Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung a zestawy samochodowe --- uwaga - przestrzegam

dellux 20 Maj 2013 19:48 2409 8
  • #1 20 Maj 2013 19:48
    dellux
    Poziom 8  

Firma Samsung przyznała się do tego że telefony jej firmy pracujące w środowisku Android 4.0.4 i wyższym nie będą współpracowały z fabrycznymi zestawami samochodowymi wielu marek w tym również Audi.
    Najnowsze modele telefonów nie posiadają protokołu rSAT niezbędnego do prawidłowej komunikacji z zestawami.
    W moim przypadku objawia się to tym że po wyjściu z auta nie wraca zasięg sieci i trzeba telefon zresetować żeby porzywrócic jego prawidłowe działanie,(chodzi o połączenie tel. z MMI przez bluetooth oraz tzw. zdalne sim).
    Znany problem tych tel. to również brak odczytu kontaktów z pamięci tel. działa tylko z karty sim.
    Potencjalnym nabywcom telefonów tej firmy radzę się dobrze zastanowić przed zakupem bo wg. konsultantów powinniśmy sie przesiąść na samochody marki "Samsung" wtedy wszystko zadziała

Samsung a zestawy samochodowe --- uwaga - przestrzegam

0 8
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 20 Maj 2013 19:56
    OlekMTG
    Poziom 34  

A po co korzystać z zestawów oferowanych przez producentów aut- one juz w momencie projektowania samochodu są przestarzałe. Wystarczy dokupić porządny zestaw podłączany pod wbudowane radio i nie będzie takich problemów, cenowo też wyjdzie dużo korzystniej. Nawet jeśli po kilku latach zmienią się protokoły obsługiwane przez telefony to wystarczy wtedy tylko wymienić centralkę za stosunkowo nieduże pieniądze.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 20 Maj 2013 20:11
    dellux
    Poziom 8  

OlekMTG napisał:
    A po co korzystać z zestawów oferowanych przez producentów aut- one juz w momencie projektowania samochodu są przestarzałe. Wystarczy dokupić porządny zestaw podłączany pod wbudowane radio i nie będzie takich problemów, cenowo też wyjdzie dużo korzystniej. Nawet jeśli po kilku latach zmienią się protokoły obsługiwane przez telefony to wystarczy wtedy tylko wymienić centralkę za stosunkowo nieduże pieniądze.

Można i tak tylko po co w takim razie fabryczny zestaw - inne tel np. HTC działają bez zarzutu

0
  • #4 20 Maj 2013 20:44
    OlekMTG
    Poziom 34  

Które modele HTC? Bo nowe też są wykastrowane z części protokołów, sam korzystam z jednego z zezłorocznych topowych modeli i nie obsługuje on wszystkich opcji mojego zestawu BT, jak np. voice tags. Osobiście jednak nie jest ona mi do niczego potrzebna, zestaw wybrałem ze względu na inne funkcje.

A fabryczne zestawy są do d..., szkoda wydawać na nie pieniądze.

0
  • #5 21 Maj 2013 04:45
    dellux
    Poziom 8  

Nie mam zastrzeżeń co do samego działania funkcji zestawu BT w aucie , wszystko działa bez zastrzeżeń - problem jest po rozłączeniu gdyż aparat nie chwyta zasięgu sieci trzeba go wyłączyć i nan nowo włączyć.

0
  • #6 21 Maj 2013 17:15
    OlekMTG
    Poziom 34  

Zasięgu sieci czego? GSM? Co to ma wspólnego z BT? Czy chodzi Ci o to że zrywa się połączenie BT z telefonem? Jeśli to drugie to Wszystkie nowe HTC tak samo "współpracują" z zestawami AUDI jak Twój samsung. Jest to wina antycznego zestawu BT, który po prostu jest tak stary że nie uwzględnia nowych protokołów połączeń, gdyby winne były telefony to nie dało by rady używać żadnego zestawu głośnomówiącego.

0
  • #7 21 Maj 2013 18:33
    dellux
    Poziom 8  

Dokładnie chodzi o sieć GSM po rozłączeniu i opuszczeniu auta mam przekreslone kółko tam gdzie powinna być siła sygnału i tylko reset telefonu pomaga. Gdy wejdę spowrotem do auta z tym kółkiem przekreślonym, telefon łączy się jak poprzednio z BT i działa bez zarzutu.
    Więc chyba wina nie jest po stronie zestawu w aucie.

0
  • #8 21 Maj 2013 18:37
    OlekMTG
    Poziom 34  

To znaczy że uszkodzony jest telefon ale nie ma to ŻADNEGO związku z BT - układy zasięgu i BT są niezależne. Reklamuj telefon na gubienie zasięgu.

0
  • #9 21 Maj 2013 18:41
    dellux
    Poziom 8  

OlekMTG napisał:
    To znaczy że uszkodzony jest telefon ale nie ma to ŻADNEGO związku z BT - układy zasięgu i BT są niezależne. Reklamuj telefon na gubienie zasięgu.

Cały czas w serwisie telefon - wgrywaja nowy soft i problem pozostaje - ale sami napisali ze to wina wspołpracy miedzy telefonem samsung a Androidem to co zalączyłem w pierwszym poscie. BT moim zdaniem jest ok z innymi telefonami z Androidem nie ma tego problemu

0