiera opłatę.
    A co do mojej ceny 20zł za każdy model to proszę popatrzeć sobie na Allegro ile kosztuje fix do np. CLP-365W - 60-80zł. Ja więc biorę symboliczną kwotę w porównaniu z innymi. Poza tym ja pobieram opłatę zawsze po pomyślnym wgraniu fixa a nigdy z góry, nie ineteresując się czy wgranie przebiegło pomyślnie czy nie. Zawsze jestem w kontakcie z wgrywającym, nie pozostawiam go sobie samemu.
    I jak do tej pory nie było przypadku aby ktoś był z tego niezadowolomy. 20zł to niejednokrotnie nizsza kwota niz koszt zakupu chipa do drukarki, więc nie ma sensu nawet tego porównywać. Każdy kto wgrał fixa wie o tym doskonale bo teraz drukuje za darmo niemal.
    Kto zaręczy, że drukarki sprzedawane już z wgranym fixem mają go wgranego w sposób prawidłowy i sam fix został prawidłowo wygenerowany. A jeśli mają wgrany tzw. fix uniwersalny, nie przywiązany do niczego, który przestaje dzialać i blokuje drukarkę po kilkuset wydrukach,a potem klient pozostawiony jest sobie samemu. Proszę sobie poczytać co dzieje się z drukarkami ML-1660, do których wcześniej wgrywano takie uniwersalne fixy - teraz po kilkuset wydrukach blokują się, grzeją - to są skutki takiego wgrywania niepewnych programów. Wiele z dostępnych ogólnie programów zawiera specjalnie mechanizmy, które mają drukarkę zablokować lub zniszczyć aby zniechęcić użytkowników przed wgrywaniem fixów. Osoba, która taki program znajdzie cieszy się, że ma za darmo oprogramowanie a potem żałuje, że je wgrała.

• #67 07 Lip 2013 11:42
    ecoprint
    Poziom 21  

AdamCw napisał:
    ecoprint napisał:

Ja swoją cenę wyjawiłem i nie kryję się z tym, bo sam płacę za dostęp do generatora, pan zaś najpierw udaje, że robi to całkiem bezpłatnie a po rozrekalmowaniu się pobiera kasę. Tylko, że ja panu z tego powodu nie robię wyrzutów, a pan zaś udaje wiekiego filantropa a w rzeczywistości także pobiera opłatę.
    A co do mojej ceny 20zł za każdy model to proszę popatrzeć sobie na Allegro ile kosztuje fix do np. CLP-365W - 60-80zł. Ja więc biorę symboliczną kwotę w porównaniu z innymi. Poza tym ja pobieram opłatę zawsze po pomyślnym wgraniu fixa a nigdy z góry, nie ineteresując się czy wgranie przebiegło pomyślnie czy nie. Zawsze jestem w kontakcie z wgrywającym, nie pozostawiam go sobie samemu.
    I jak do tej pory nie było przypadku aby ktoś był z tego niezadowolomy. 20zł to niejednokrotnie nizsza kwota niz koszt zakupu chipa do drukarki, więc nie ma sensu nawet tego porównywać. Każdy kto wgrał fixa wie o tym doskonale bo teraz drukuje za darmo niemal.

Jesli pan sugeruje ze pobieram plata za fix, prosze udowodnic to, a nie rozzucacsie kakaszkami, bo tyko na to panu stac.Wszystie krute zwracalisie do mnie za fixem niewziolem nie grosza, niech pan uwasznie poczyta opinie tych kturym pomoglem.

• #68 07 Lip 2013 11:45
    AdamCw
    Poziom 17  

ecoprint napisał:
    Jesli pan sugeruje ze pobieram plata za fix, prosze udowodnic to,

Proszę bardzo. Cytuję pański wcześniejszy post #65:
    "Tyklo cena u pana 20zl, drogowacie:), u mnie o wielie, wielie tanej:) nic pszeciw niemam, kazdy stawi swoja cena:)"
    Sam pan sobie zaprzecza a dowód znajduje się w pańskich postach. Proszę uważniej je formułować, aby potem nie wycofywać się z nich.
    Zdaję sobie sprawę, że zawsze znajdzie się kilka osób, dla których i ta kwota - 20zł będzie stanowić problem do obejścia ale jak wspomniałem nie mam bezpłatnego dostępu do generatora a filantropem tez nie jestem. A co do wysokości tej kwoty to jak wspomniałem, jest to niejednokrotnie koszt samego chipa. Więc o czym tu gadać.

