Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Moduł kamery Raspberry Pi

jacu007 20 May 2013 16:50 2340 0
 • Moduł kamery Raspberry Pi Firma RS Component poformowała, że rozpoczyna sprzedaż modułu kamery Raspberry Pi, którego prototyp był pokazywany po raz pierwszy na stoisku firmy podczas targów elektroniki w Monachium w zeszłym roku.

  Kosztująca 25$ kamera Raspberry Pi posiada 5-megapikselową matrycę CMOS od firmy OmniVision zbudowaną z 1,4-mikronowych pikseli w technologii BSI (back side illumination). Umożliwia robienie fotografii o rozdzielczości 5-megapikseli i video w trybie 720p sczytujące 60 klatek na sekundę o rozdzielczości high-definition (HD). Moduł został wyposażony w specjalne złącze do komunikacji z Raspberry Pi, wykorzystujące interfejs CSI dla przesyłu danych oraz I2C dla rozkazów. Pozwala to na nagrywanie w trybie 720p lub 1080p przy 30 klatkach na sekundę w formacie H264.  Komentując to wydarzenie, Gordon Hollingworth, dyrektor działu software Raspberry Pi powiedział: „Poprzez ostatnie kilka miesięcy pracowaliśmy nad strojeniem i doskonaleniem modułu kamery Raspberry Pi. Jesteśmy bardzo zadowoleni mogąc dziś oddać ją do sprzedaży. Jest malutka, waży zaledwie kilka gram i ma niesamowitą rozdzielczość, widzieliśmy kilka naprawdę dobrych zdjęć wykonanych za pomocą modułu. To niedrogi sposób na dodanie wejścia z video lub obrazem do waszych projektów. Wysłaliśmy już kilka sztuk modułu dla uniwersyteckiego laboratorium medycznego. Wykorzystano go już także do robienia zdjęć z projektów latających oraz związanych z rozpoznawaniem twarzy.”

  „Widzieliśmy ogromne zainteresowanie, kiedy po raz pierwszy zaprezentowaliśmy prototyp kamery w listopadzie zeszłego roku i wiemy, że produkt końcowy był bardzo oczekiwany. Cieszymy się, że możemy zacząć wysyłać moduł do klientów. Składam ogromne uznanie dla całego zespołu Raspberry Pi Foundation, który pracował bez wytchnienia nad dostrajaniem sprzętu, aby jak najszybciej wprowadzić go do produkcji i umożliwić sprzedaż”, powiedział Glenn Jarrett, szef działu marketingu firmy.

  Zainteresowani mogą zamówić kamerę na stronie internetowej www.rs-components.com

  http://news.efytimes.com/e1/106531/RS-Components-Shipping-Raspberry-Pi-Camera-Module-For

  Cool? Ranking DIY
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
  About Author
  jacu007
  Level 22  
  Offline 
  Has specialization in: systemy mikroprocesorowe, raspberry pi
  jacu007 wrote 688 posts with rating 77, helped 0 times. Live in city Dąbrowa Górnicza. Been with us since 2007 year.