Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Saxo VTS - 1.6 8V Po co ta rurka z odmy do kolektora?

19 Maj 2013 22:57 4215 6
  • Poziom 15  
    Witam
    Próbuję się dowiedzieć jakie zadanie ma rurka oznaczona nr 2 na poniższym zdjęciu:

Citroen Saxo VTS - 1.6 8V Po co ta rurka z odmy do kolektora?

Jest to gumowy przewód łączący króciec odmy z kolektorem dolotowym za przepustnicą. Takie rozwiązanie jest chyba często stosowane. (Jest tak na pewno w Seicento 900).

Teoretycznie wygląda to na bypass przepustnicy. Rodzaj sprzężenia zwrotnego pomiędzy wejściem a wyjściem przepustnicy. Przy okazji zasysane są nim opary oleju do kolektora.

Mam standardowy problem z połamanym króćcem odmy. Chcę odmę dać pod silnik i zaślepić kolektor dolotowy. Czy zaślepienie tego otworyu pogorszy jakieś parametry silnika?
  • Poziom 32  
    Nie pogorszy parametrów silnika. No chyba że mówimy tu o silniku matki natury.
  • Poziom 25  
    Na szrocie koszt tego elementu to około 20,00 zł - po co kombinować. Sam to przerabiałem i zamiast kombinować kupiłem. Czas montażu 5 minut. Po co kombinować, szkoda czasu.
  • Poziom 15  
    Poprostu chcę wiedzieć jakie dokładnie jest zadanie rurki nr 2. Większość gazów ze skrzyni korbowej odprowadzana jest odmą. Mam pomysł, że może odprowadzane są nią jakieś gazy króre można jescze przepalic?

Jak zaślepiam kolektor w jej miejscu to silnik ciężko odpala i bardzo mocno falują obroty.
  • Poziom 32  
    Dletego ciężko odpala iż zmieniasz parametry silnika.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Zaślepiłem w kolektorze wejście tej rurki i zrobiłem adaptację ECU. Silnik ładnie pracuje. Nie ma problemów z wkręcaniem na obroty czy falowaniem na biegu jałowym.
    Odpowietrzenie skrzyni korbowej powędrowało pod auto. Olejem nie będzie kapało bo dałem separator.