• #69 07 Lip 2013 11:49
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

A co w przypadku zakupu tonera z chipem na 1500 stron np. z allegro?
    Kupiłem coś takiego za 38zł z wysyłką i czekam na dostawę, sprawdzi się to w startowym kardridżu?

• #70 07 Lip 2013 11:53
    AdamCw
    Poziom 17  

MAJSTER XXL napisał:
    A co w przypadku zakupu tonera z chipem na 1500 stron np. z allegro?
    Kupiłem coś takiego za 38zł z wysyłką i czekam na dostawę, sprawdzi się to w startowym kardridżu?

Jeśli chip będzie OK i oprogramowanie go zaakceptuje to będziesz mógł wydrukowac kolejne 1500 stron a potem znowu to samo. Mój zas fix kosztuje 20zł i raz na zawsze uwalnia cię od konieczności zakupów chipów. Ale warunek - musisz mieć aktywny kartridż oryginalny. Dlatego radze pozostawić oryginalny kartridż na okoliczność wgrania chipa.
    Sam chyba widzisz, co jest bardziej ekonomiczniejsze, zakupy kolejnych chipów czy wgranie nowego fiksa.

• #71 07 Lip 2013 11:53
    ecoprint
    Poziom 21  

AdamCw napisał:
    ecoprint napisał:
    Jesli pan sugeruje ze pobieram plata za fix, prosze udowodnic to,

Proszę bardzo. Cytuję pański wcześniejszy post #65:
    "Tyklo cena u pana 20zl, drogowacie:), u mnie o wielie, wielie tanej:) nic pszeciw niemam, kazdy stawi swoja cena:)"

:))))). o wielie, wielie tanej, to znaczy darmo:), powtuza jeszcze raz, niewziolem nie grosza od liudzi kture zwracalisei do mnie o pomoc z fixem i wgraniem jego, krok po kroku prowadzilem z wgraniem fixa. Poczytac opinej liudzi kturym pomoglem, wiem ze zwracalisie do pana, pan proponowal fix za pienindzy, to zwracalisie do mnie,bo pomagalem zadarmo. I jeszcze, tu ja tak sodnza jest forum i ludzie oczekuja, bezinteresownej pomocy, a pan zajmujisie spszedawaniem fixuw, i zarabia na tym. To mnie ciekawie co pan tu robi, reklamuje swoje uslugi spszedazy fixuw i zarabianiem na tym, co ten forum sluzy dla pana jak reklama. Dziwnie jak to mogu tolerowac administratozy.

• #72 07 Lip 2013 11:57
    AdamCw
    Poziom 17  

ecoprint napisał:
    ))). o wielie, wielie tanej, to znaczy darmo:)

Szanowny panie, nie będę się znowu z panem wdawał w jałowe dyskusje, zamknijmy ten temat, skoro tak pan tak to pojmuje.

• #73 07 Lip 2013 11:58
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Ok, na razie dzięki, jak skończy mi się wydruk na zakupionym właśnie chipie, to pomyślę o wiecznym chipie, które też są dostępne na allegro.

• #74 07 Lip 2013 12:02
    AdamCw
    Poziom 17  

MAJSTER XXL napisał:
    Ok, na razie dzięki, jak skończy mi się wydruk na zakupionym właśnie chipie, to pomyślę o wiecznym chipie, które też są dostępne na allegro.

Oczywiście, że są. Radzę ci tylko, abyś już nie drukował na oryginalnym kartridżu bo będzie ci potem potrzebny do wygenerowania chipa. Wiele osób o tym nie wie lub zapomina, więc tylko przypominam, aby potem nie było konieczności dodatkowych wydatków.

• #75 07 Lip 2013 12:24
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

No ok, mam wydrukowane 613 stron i wydrukowałem konfigurację.

• #76 07 Lip 2013 12:27
    ecoprint
    Poziom 21  

MAJSTER XXL napisał:

w raporcie powina byc dolkadny model, firmoware i crum. Jesli pan to ma, mozno wygenerowac fix.

