Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Saeco Syntia - Woda cieknie z końcówki panarello w czasie robienia kawy

21 May 2013 09:15 4524 3
  • Level 18  
    Koledzy,
    Problem polega na tym iż w czasie robienia kawy woda leci również z końcówki panarello (pod dość dużym ciśnieniem), podejrzewam zawór regulacyjny ale czy na pewno? Czasami pomaga przekręcenie w pozycję "gorąca woda" i cofnięcie do pozycji "normalnej", ale nie zawsze. Czy ktoś z was spotkał się już z takim problemem? Znalazłem taki zawór w sieci: Link - czy podejdzie?

A może ma ktoś instrukcję jak rozebrać ten ekspres?

Dokonałbym porównania - jednak nie mogę zdjąć całkowicie obudowy a nie chcę czegoś urwać....
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 14  
    Dzień dobry
    nie musi to byc uszkodzony zawór [ten z linku jest ok] może być luz na kołach zębatych i zawór nie wraca na swoje miejsce . Można korygować ustawienie gałki i powrót na prawidłowe miejsce jakiś czas będzie działał prawidłowo ale tylko dla wtajemniczonych
    Życzę powodzenia .
  • Level 18  
    Dzięki za odpowiedź.
    A jak się w to wtajemniczyć?
    Poza tym samo pokrętło chodzi strasznie ciężko i czasami jak używa się gorącej wody to ciężko potem to przekręcić do pozycji "normalnej".
    Jak rozumiem pokrętło jest zamontowane bezpośrednio na zaworze i dlatego to w nim upatruję usterki. Może macie koledzy jakiś namiar na sklep z częściami do tego ekspresu - oringi też chciałbym wymienić.
  • Level 18  
    Koledzy
    W końcu dobrałem się do środka tego ekspresu (bez załączonych plików się nie obyło) i uszkodzonym według mnie jest zawór - strasznie ciężko nim kręcić, czy to ręką czy też kółkiem sterującym.
    Załączam service manuale do Saeco Syntia i Saeco Syntia Cappucino.
    Temat można zamknąć a pliki wrzucić gdzie trzeba.