Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tesla na tk6 - zmiana uniofonu, tesla-weka tk6

20 Maj 2013 17:19 3114 7
  • Poziom 8  
    Witam. Posiadam domofon tesla w domu jednorodzinnym.
    W domu znajdują się 2 unifony, na dwóch piętrach. Niestety jeden z unifonów mi się spalił.
    W zamian kupiłem domofon weka tk6, gdyż posiada on jeden przycisk do otwierania bramki, a drugi do wywołania drugiej słuchawki.
    Niestety nie wiem kompletnie jak mam podłączyć kable ze starego do nowego unifonu.
    Zrobiłem zdjęcie, z podłączonymi kablami starego unifonu. Jeżeli ktoś, byłby mi w stanie pomóc, z którego gniazda z tesli przepiąć kabel do tk6, byłbym niezmiernie wdzięczny. tesla na tk6 - zmiana uniofonu, tesla-weka tk6
  • Pomocny dla użytkowników
    Zauważ, że w instalacji masz kilka białych kabelków. Zapamiętaj czym się różnią (mają jakieś oznaczenia) albo zrób własne oznaczenia.

W starym unifonie Tesli masz kolejno:
    2 - mikrofon
    6 - słuchawka
    4 - wywołanie
    T - wspólny dodatkowych przycisków
    3 - masa
    A - przycisk 1
    B - przycisk 2
    1 - przycisk otwierania zamka

Rozpiskę nowego zapewne znasz.
  • Poziom 8  
    Kolego ale jeszcze mam kabel 7 który jest w połowie lewej płytki. Co on oznacza? Widać go na obrazku.
    Skoro pytasz, to masz tu kompletny opis. Wcześniej nie zauważyłem tej siódemki.

• Poziom 8  
    Kolego dziękuję Ci za opis, ale nie mogę dojść jeszcze do tego.
    Jeżeli mógłbyś mi jeszcze pomóc: po lewej nowy unioform i opis z niego, a po -- zacisk z uniformu tesli:
    1- wywołanie -- 4
    2-masa -- 3
    3-słuchawka -- 6
    4-mikrofon -- 2
    5-zamek -- 1
    6-zamek --
    7-przycisk dodatkowy -- T
    8-przycisk dodatkowy -- A
    ii co z kablem nr 7? dać go pod zacisk nr 6? Jeżeli mógłbyś mi poprawić schemat, bo chyba nie dojdę sam do tego.
    Przede wszystkim to unifon a nie jakiś unioform. :wink:

Wekta TK6 nie jest bezpośrednio przygotowana do pracy interkomowej tak jak ta Tesla. Trzeba przeanalizować schematy i zrobić wszystko analogicznie.

W Wekcie na schemacie jest generator wywołania a w rzeczywistości go nie ma i z zacisku nr 1 wywołanie trafia wprost na potencjometr.
  • Poziom 8  
    Kolego, a czy mógłbyś mi powiedzieć w które miejsce podłączyć kabel z zaczepu tesli o numerze 7? Nie mogę sobie z nim poradzić, gdzie go podłączyć.
    Napisz co ci nie działa. Ten przewód z zacisku nr 7 praktycznie jest załączany do masy z chwilą podniesienia słuchawki unifonu (podaje masę na wzmacniacz mikrofonowy).
    Wekta TK6 nie ma takiego (analogicznego) zacisku.