Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda/CBR 125/Motocykl - Uruchamianie się niewłaściwych kierunkowskazów

20 Maj 2013 22:50 4089 2
  • Poziom 1  
    Cześć!
    Chciałbym przedstawić wam swój problem.
    Jestem szczęśliwym posiadaczem Hondy CBR 125, niedawno podjąłem się wymiany kierunkowskazów na LED-y.

W tym celu zakupiłem:
    Najprostsze/najtańsze kierunkowskazy LED-owe dostępne na znanym nam serwisie aukcyjnym.
    A do tego kupiłem przerywacz dwupinowy do LED-ów

Cała wymiana przebiegała jak po maśle, wszystko pięknie przelutowałem (mogłem ewentualnie skopać polaryzację, bo nie było żadnego kolorystycznego podziału, zresztą dlatego piszę w dziale dla początkujących), zamieniłem również przerywacz.

Po uruchomieniu motocykla, gdy włączam kierunkowskaz w lewo, to migają dwa przednie, zaś gdy włączę kierunkowskaz w prawo, to załączają się również dwa przednie i prawy tylny.

Podmieniłem włącznik kierunkowskazów na kierownicy na drugi i problem nie ustąpił.

Co muszę uczynić, aby kierunkowskazy działały normalnie (przy włączeniu kierunkowskazów w prawo włączy się tylko prawy przedni i prawy tylny, analogicznie lewy).

Jako załącznik dorzucam schemat elektroniczny do mojego motocykla.
  • Poziom 35  
    Podpowiedz: zarowka - kontrolka kierunkow zamyka obwod.
    rozwiazanie: zastapic zarowke dwoma diodami: od kazdego z obwodow kierunkowskazow do masy. Bycmoze musisz tez poprawic polaryzacje..
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wywal kontrolkę kierunkowskazów. Nie trzeba jej zastępować dwoma LEDami. może być jeden, ale potrzebne wtedy będą do tego dwie diody prostownicze.