• #77 07 Lip 2013 12:28
    AdamCw
    Poziom 17  

MAJSTER XXL napisał:

1) jaki to model drukarki,
    2)jaki jest nr CRUM chipa w kartridżu,
    3)jaka jest wersja firmware V???????.
    Odczytałem nadesłane dane o drukarce
    1)SCX-3400,
    2)nr CRUM 12052486348
    3)wersję firmware V3.00.01.10
    i przystepuję do wygenerowania fiksa dla nich. Potrwa to około 2min. W komplecie z fiksem otrzymasz szczegółową instrukcję postępowania przy wgrywaniu fiksa. Przeczytaj ją a najlepiej wydrukuj i postepuj zgodnie z tym co w niej napisano a wszystko przebiegnie pomyślnie. Pamiętaj, abyś w drukarce miał ten sam kartridż oryginalny, dla którego podałeś mi nr CRUM. Po wgraniu fixa możesz używać dowolnego, nie będzie to miało żadnego znaczenia dla drukarki. Wygenerowany fix jest w wersji z zabezpieczeniem przed przypadkową aktualizacją, więc nie musisz się obawiać, że twoja praca kiedyś pójdzie na marne, bowiem drukarka nie zaktualizuje się w żaden sposób. Po wgraniu fixa każdy kartridż będzie widziany jako pełen (czyli na 1500 stron) oraz pełny - po każdym wyłączeniu i ponownym załaczeniu drukarki liczniki wydrukowanych stron z danego kartridża będą się zerowały, będzie zliczana tylko ogólna ilość wydruków.
    Otrzymany od ciebie skan raportu poo wgraniu fiksa mówi sam za siebie - masz najnowszego fiksa w wersji V18 - mówi o tym literka P w oznaczeniu wersji firmware - VP3.00.01.18. Zatem wszystko poszło jak trzeba. Masz od tej pory odblokowana drukarkę - nie musisz już kupować żadnych chipów, drukarka będzie akceptowała każdy kartridż byleby był dla niej dedykowany - czyli pasował mechanicznie do niej.
    Jak widać nie było to takie skomplikowane, wystarczyło postępować wg instrukcji. Życzę długiej eksploatacji sprzętu.

• #78 07 Lip 2013 16:46
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Kolega AdamCw precyzyjnie opisał całą procedurę. Przetestowałem to dzisiaj u siebie na oryginalnym startowym kartridżu w drukarce SCX-3400, na którym można jeszcze było normalnie drukować (około 620 wydruków zrobionych). Sama procedura jest banalnie prosta- w czasie wgrywania fixa drukarka wyświetla "UP", po tym zabiegu sama się zrestartowała i już była gotowa do pracy. Teraz pokazuje mi cały czas 100% tonera, zakleiłem też styki kartridża na próbę i również drukuje bez błędów. Dzięki kolego za pomoc.

• #79 07 Lip 2013 19:42
    AdamCw
    Poziom 17  

Bardzo dobrze się stało, że w porę wgrałeś fixa, tzn. nim liczba wydruków osiągnęła 700 stron. Wówczas miałbys kłopot bo musiałbyś kupić lub zdobyć oryginalny kartridż, a to byłoby nieopłacalne (zakup) zważywszy na jego koszt. Dlatego powtarzam raz jeszcze - nie używajcie oryginalnych startówek bo potem nie będziecie mogli wygenerować fixa - po zakupie drukarki startowy do szuflady a korzystajcie z zamienników dopóki nie zdecydujecie się na wgranie fixa.

• #80 07 Lip 2013 20:40
    Gembiak2
    Poziom 16  

Nie ma czegoś takiego w porę wgrany fix. Raporty można drukować zawsze, nawet jak chip ma 0% i jest zablokowany, trzeba tylko znać procedurę wymuszonego wydruku raportu.

• #81 07 Lip 2013 20:44
    ecoprint
    Poziom 21  

Gembiak2 napisał:
    Nie ma czegoś takiego w porę wgrany fix. Raporty można drukować zawsze, nawet jak chip ma 0% i jest zablokowany, trzeba tylko znać procedurę wymuszonego wydruku raportu.

O, to ciekawie. Mnie to zainteresowalo. Jak w drukarce ml 2160 i 2165W wydrukowac raport jesli czip zablokowny?

• #82 07 Lip 2013 20:45
    AdamCw
    Poziom 17  

Gembiak2 napisał:

Raport można owszem wydrukowac ale fix nie będzie mógł być wgrany jeśli chip będzie zablokowany, przynajmniej jeśli chodzi o generator z którego korzystam. T\rzeba wówczas kupić nowy oryginalny kartridż.

