Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy na układzie przekaźnik PCR-515-DUO można zrealizować układ gwiazda trójkąt

20 Maj 2013 18:02 3288 11
  • Poziom 9  
    Witam

Chciałbym sie dowiedzieć czy za pomocą przekaźnika czasowego PCR - 515 - DUO
    można zrealizować układ gwiazda trójkąt. Wiem ze za pomocą Przełącznik PCG-417 tej samej firmy można cos takiego zrealizować. Staram się rozrysować układ dla tego przekaźnika na trzech stycznikach ale nic mi nie wychodzi jeśli ktoś byłby tak miły i powiedział czy można coś takiego zrealizować na tym przekaźniku. Jestem na praktyce zawodowej i ciągle mnie tym męczą. Działanie tego przekaźnika jest takie że normalnie bez napięcia ma zwarte dwa styki po przyłożeniu napięcia załącza sie styk i po upływie ustalonego czasu styk wraca do położenia początkowego.

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 27  
    kidziorv1 napisał:
    można zrealizować układ gwiazda trójkąt.

Odp: Można
  • Poziom 9  
    Nazwa:
    Przekaźnik czasowy 1P 24-230V 24V AC/DC PCA-514 DUO
    Producent:
    F&F
    Index producenta:
    PCA-514 DUO
    Kod EAN:
    5908312595465
    Kategoria:
    Przekaźnik czasowy
    Dostawca:
    F&F
    Typ produktu u dostawcy:
    PCA-514 DUO
    Seria produktu u dostawcy:
    PCA

Znamionowe napięcie sterowania Us dla DC [V] do:
    24
    Znamionowe napięcie sterowania Us dla AC 50 Hz [V] do:
    230
    Wysokość [mm]:
    90
    Rodzaj połączenia elektrycznego:
    Połączenie śrubowe
    Funkcja opóźnionego załączenia:
    Nie
    Funkcja opóźnionego wyłączenia:
    Tak
    Funkcja załączania impulsowego:
    Nie
    Funkcja wyłączania impulsowego:
    Nie
    Funkcja gwiazda-trójkąt:
    Nie

Funkcja formowania impulsu:
    Nie
    Funkcja migotania, załączanie zboczem opadającym, czas ustalony:
    Nie

Według opisu kolego się nie da więc kto ma racje ty czy nota katalogowa.

Proszę o normalną odpowiedź a nie w stylu tak da się.

Totalna olewka tematu!!!!
  • Poziom 27  
    kidziorv1 napisał:
    Staram się rozrysować układ dla tego przekaźnika na trzech stycznikach ale nic mi nie wychodzi

Rozumiem, że chodzi o automatyczny układ załączania silnika w układzie γ/Δ, a więc jak piszesz potrzebujesz trzech styczników oraz czasówki.
    W kilka sekund w goglach znalazłem kilka schematów, na forum też jest schemat !
    Tak za pomocą przekaźnika czasowego i trzech styczników można zrealizować układ γ/Δ. Takie było pytanie i taką dostałeś odpowiedź.

kidziorv1 napisał:
    Działanie tego przekaźnika jest takie że normalnie bez napięcia ma zwarte dwa styki po przyłożeniu napięcia załącza sie styk i po upływie ustalonego czasu styk wraca do położenia początkowego

Gdzie w karcie katalogowej jest napisane, że po upływie ustalonego czasu styk wraca do położenia początkowego ? - czytaj karty katalogowe i schematy dokładnie.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 28  
    nuszek napisał:
    Gdzie w karcie katalogowej jest napisane, że po upływie ustalonego czasu styk wraca do położenia początkowego ? - czytaj karty katalogowe i schematy dokładnie.

Wycinek opisu ze strony producenta:
    Działanie
    Do czasu załączenia przekaźnika styk pozostaje w pozycji 11-10. Po podaniu napięcia zasilającego styk zostaje przełączony w pozycję 11-12 i następuje odmierzanie nastawionego czasu pracy. Po odmierzeniu czasu styk powraca do pozycji 11-10. Ponowna realizacja trybu pracy przekaźnika możliwa jest po odłączeniu napięcia zasilającego i ponownym jego załączeniu.
  • Poziom 27  
    Rafik4 napisał:
    Wycinek opisu ze strony producenta:
    Działanie
    Do czasu załączenia przekaźnika styk pozostaje w pozycji 11-10. Po podaniu napięcia zasilającego styk zostaje przełączony w pozycję 11-12 i następuje odmierzanie nastawionego czasu pracy. Po odmierzeniu czasu styk powraca do pozycji 11-10. Ponowna realizacja trybu pracy przekaźnika możliwa jest po odłączeniu napięcia zasilającego i ponownym jego załączeniu.

Albo nie potrafisz czytać dokumentacji, albo piszesz o całkiem innym przekaźniku. W załączeniu karta katalogowa przekaźnika PCR-515-DUO.
  • Poziom 28  
    O moje czytanie się nie martw, w pierwszym poście jest mowa o PCR515 i masz rację, ale w trzecim jest już mowa o PCA514 a on działa inaczej.
  • Poziom 26  
    kidziorv1 napisał:
    można zrealizować układ gwiazda trójkąt.
    kidziorv1 napisał:
    Działanie tego przekaźnika jest takie że normalnie bez napięcia ma zwarte dwa styki po przyłożeniu napięcia załącza sie styk i po upływie ustalonego czasu styk wraca do położenia początkowego.

Kolego "kidziorv1", w nocie katalogowej przekaźnika PCR-515DUO nie ma nic o powrocie styku po upływie odliczonego czasu.
    Tryb pracy: OPÓŹNIONE ZAŁĄCZENIE
    Po podaniu napięcia zasilającego (świeci LED zielona U) styk
    pozostaje w pozycji 11-10 i następuje odmierzanie nastawionego
    czasu pracy. Po odmierzeniu czasu następuje przełączenie styku w
    pozycję 11-12 (świeci LED czerwona ). Ponowna realizacja trybu
    pracy przekaźnika możliwa jest po odłączeniu napięcia zasilającego i
    ponownym jego załączeniu.
  • Poziom 27  
    Kolego zyzy52 po co piszesz to co jest w karcie katalogowej, dla nabicia punktów, nic nowego nie wnosisz temat został rozwiązany. Najlepiej żeby go autor zamknął.
  • Poziom 9  
    DO kolegi zyzy52 mała poprawka nie jest to PCR tylko PCA więc opuznione wyłączenie.
    Ciągle mam z tym problem nie moge tego układu zbudować. To co napisałeś jest ok schematy z opuznionym zalaczeniem i z tyrybem pracy gwiazda trojkat wiem jak dzialaja zasymulowalem sobie je w CADe_simu. Nie mam za to zielonego pojecia jak zrobic układ z opuznionym wylaczeniem na tym przekazniku czasowym.

stycznik czasowy to PCA 514 Duo nie PCR zle cos przepisalem

pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Chcąc zrobić układ na tym przekaźniku czasowym PCA514DUO, trzeba dołożyć jeszcze zwykły przekaźnik (RP) jako pomocniczy. Załączam schemat:
  • Poziom 9  
    Zrobiłem coś takiego jezeli ma ktos dostepne stycznik i przekaźnik czy mógłby to sprawdzić albo stwierdzic czy dział.