Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[STM32F1][FreeRTOS] Darmowy tutorial

cool_kuba 20 Maj 2013 16:54 6189 6
  • #1 20 Maj 2013 16:54
    cool_kuba
    Poziom 12  

Chciałem uruchomić FreeRTOS na zestawie testowym ZL27ARM od Kamami. Poszukuję tutorialu jak skonfigurować FreeRTOS dla STM32F1.
    Wiem że mogę kupić dokumentację za $35 jednak chciałem na razie wypróbować ten system więc poszukuję jakiegoś darmowego substytutu.

0 6
  • #3 21 Maj 2013 02:30
    alagner
    Poziom 25  

Jaki jest problem w konfigu FreeRTOSa, jak mogę spytać?
    Bo procedura jest mniej-więcej taka:
    1. Ustawiasz przez define odpowiednie nazwy wektorów przerwań (jeśli w startupie/vectors.c masz inne)
    2. Ustawiasz rozmiar stosu
    3. Wybierasz model zarządzania pamięcią przez włączenie odp. pliku do kompilacji

Makefile podglądasz z przykładów, na jego podstawie dobierasz ścieżki i działa, co konkretnie nie chce Ci ruszyć?

0
  • #4 21 Maj 2013 13:48
    cool_kuba
    Poziom 12  

mrsajm0n napisał:
    Elektronika praktyczna:
    Link 1
    Link 2
    A może ChibiOS/RT?

Dzięki za linki ale wydaje mi się ze jest to prawie to samo co w książce "Mikrokontrolery STM32 w praktyce" lecz przykład który był dołączony nie kompiluje się u mnie więc jeśli masz przykład do pierwszego artukułu to proszę o linka ; ). Na ChibiOS/RT natknąłem się ale wydawało mi się że FreeRTOS jest starszy i bardziej popularny więc łatwiej będzie mi wystartować. Jeśli jest inaczej to proszę wyprowadź mnie z błędu. ;P

alagner napisał:
    Jaki jest problem w konfigu FreeRTOSa, jak mogę spytać?
    Bo procedura jest mniej-więcej taka:
    1. Ustawiasz przez define odpowiednie nazwy wektorów przerwań (jeśli w startupie/vectors.c masz inne)
    2. Ustawiasz rozmiar stosu
    3. Wybierasz model zarządzania pamięcią przez włączenie odp. pliku do kompilacji

Makefile podglądasz z przykładów, na jego podstawie dobierasz ścieżki i działa, co konkretnie nie chce Ci ruszyć?

No widzisz dla Ciebie to łatwe a ja jak ściągam przykład z 30 plikami to nie wiem co jest do czego i potrzebuję jakiegoś poradnika który poprowadzi mnie od początku gdzie co mam ustawiać. Dodatkowo chcę używać USB i wiem jak to zrobić bez systemu z wykorzystaniem bibliotek ST lecz nie mam pojęcia jak mogę to z nim połączyć

0
  • #5 21 Maj 2013 14:08
    stanleysts
    Poziom 27  

Obsługi USB to chyba nie znajdziesz w żadnych poradnikach do FreeRTOSa, darmowe informacje ze strony FreeRTOSa + masa przykładów z neta pozwala odpalic FREERTOSa ( no oczywiście musisz mieć BSP pod konkretnego procka jak chcesz to wmiare szybko odpalić.

0
  • #6 21 Maj 2013 15:12
    mrsajm0n
    Poziom 13  

W linkach prawie to samo co w książce, bo ten sam autor.
    Nie wiem czy widziałeś już _ten_ wątek. _Tutaj_ jest przykładowy projekt. Sam więcej nie pomogę, bo osobiście tego nie odpalałem nigdy. ;)

0
  • #7 22 Maj 2013 20:52
    cool_kuba
    Poziom 12  

Dzięki za podpowiedzi. Udało mi się uruchomić system. :)

0