• #83 08 Lip 2013 20:40
    ramzey
    Poziom 2  

MAJSTER XXL napisał:

Nie kupuj, napisz PM do ecoprint, pomoże Ci za darmo. Polecam, dostałem od niego fix do SCX-3405FW i działa świetnie. Wystarczy kupić proszek na allegro (od razu 1kg) i dosypywać póki bęben daje radę. Samo wgrywanie jest banalnie proste. Pan ecoprint prowadzi za rękę przez całą drogę. 

• #84 08 Lip 2013 20:55
    AdamCw
    Poziom 17  

ramzey napisał:
    Nie kupuj, napisz PM do ecoprint, pomoże Ci za darmo. Polecam, dostałem od niego fix do SCX-3405FW i działa świetnie. Wystarczy kupić proszek na allegro (od razu 1kg) i dosypywać puki bęben daje radę. Samo wgrywanie jest banalnie proste. Pan ecoprint prowadzi za rękę przez całą drogę.

Kolego sam mnie pytałeś cytuję "Witam, ściągnąłem program fgo_5.0 który Pan poleca, ale za każdym razem wywala błąd typu bad server reply.Jeśli u Pana działa, to czy mógłbym prosić o przesłanie FW z wiecznym chipem do:SCX-3405 ...". Skorzystałeś z podanego przeze mnie linka ale nie doczytałeś, że Twój model należy do grupy płatnych fiksów. Gdy ci odpisałem, że mogę go wygenerować ty się z odpowiedzią uchylałeś przez 2 dni i w końcu odpowiedziałeś - cytuję - "na razie dziękuje, poszukam gdzieś indziej. nie miałem dostępu do komputera przez weekend, proszę się nie irytować". Nikogo nie zmuszam do zakupu fiksów, ale nie lubię krętactwa. Jeśli szukasz "darmochy" to miej odwagę i nie zawracaj głowy - od razu odpowiedz, że rezygnujesz i po sprawie.

• #85 08 Lip 2013 21:24
    AdamCw
    Poziom 17  

ecoprint napisał:
    en forum ja tak rozumiem jest dla tego zeby pomagac a nie zarabiac, a pan zarabia tu, jesli pan nie w stanie pomagac

Ja piszę otwarcie, że płacę za dostęp do generatora i nie ukrywam tego. A pomagam w ten sposób, że gwarantuję za małe pieniądze oryginalnie wygenerowny fix. Nie każdy ma możliwość wykupienia dostępu do generatora. Do takich kieruje swoją ofertę. A pan zapomniał chyba, jak kilka miesięcy temu był wykluczony za składanie ofert sprzedaży fiksów poza forum. Teraz udaje pan filantropa aby zrobić sobie reklamę.
    Wystarczy popatrzeć na oferty sprzedaży chipów na Allegro i porównać z moją - róznica 3-4 krotna. U mnie nie ma różnicy czy dla kolorowej czy monochromatycznej drukarki - cena jednakowa.
    A to, że "my Polacy tak mamy, że wszystkiego za darmo szukamy" to już inna sprawa. Ja nikogo nie zmuszam do zakupu mojego fiksa - oferuję za niską kwotę możliwość bezpośredniego generowania fiksów.

• #86 08 Lip 2013 21:38
    ecoprint
    Poziom 21  

AdamCw napisał:
    ecoprint napisał:
    en forum ja tak rozumiem jest dla tego zeby pomagac a nie zarabiac, a pan zarabia tu, jesli pan nie w stanie pomagac

Ja piszę otwarcie, że płacę za dostęp do generatora i nie ukrywam tego. A pomagam w ten sposób, że gwarantuję za małe pieniądze oryginalnie wygenerowny fix. Nie każdy ma możliwość wykupienia dostępu do generatora. Do takich kieruje swoją ofertę. A pan zapomniał chyba, jak kilka miesięcy temu był wykluczony za składanie ofert sprzedaży fiksów poza forum. Teraz udaje pan filantropa aby zrobić sobie reklamę.
    Wystarczy popatrzeć na oferty sprzedaży chipów na Allegro i porównać z moją - róznica 3-4 krotna. U mnie nie ma różnicy czy dla kolorowej czy monochromatycznej drukarki - cena jednakowa.
    A to, że "my Polacy tak mamy, że wszystkiego za darmo szukamy" to już inna sprawa. Ja nikogo nie zmuszam do zakupu mojego fiksa - oferuję za niską kwotę możliwość bezpośredniego generowania fiksów.

