Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk SAMSUNG 80 GB (błąd dysku stałego)

28 Lut 2005 15:04 1659 10
  • Poziom 10  
    Witam mam problem i czekam na porade. A mnianowicie mam dysk Samsunga 80 GB miał on bez sektory usunełem wszystkie partycje w fdisku i zrobiłem restarta po restarrcie chciałem wejsc znów w fdisk zeby utworzyc ponownie partycje lecz niemoge bo wyskakuje mi błąd "błąd dysku stałego" niewiem co mam zrobic :/ Dysk nadaje sie na szmelc? czy jest jakas mozliwosc prosze o pomoc w moim problemie. A i moze cos to pomoze dysk jest wykrywany w biosie. jak go podłączam pod kompa z win xp to albo niechce sie odpalic albo wogóle go niewidac :( z góry dzieki za wszelkie wskazówki
  • Poziom 11  
    Postaraj sie go potraktowac Partition Magic z wylaczeniem sygnalizowania bledow. Nastepnie potraktuj go NDD spod dosa. Kiedys tak robilem i pomoglo.
  • Poziom 25  
    WITAM
    Zażuć mu jakiś program typu particiom Magic i zobacz co tam pokaże a później daj znać do nas na forum myśle że dysk fizycznie jest sprawny ew. sprubuj low format ale to w ostateczności.
  • Poziom 11  
    low format to raczej nie polecam bo to nie do tego sluzy zreszta takie cos juz calkiem ten dysk zniszczy bo taka procedura odkrywa wszystkie bad bloki ktore sa na dysku. Bo jak wiesz kazdy dysk nawet ten bez blokow ma je tylko ze spece od tego w firmie ktora je produkuja maskuja. A low level format popsuje wszystko. Mialbym kiedys dobry dysk tylko jakis "geniusz" polecil mi to. Pozniej zrobilem dysk ale bad bloki tak szybko sie rozprzestrzenialy ze nie wytrzymalem nerwowo wyrwalem go z kompa i o podloge :D. To taka procedura odstresowywujaca (nie polecam dla tych ktorzy nie wiedza co robia)
  • Poziom 14  
    Należy najpierw spróbować usunąć wadliwe sektory.
    Polecam HDD Regenerator
  • Poziom 16  
    btw. kiedy kupiles ten dysk bo mam tez 80 samsunga i 3 lata gwarancji na niego, poszperaj tylko w papierach moze sie zalapiesz na wymiane
  • Poziom 10  
    no więc tak po zainstalowaniu Partition Magic 8.0 gdy chce go odpalic wyskakuje mi bład "Init filed: Error 100 Partition table is bad". Gdy odepne dysk odpala bez problemu :/ a co do tej gwarancji to lipa bo sklep jest tak super fajny ze niechce uznac gwarancji tylko dlatego ze nalepka na boku dysku taka srebrna jest zarysowana od wyjmowania
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    I wszystko jasne tablica partycji jest zwalona. Czyli masz sprawny dysk. Potraktuj do ndd spod dosa
    Tam naciskaj correct czy repair cos takiego. Pozniej zresetuj kompa i napisz jakie efekty uzyskales.
    Załączniki:
  • Poziom 10  
    marjanko napisał:
    Należy najpierw spróbować usunąć wadliwe sektory.
    Polecam HDD Regenerator

hm narazie włączyłem HDD Reg i robie strasznie długo sie zchodzi ale naprawia zepsute sektory na 1 Gb 130 bad sectors mam nadzieje ze bedzie smigac :]
  • Poziom 10  
    No więc tak!! włączyłem program HDD Regenerator na cało noc robił mi to jakies 14 h i nic, więc włączyłem program ndd z pod dosa wyskoczyło mi takie cos "Only a low-level format will Corect the error found Norton Disk Doctor cannot continue testing this disk" no i ja juz teraz niewiem co mam robic nawet formata nieda rady zrobic :// Macie jeszcze jakies pomysły ?
  • Poziom 23  
    ja na pierwszym miejscu poszedł bym do sklepu i sie kłucił, oni też przy wkładaniu mogli ta nalepke ruszyć, co innego jak ta nalepka to pląba powietrzna bo wtedy to ona jest przyczyną awari dysku i to jest juz uszkodzenie mechaniczne.

PS. rada na nastepny raz: nie kupuj dysków samsunga (niby mają 3 lata gwarancji ale sam widzisz jak z nią jest).