Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Makieta skrzyżowania jezdni z sygnalizacją świetlną.

pawelkopa15 20 May 2013 21:08 5589 3
 • #1
  pawelkopa15
  Level 14  
  Witam.
  Mam zamiar zrobić makietę skrzyżowania ulicznego ze światłami sygnalizacyjnymi.
  Chodzi o to żeby były 4 światła po 3 diody LED (czerwona, żółta, zielona) które by pracowały ze sobą w parze (po 2 światła) + sygnalizacja na pasach. Pod spodem umieszczam rysunek poglądowy: Makieta skrzyżowania jezdni z sygnalizacją świetlną.

  Zasada działania:

  Gdy para świateł (1,2) pokazuje kolor zielony to para świateł (3,4) pokazuje kolor czerwony. Dodatkowo gdy para świateł (1,2) pokazuje kolor zielony to pary świateł <(9,10) i (11,12) również pokazują kolor zielony a para świateł (5,6) i (7,8) wtedy pokazują kolor czerwony. Działanie skrzyżowania zgodne z działaniem większości sygnalizacji świetlnej.

  Czy można to jakoś połączyć w sprawny układ elektroniczny przy zachowaniu zasady działania ??
 • #2
  Qbuś
  Level 38  
  Ten temat był opisywany kilka razy, radzę poszukać na forum :D .
 • #3
  marekhab
  Level 33  
  Proszę bardzo gotowy schemat dla jednego kompletu świateł, nic nie szkodzi na przeszkodzie aby zrobić na całe skrzyżowanie będziesz musiał dać tranzystor o odpowiedniej mocy zależy co podepniesz diody led czy żarówki.
  Układ przeanalizuj i połącz te światła które mają świecić razem ( nie zapomnij o tranzystorze ), nie powinieneś mieć z tym kłopotu jeśli jutro znajdę chwilkę czasu to postaram Ci się pomóc.