Ja reklamy sobie nierobia. A na konto darmowego to ma pan racija, szukacie darmowych ,a potem pudlo:) aparat niedziala, wtenczas szukaju pomocy, ilie takich zwracalosie o pomoc. Ok, spszedawai pan te fixy, nic pszeciw niemam:)

• #87 08 Lip 2013 21:45
    AdamCw
    Poziom 17  

ecoprint napisał:
    Ja reklamy sobie nierobia. A na konto darmowego to ma pan racija, szukacie darmowych ,a potem pudlo:) aparat niedziala, wtenczas szukaju pomocy, ilie takich zwracalosie o pomoc. Ok, spszedawai pan te fixy, nic pszeciw niemam:)

No chyba wreszcie osiągnęliśmy wzajemny consensus. Ja nie mam nic przeciw temu aby pan za darmo rozdawała fiksy skoro ma pan bezplatny dostęp do generatorów. Ja takiej komfortowej sytuacji nie mam.

• #88 09 Lip 2013 13:44
    ramzey
    Poziom 2  

AdamCw napisał:
    ramzey napisał:
    Nie kupuj, napisz PM do ecoprint, pomoże Ci za darmo. Polecam, dostałem od niego fix do SCX-3405FW i działa świetnie. Wystarczy kupić proszek na allegro (od razu 1kg) i dosypywać puki bęben daje radę. Samo wgrywanie jest banalnie proste. Pan ecoprint prowadzi za rękę przez całą drogę.

Kolego sam mnie pytałeś cytuję "Witam, ściągnąłem program fgo_5.0 który Pan poleca, ale za każdym razem wywala błąd typu bad server reply.Jeśli u Pana działa, to czy mógłbym prosić o przesłanie FW z wiecznym chipem do:SCX-3405 ...". Skorzystałeś z podanego przeze mnie linka ale nie doczytałeś, że Twój model należy do grupy płatnych fiksów. Gdy ci odpisałem, że mogę go wygenerować ty się z odpowiedzią uchylałeś przez 2 dni i w końcu odpowiedziałeś - cytuję - "na razie dziękuje, poszukam gdzieś indziej. nie miałem dostępu do komputera przez weekend, proszę się nie irytować". Nikogo nie zmuszam do zakupu fiksów, ale nie lubię krętactwa. Jeśli szukasz "darmochy" to miej odwagę i nie zawracaj głowy - od razu odpowiedz, że rezygnujesz i po sprawie.

"Kolego" AdamCw, zgadza się, nie doczytałem że mój model jest odpłatny, stąd moje zapytanie. Nie jestem przyzwyczajony do odpłatnej pomocy na forach. Nie spotkałem się z tym wcześniej. Nie rozumiem irytacji "kolegi" jeśli chodzi o odpisanie na piątkową odpowiedz w niedzielę. Nie było mnie przy komputerze przez cały weekend (polecam też od czasu do czasu wyjść z domu, zwłaszcza jak jest ładna pogoda). Kompletnie też nie rozumiem nazywania mnie krętaczem. Po tym jak "kolega" odpisał mi ile będzie kosztował fix, odpisałem "na razie dziękuje, poszukam gdzieś indziej" i wysłałem zapytanie do ecoprint, który okazał się bezpłatny. Rozumiem, że jest "kolega" na mnie wściekły, że nie dałem zarobić "koledze", ale nazywanie mnie krętaczem z powodu chęci porównania ofert jest chyba nie na miejscu i źle świadczy o "koledze". Życzę Panu powodzenia w interesie i współczuje potencjalnym klientom.

• #89 09 Lip 2013 14:16
    AdamCw
    Poziom 17  

ramzey napisał:
    Kolego" AdamCw, zgadza się, nie doczytałem że mój model jest odpłatny, stąd moje zapytanie. Nie jestem przyzwyczajony do odpłatnej pomocy na forach. Nie spotkałem się z tym wcześniej. Nie rozumiem irytacji "kolegi" jeśli chodzi o odpisanie na piątkową odpowiedz w niedzielę. Nie było mnie przy komputerze przez cały weekend (polecam też od czasu do czasu wyjść z domu, zwłaszcza jak jest ładna pogoda). Kompletnie też nie rozumiem nazywania mnie krętaczem. Po tym jak "kolega" odpisał mi ile będzie kosztował fix, odpisałem "na razie dziękuje, poszukam gdzieś indziej" i wysłałem zapytanie do ecoprint, który okazał się bezpłatny. Rozumiem, że jest "kolega" na mnie wściekły, że nie dałem zarobić "koledze", ale nazywanie mnie krętaczem z powodu chęci porównania ofert jest chyba nie na miejscu i źle świadczy o "koledze". Życzę Panu powodzenia w interesie i współczuje potencjalnym klientom.

