Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Atmega Flash (E)eprom - Czyli programowanie na piechotę,jak zrobić programator

ediagauto 20 May 2013 21:36 1608 2
    ediagauto
    Level 10  
    Witam,sprawa jest taka,otóż na przykładzie Atmegi 8 (albo i nawet pamięci flash) chciałbym żebyscie przybliżyli mi sprawę programowania mikroukładów,szczególnie chodzi mi o te w samochodach,czyli ETL,Motora HC, TMS ale to później.

Nie chodzi mi o to jak podłączyć atmege do Isp Programmera!!!:)

Chodzi mi o to,abym mógł za pomocą np. Data sheetów i innych informacji mógł sam stworzyć programator i sam mógł zaprogramować taki układzik właśnie na przykładzie
    atmegi albo flasch'a i eeproma bo według mnie to są proste układy w porównaniu do procesorów wymienionych wyżej:D

Czyli na przykład mamy program/wsad pamięci, zamieniamy go na język binarny (011010101) czyli sekwencje bitów wprowadzanych do danych komórek pamięci...
    Skąd wiedzieć co i w jakiej kolejności?Jak wywołać odpowiednie adresy aby móc tam wprowadzić dane? Jak w ogóle ''powiedzieć" mikroukładowi - teraz zapisuje ci pamięć itp.

No i oczywiście na to składa się jeszcze utworzenie własnego software który to ogarnie.

Myślę że ktoś kto jest w temacie będzie wiedział o co mi chodzi:)
    W razie jakby ktoś oferował konkretną pomoc to proszę o wiadomość na priva.
    Już jakiś czas siedze w temacie ale jeszcze nie jestem aż tak zaawansowany więc
    proszę o wyrozumiałość:) A widziałem że wiele drogich i profesjonalnych programatorów do określonych procesorów są właśnie robionych na atmega 16:)
    ediagauto
    Level 10  
    Noty notami ale to nie wszystko... myślę że ktoś jeszcze pomoże.
    Ale wiesz o co mi chodzi??:)