Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Saeco Syntia - Woda cieknie z końcówki panarello w czasie robienia kawy

nomek 21 May 2013 09:15 4809 3
    nomek
    Level 18  
    Koledzy,
    Problem polega na tym iż w czasie robienia kawy woda leci również z końcówki panarello (pod dość dużym ciśnieniem), podejrzewam zawór regulacyjny ale czy na pewno? Czasami pomaga przekręcenie w pozycję "gorąca woda" i cofnięcie do pozycji "normalnej", ale nie zawsze. Czy ktoś z was spotkał się już z takim problemem? Znalazłem taki zawór w sieci: Link - czy podejdzie?

A może ma ktoś instrukcję jak rozebrać ten ekspres?

Dokonałbym porównania - jednak nie mogę zdjąć całkowicie obudowy a nie chcę czegoś urwać....
    zbb361
    Level 15  
    Dzień dobry
    nie musi to byc uszkodzony zawór [ten z linku jest ok] może być luz na kołach zębatych i zawór nie wraca na swoje miejsce . Można korygować ustawienie gałki i powrót na prawidłowe miejsce jakiś czas będzie działał prawidłowo ale tylko dla wtajemniczonych
    Życzę powodzenia .
    nomek
    Level 18  
    Dzięki za odpowiedź.
    A jak się w to wtajemniczyć?
    Poza tym samo pokrętło chodzi strasznie ciężko i czasami jak używa się gorącej wody to ciężko potem to przekręcić do pozycji "normalnej".
    Jak rozumiem pokrętło jest zamontowane bezpośrednio na zaworze i dlatego to w nim upatruję usterki. Może macie koledzy jakiś namiar na sklep z częściami do tego ekspresu - oringi też chciałbym wymienić.
    nomek
    Level 18  
    Koledzy
    W końcu dobrałem się do środka tego ekspresu (bez załączonych plików się nie obyło) i uszkodzonym według mnie jest zawór - strasznie ciężko nim kręcić, czy to ręką czy też kółkiem sterującym.
    Załączam service manuale do Saeco Syntia i Saeco Syntia Cappucino.
    Temat można zamknąć a pliki wrzucić gdzie trzeba.