Nikogo nie nazwałem krętaczem, a tylko określiłem działanie jako krętactwo. A to różnica. Nie zmuszam nikogo do tego by kupował lub nie fixa. Jak pisałem płacę za dostęp do generatora, dlatego pobieram opłatę. Nie ukrywam tego. Skądinąd znając mentalność rodaków wiem, że nawet gdyby kwota wynosiła 2zł to też szukaliby "za darmo" i mają do tego prawo. Nie odmawiam im tego ale nie znoszę zwodzenia - jesli ktoś podejmuje rozmowę to uważam, że jest zainteresowany i oczekuję od niego odpowiedzi. Gdybym sam nie napisał, to nie dowiedziałbym się prawdopodobnie, że kolega zrezygnował. Chodzi mi tylko o szanowanie drugiej osoby. Wychwalany przez Pana kolega ecoprint kilka miesięcy temu maiał zablokowane konto ze względu na namolne odfefrowanie odpłatnego generowania fixów, teraz zaś rozdaje je zadrmo. Jego sprawa, ja nie moge tego robić darmo bo sam ponoszę koszta z tym związane. Wielu użytkownikom pomogłem bo więcej płacą czasami za pojedynczy chip.

• #90 09 Lip 2013 17:53
    ecoprint
    Poziom 21  

AdamCw napisał:
    ramzey napisał:
    Kolego" AdamCw, zgadza się, nie doczytałem że mój model jest odpłatny, stąd moje zapytanie. Nie jestem przyzwyczajony do odpłatnej pomocy na forach. Nie spotkałem się z tym wcześniej. Nie rozumiem irytacji "kolegi" jeśli chodzi o odpisanie na piątkową odpowiedz w niedzielę. Nie było mnie przy komputerze przez cały weekend (polecam też od czasu do czasu wyjść z domu, zwłaszcza jak jest ładna pogoda). Kompletnie też nie rozumiem nazywania mnie krętaczem. Po tym jak "kolega" odpisał mi ile będzie kosztował fix, odpisałem "na razie dziękuje, poszukam gdzieś indziej" i wysłałem zapytanie do ecoprint, który okazał się bezpłatny. Rozumiem, że jest "kolega" na mnie wściekły, że nie dałem zarobić "koledze", ale nazywanie mnie krętaczem z powodu chęci porównania ofert jest chyba nie na miejscu i źle świadczy o "koledze". Życzę Panu powodzenia w interesie i współczuje potencjalnym klientom.

Nikogo nie nazwałem krętaczem, a tylko określiłem działanie jako krętactwo. A to różnica. Nie zmuszam nikogo do tego by kupował lub nie fixa. Jak pisałem płacę za dostęp do generatora, dlatego pobieram opłatę. Nie ukrywam tego. Skądinąd znając mentalność rodaków wiem, że nawet gdyby kwota wynosiła 2zł to też szukaliby "za darmo" i mają do tego prawo. Nie odmawiam im tego ale nie znoszę zwodzenia - jesli ktoś podejmuje rozmowę to uważam, że jest zainteresowany i oczekuję od niego odpowiedzi. Gdybym sam nie napisał, to nie dowiedziałbym się prawdopodobnie, że kolega zrezygnował. Chodzi mi tylko o szanowanie drugiej osoby. Wychwalany przez Pana kolega ecoprint kilka miesięcy temu maiał zablokowane konto ze względu na namolne odfefrowanie odpłatnego generowania fixów, teraz zaś rozdaje je zadrmo. Jego sprawa, ja nie moge tego robić darmo bo sam ponoszę koszta z tym związane. Wielu użytkownikom pomogłem bo więcej płacą czasami za pojedynczy chip.

Wot to pytanie i mnie ciekawi, czemu mnie zablokowali za spszedawanie fixuw na tym forum, a pana nieblokuju :D dziwna sprawa.