Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AUTOMAT BRAMY PY600AC Chińczyk - Podłączenie fotokomórki

borobxb 19 Maj 2013 21:42 4140 7
  • #1 19 Maj 2013 21:42
    borobxb
    Poziom 2  

Witam,

Pod adresem www_pliki_amt-alarmy_pl/AMT/PY600PY800PY1400.pdf (zamień podkreślniki na kropki) jest instrukcja automatu jaki posiadam. Chciałbym podłączyć fotokomórki ale nie posiadam instrukcji - a znaleźć mi się nie udało. Na kartoniku widnieje nazwa fotocellulaIR5001PS. W środku 2 szt foto, śrubki czarna, okrągła naklejka oraz 2 zworki. Po rozebraniu jednej foto na płytce są złącza:
    -0
    24+

na drugiej:
    NO
    NC
    C
    24
    12
    0

Mam prośbę o pomoc w podłączeniu. Ile żył potrzebuję pomiędzy foto? Jaki kabel zastosować?
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
    pozdrawiam

• #2 19 Maj 2013 21:55
    yarpen86
    Poziom 22  

Witam,

0 do GND
    24 do 24
    C do GND
    NC do I.R.

Kable jakie trzeba zastosować muszą mieć 4 żyłki z centrali do jednej z fotek i 2 z centrali do drugiej najlepiej ziemny, żelowany przewód. Ja używam 1mm ale 0,5mm tez się sprawdza.

Pozdrawiam.

• #3 12 Sty 2014 11:42
    darekkw1
    Poziom 9  

Witam
    Nie chce zakładać nowego tematu do wyżej wymienionego automatu PY600AC.
    Ale czy istnieje możliwość aby automatem bramowym sterować z domu za pomocą zwykłego wyłącznika.
    Jestem obecnie na etapie kładzenia kabli elektrycznych na ścianach i chciałbym mieć przy drzwiach włącznik umożliwiający otwiera i zamykanie bramy z domu (np dla gości). Wydaje mi się że nie posiada on takiej funkcji (bynajmniej w instrukcji obsługi nic o tym nie piszą)
    Czytałem również że można dokupić jakiś specjalny modół który zapewnił by ta funkcje.
    Proszę o podpowiedzi
    Z góry dziękuje za pomoc

• #4 12 Sty 2014 12:42
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Jak nie piszą jak piszą:

Masz dwa warianty (zależne od ustawienia przełącznika na płytce DIP switch 1):
    DIP switch 1 na ON - otwieranie i zamykanie (i ew. stop) osobnymi przyciskami- czyli co najmniej 2 przyciski ścienne - OPEN i CLOSE zwierające odpowiednio OPN z COM i CLS z COM

Albo klasyczny (DIP switch 1 na OFF) - jednym przyciskiem OPEN-STOP-CLOSE- itp.... - przycisk dzwonkowy zwierający CLS i COM.
    Wejście OPN do COM to dalej sztywno otwieranie.

• #5 12 Sty 2014 16:05
    darekkw1
    Poziom 9  

Witam
    Mój błąd faktycznie jest napisane.
    To mam pytanie ale troszkę z innej strony, w bramie garażowej posiadam napęd Superlift s600 800N, niestety firma która mi zakładała bramę nie zostawiła żadnej instrukcji modułu sterującego.
    Chciałbym wykorzystać pilot od automatu PY600AC (brama wjazdowa)(pilot ma cztery przyciski a wykorzystywany jest tylko jeden) aby otwierać zarówno jedną jak i drugą bramę za pomocą jednego pilota.
    Do automatu Superlift powinienem dokupić moduł który będzie rozpoznawał pilota od PY600AC,
    Czy możecie mi polecić jakiś moduł który odczyta pilota od bramy wjazdowej.
    Lub czy można rozwiązać to w inny sposób?
    Pozdrawiam

• #6 12 Sty 2014 17:27
    kotbury

Proxima NM - odbiornik uniwersalny - może zadziała z pilotem chińczyka jeśli pilot jest na scalaku Mikrochipa - kup z opcją zwrotu i przetestuj.
    Jak nie zadziała (a te napędy dość są egzotyczne i raczej żadnego odbiornika oryginalnego nie dokupisz) to mozesz do obu napędów dokupić jakiś popularny i tani zestaw 2 odbiorniki i 2 piloty (np Elmes w takim zestawie wyjdzie jakieś 200 zł).

• #7 12 Sty 2014 19:02
    darekkw1
    Poziom 9  

Witam
    Rozebrałem pilota i jest tam układ hcs301 właśnie firmy Microchip.
    Moduł który zaproponowałeś wkładamy do automatu bramowego, znajdujemy mu zasilanie, programujemy pilota, natomiast wyjście przekaźnikowe bocznikujemy z otwieraniem bramy za pomocą wyłącznika?. Czy dobrze rozumiem zasadę działania tego układu.
    W układzie musi być podpięty jeszcze jakiś dodatkowy moduł antenowy, czy wystarczy zwykła antena?.
    Z góry dziękuje za odp
    Pozdrawiam

• #8 12 Sty 2014 23:06
    kotbury

Dokładnie tak (mówiąc ściślej bocznikujemy otwieranie bramy wyłącznikiem wyjściem przekaźnikowym odbiornika - właściwie to samo).
    Co do anteny sprawdź namacalnie - jak wokoło w miarę mało żelaza to ten drucik dołączony jako antena powiniem wystarczyć - z drugiej strony jednak Proxima nie ma jakiejś rewelacyjnej czułości i max to do 50m.
    Potrzeba anteny wyjdzie w praniu. Są gotowe antenki na 433 MHz z zaprasowanym koncentrykiem i uziemionym uchwytem za 30-50 zł, Żadnych specjalnych wzmacniaczy nie trzeba.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo