Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PSIO umożliwi uruchamianie plików ISO z pamięci Flash na konsoli PlayStation

pseven 20 Maj 2013 11:47 6000 10
  • PSIO umożliwi uruchamianie plików ISO z pamięci Flash na konsoli PlayStationGrupa odpowiedzialna za projekt PSIO zaprezentowała przedprodukcyjny, prototypowy egzemplarz interfejsu umożliwiającego uruchamianie plików ISO z pamięci Flash na pierwszej generacji konsoli PlayStation (PSX). Ideą towarzyszącą powstawaniu projektu jest ułatwienie rozwoju oprogramowania niezależnego.

PSIO działa z wykorzystaniem obecnego w rewizjach od SCPH-100x do SCPH-750x portu równoległego i umożliwia uruchomianie zawartości plików ISO z karty pamięci typu SD z pominięciem konieczności używania oryginalnego nośnika i czytnika optycznego.

Informacje na temat komercjalizacji projektu w chwili pisania artykułu nie były znane.

Źródło:
    http://www.psio.com.au/news.html

• #2 20 Maj 2013 12:04
    Krzysiek99
    Poziom 27  

hmm, troszkę się chyba spóźnili jak to na PSx

• #3 20 Maj 2013 13:25
    SiGe
    Poziom 10  

Krzysiek99 napisał:
    hmm, troszkę się chyba spóźnili jak to na PSx

Nie mogli tego zrobić wcześniej w legalny sposób :)

• #4 20 Maj 2013 13:36
    Krzysiek99
    Poziom 27  

No tak, ale z tego co wiem PS2 zostało oddane dla społeczności i można z nim robić prawie wszystko, czy się mylę ?

• #5 20 Maj 2013 13:55
    Grzegorz77
    Poziom 25  

Krzysiek99 napisał:
    No tak, ale z tego co wiem PS2 zostało oddane dla społeczności i można z nim robić prawie wszystko, czy się mylę ?

Kiedy i gdzie ?
    chyba że masz na myśli to że sony dało możliwość instalacji na PS2 linuxa (z ograniczeniami) , aby następnie ją zablokować kolejnymi wersjami firmware ;)

• #7 20 Maj 2013 14:36
    Jarolo
    Poziom 15  

O ile nie będzie to drogie, lub zostaną udostępnione schematy, kody źródłowe, to z chęcią bym zakupił do mojego szaraczka i znów na nim grał ;)

• #8 20 Maj 2013 14:54
    starepc.pl
    Poziom 24  

Moja 1001-ka też czeka na nowe życie, bo lasera się nie opłaca :/

• #9 21 Maj 2013 00:07
    lis6502
    Poziom 16  

Świetna wiadomość! Szkoda tylko że cały hack odbywa się po parport'cie. Rewolucją byłoby podmienienie napędu takim emulatorem. Tym niemniej wielki szacun dla hakerów- PSX to jednak spora karta w historii rozrywki komputerowej. @starepc.pl- co się nie opłaca? klik, sam się przymierzam, choć mam w domu 2x PS2 to jednak nie ma to jak granie z autentycznej jedynki :)

• #10 21 Maj 2013 09:52
    xE5150
    Poziom 25  

Na PS2 mamy Free Mc boot loader.

Można wgrywać gry z pamięci USB.

Oczywiście jest to nielegalne.

• #11 22 Maj 2013 08:03
    lis6502
    Poziom 16  

xE5150, rzuciłeś tematem niczego nie wyjaśniając.
    Mamy FMCB, ale nie działa na najnowszych slimkach. Sam loader z siebie niczego nie wgrywa, homebrew możesz na upartego odpalać z płyty.
    'Gry z pamięci usb' jak to pisałeś, w przypadku gier PSX to emulacja. Jeśli próbowałeś tak grać, to chyba wiesz jak bardzo niegrywalne to rozwiązanie?
    I dlaczego nielegalne? Jeśli masz oryginał w domu to możesz mieć tyle plików ISO ile chcesz.

Szukaj w 5mln produktów