Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Broetje - Ogrzewanie gazowe - regulator + siłowniki grzejnikowe

tomekeb85 21 May 2013 11:36 1389 3
 • #1
  tomekeb85
  Level 10  
  Witam!

  Potrzebuję konkretnej podpowiedzi w temacie sterowania grzejnikami.
  Posiadam piec firmy - Broetje Energy EASY oraz regulator firmy - Auraton 2030.
  Jest to mieszkanie jednopoziomowe z 4 pokojami. Regulator znajduje się w salonie. Moje pytanie brzmi co z resztą pokoi? Warto zakupić głowice termostatyczne do pokoi np firmy Honeywell z ustawieniem cyfrowo temperatury? Czy do ogrzewania podłogowego też warto je zakupić i zaprogramować temperaturę na cały tydzień? Chyba nie powinno to kolidować z regulatorem w salonie? Czy ma ktoś takie rozwiązania u siebie? Inne sugestie mile widziane.
  Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #2
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  W pokoju gdzie Auraton należy wyrzucić (odkręcić na max) głowice. W pozostałych pokojach należy założyć głowice (mogą być i te programowalne, ale chyba można się bez nich obejść tzn. zamontować zwykłe). A na obiegu podłogowym ma być zabudowany ogranicznik temp. powrotu - np. RTL z głowicą przystosowaną do danego typu RTL-a. Temp. kotła ustawić na 75 st.C
 • #3
  tomekeb85
  Level 10  
  Cześć,
  Dziękuję za odpowiedz. Pytanie jeszcze odnośnie RTL - czy można zamontować na podłogówce te same głowice, które będą na kaloryferach? Chodzi mi głownie o to, aby temperatura była stała - tzn są dni słoneczne, więc podłoga się szybciej sama nagrzeje, zawór sam się dostosuje, a np w nocy nie potrzebuje grzania podłogi, natomiast ma być gotowa rano, gdy się wstaje itd. Czy takie sterowanie ma sens?
 • #4
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  Jeżeli ów zamontowany "RTL" na w sobie funkcję ograniczenia temp. powrotu (zwykle +50 st. C) to tak. Najlepiej przeczytać instrukcję zabudowanego RTL-a.