Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Firma LG zaprezentuje elastyczne wyświetlacze 5-calowe

jacu007 20 May 2013 22:50 5244 4
 • Firma LG zaprezentuje elastyczne wyświetlacze 5-calowe Firma LG zapowiedziała, że podczas odbywających się w tym tygodniu w Vancouver SID's Display Week 2013 zaprezentuje elastyczne 5-calowe wyświetlacze OLED przeznaczone do smartfonów.

  „Po raz pierwszy publicznie, firma zaprezentuje niełamliwe i elastyczne, 5-calowe wyświetlacze wykonane w technologii OLED, przeznaczone do urządzeń mobilnych. Rozwojowe osiągnięcie przypada w kluczowym momencie, gdy urządzenia mobilne wykorzystywane są tak często jak nigdy dotąd, co wpływa na ryzyko zniszczenia ich poprzez upuszczenie czy uderzenie”, napisała firma LG w komunikacie prasowym.  Elastyczne 5-calowe wyświetlacze są idealne do smartfonów, ale nikt nie wspomina o limitach tej technologii, prawdopodobnie doczekamy się więc tabletów jak i ekranów telewizyjnych z elastycznym wyświetlaczem. W zależności od grubości i cech tego nowego elastycznego wyświetlacza, mógłby sprawdzać się doskonale dla dużych ściennych ekranów, które mogłyby zostać zrolowane i przeniesione w inne miejsce.

  Firma LG zamierza zaprezentować także inne nowości jak 55-calowy zakrzywiony ekran telewizyjny, 14-calowe ekrany do laptopów o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli oraz 5 i 7" panele TFT HD Oxide z ramką o grubości zaledwie 1mm.

  http://www.latinospost.com/articles/19524/201...-inch-unbreakable-plastic-screen-unveiled.htm

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  jacu007
  Level 22  
  Offline 
  Has specialization in: systemy mikroprocesorowe, raspberry pi
  jacu007 wrote 688 posts with rating 77, helped 0 times. Live in city Dąbrowa Górnicza. Been with us since 2007 year.
 • #2
  Maticool
  Level 20  
  Cały czas się zastanawiam, po co właściwie chcemy "wyginać" te ekrany. Nosimy w kieszeniach wiele wiotkich rzeczy, jak pieniądze czy wizytówki i wręcz przeciwnie - dążymy do ich usztywnienia, stosując portfele i różnego rodzaju okładki, bo tak jest po prostu praktyczniej.
  Sztywne rzeczy są mniej podatne na zniszczenie, bardziej czytelne, poręczniejsze do trzymania. Zwijany ekran - ok rozumiem, aby zmniejszyć gabaryty urządzenia, ale jak z kolei zrobić taki wiotki ekran jako dotykowy tak, aby był przy tej funkcji praktyczny?
 • #3
  pawel1148
  Level 22  
  No ale ta wiotkość jest właśnie po to by bł wytrzymalszy... on z całą pewnością będzie usztywniony. Bo tutaj nie chodzi o to żeby ekran był jak papier, czy też jak galareta... tutaj chodzi po prostu o to że jak ekran jest elastyczny to nie jest łamliwy.... Znika problem ze zbitymi ekranami TFT...
 • #4
  dondu
  Moderator on vacation ...
  Nie po to wykłada się spore pieniądze na opracowanie elastycznego wyświetlacza, by później go usztywniać.
  A zastosowań zapewne będzie wiele np. możliwość klejenia wyświetlacza do wypukłych, czy wklęsłych powierzchni, wszywania w ubrania (np. sportowców) jako tablice reklamowe, itp.
 • #5
  patek45
  Level 12  
  Chciałbym coś takiego zobaczyć, aż niemożliwe wydaje się, że coś podobnego można było wymyśleć. Ale czy takie komórki będą kiedyś dostępne.