Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny pulpit - Zdalne logowanie do systemu

MateuszAuto 20 Maj 2013 15:48 1131 3
 • #1 20 Maj 2013 15:48
  MateuszAuto
  Poziom 10  

  Witam serdecznie,

  Czy ktoś z koleżanek/kolegów, słyszał może o programie typu zdalny pulpit, którym można podłączyć się zdalnie z komputerem, w sytuacji, kiedy komputer, do którego się podłączam, jest uruchomiony, ale żaden użytkownik nie jest zalogowany?

  Sytuacja wygląda tak, że potrzebuję mieć kontrolę nad komputerem, z systemem win7 64bit-owym. Loguję się z kompa z xp. Do tej pory używałem zdalnego putpitu, windowsowego, albo teamViewera. Jednak żaden z tych softów, nie daje mi pełnej kontroli nad komputerem, w związku z czym, w przypadku np. zaniku napięcia, nie jestem w stanie uzyskać dostępu do tego kompa. A chciałbym mieć możliwość zalogowania użytkownika w systemie.

  Od razu zaznaczam, że utworzenie nowego konta, bez logowania, nie wchodzi w grę. Muszę mieć użytkownika z hasłem. Więc nawet po ustawieniu w biosie auto-boota, po zaniku napięcia, nie jestem w stanie się podłączyć.

  UPS jest, ale trzyma do 15 min. Dzisiaj był zanik napięcia na ponad pół godziny.

  Proszę o pomoc. Ewentualnie, może ktoś ma jakiś inny pomysł w związku z tym problemem.

  0 3
 • #2 20 Maj 2013 15:57
  paluch_gda
  Poziom 16  

  UltraVNC, WINvnc lub pokrewne. Działają jako usługa więc startują z systemem. Jedyny problem to że musisz przekierować porty albo dać tego kompa do DMZ. Działam z nimi od kilku lat i nie narzekam.

  0
 • #3 21 Maj 2013 23:52
  Mr_Unk
  Poziom 17  

  TeamViewer - prosty (nie wymaga przekierowania portów) i darmowy w zastosowaniach niekomercyjnych. W dodatku można się podłączyć nawet smartfonem.
  Można go odpalić nawet bez instalacji, ale w Twoim przypadku potrzebna jest instalacja i wstępny config (bardzo prosty), żeby startował jako usługa.

  0
 • #4 23 Maj 2013 09:09
  MateuszAuto
  Poziom 10  

  A, czyli TeamViewer'a niepotrzebnie skreśliłem. Pogrzebię w takim razie w konfiguracji, żeby startował jako usługa. Jednak to będzie dla mnie tylko jakieś wyjście awaryjne, ponieważ zastosowałem automatyczne bootowanie (z biosa), a następnie dodałem do rejestru systemowego, autologowanie do systemu. W sumie najprostsze rozwiązanie z możliwych, a zarazem najlepsze - bo bezobsługowe. A jakby co, to będę miał dostęp przez teamviewera, super. Dzięki za odpowiedzi, zamykam temat.

  0