Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

schemat sterownika kotła GCO 19,8-04e

28 Lut 2005 15:34 4740 5
  • Poziom 2  
    poszukuję schematu sterownika kotła "termet" typ gco 19,8-04e. sterownik z oznaczeniem "termet 2". czas dobiegu pompy przedłużył się z 20s do około 2 min.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Pewnie podniosłeś temperaturę na kotle. Jest teraz zimno. I poprostu może dłużej teraz rozprowadza tę wodę po końcu grzania. Takie ma zadanie ten dobieg, by gorącej wody nie zostawiać w piecu po cyklu grzania. Też mam taki i do tej pory mi gada, już 9 sezon. A schematu niestety nie posiadam, choć już raz dłubałem w nim. Rozwaliło mi ten kostkowy styroflexowy kondensator w środku. Dlaczemu?? Nie wiem. Coś tam włożyłem i gada do dziś.
  • Poziom 2  
    dzięki za próbę pomocy. może wytłumaczę dokładniej co jest problemem. cykl pracy sterownika składa się z trybu podgrzewania , trybu dobiegu po uzyskaniu rządanej temperatury (20 s) w celu wystudzenia wymiennika oraz trybu przestoju w pracy co powoduje powolny spadek temperatury w inst. co . awaria polega na przedłużeniu trybu dobiegu do 2 min. po czym sterownik stwierdza spadek temperatury i uruchamia palnik. prowadzi to do ciągłej pracy pieca z 2 min. dobiegiem a tym samym do znacznego zwiększenia się zużycia gazu
  • Poziom 14  
    No teraz wiem o co biega. Przyjrzę się mojemu w domu. Może coś wydumam.
    A masz tylko regulację temperatury na piecu?
    Czy masz sterownik pokojowy?
  • Poziom 2  
    jest podłaczony termostat rt-2 ale to nie ma żadnego znaczenia. Każdy termostat wyłacza kocioł z pracy po uzyskaniu temperatury temperatury otoczenia. Do tej pory nie było żadnych problemów. Nagle masz ci los , wysiadł jakis drobiazg w sterowniku i piec już nie działa prawidłowo.
  • Poziom 14  
    Niestety nic nie wydumałem. A i okazało się że mam sterownik termet 1. Pewnie oprócz nazwy czymś się różnią. A tak na czuja to wymieniłbym wszystkie elki jakie tam są. Powodzenia