Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N95 8GB - Po włożeniu karty SiM telefon wariuje

bingo009 19 Maj 2013 22:27 1599 2
  • #1 19 Maj 2013 22:27
    bingo009
    Poziom 11  

Witam was serdecznie, posiadam ten telefon i mam z nim problem. Posiadam na niego gwarancję, ale wolałbym wiedzieć co mu ewentualnie dolega. Telefon głupieje z kartą SIM. Po włożeniu karty SIM dzieją się następujące rzeczy:
    1. Chwile pochodzi i wyrzuca komunikat Błąd rejestracji karty SIM. Czasami po tym komunikacie ponownie znajduje kartę SIM, a czasami wywala komunikat: Włóż kartę SIM i nic nie można z nim zrobić.
    2. Czasami przy uruchamianiu z włożoną kartą SIM uruchamia się w trybie Offline.
    3. Podczas wykonywania dowolnych czynności(internet, muzyka, a nawet chodzenie po Menu) może sprawić, że telefon zawiesza się, robi się białe tło, wyskakuje napis Nokia i przechodzi odrazu do Pulpitu.
    4. To samo jak w punkcie 3, tylko, że zamiast zresetować się wyrzuca komunikat Włóż kartę SIM
    5. Rzadziej zdarza mu się, że łapie zawiechę całkowitą, ekran gaśnie i tylko klawisze się świecą, na to pomaga tylko wyjęcie baterii.

Dodam, że wszystkie te problemy znikają, kiedy uruchomie telefon bez karty SIM. Wtedy działa jak nowy i nic się z nim nie dzieje. Próbowałem na 2 kartach sprawnych i to samo na każdej. Telefon miał założonego Simlocka na sieć Era, kupiłem go ze zdjętym Simlockiem. Jutro skombinuje karte T-Mobile(bo on chyba przejął Era) i sprawdzę, czy na jego karcie działa. Robiłem już Hard Reset, starałem się podłożyć papierek pod baterię(aby dociskał kartę) i nic to nie dało. Wersja softu to: 31.0.015.

• #2 19 Maj 2013 22:42
    prezes94
    Poziom 19  

Najprawdopodobniej uszkodzony slot karty sim,ostatnio przerabiałem cos podobnego w N86;)

• #3 20 Maj 2013 14:08
    bingo009
    Poziom 11  

Dziękuję za odpowiedź, telefon i tak oddaję, ale w razie czego będę wiedział o co biega.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME