Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NAC WLBC430B-2ZTU - Wyciek paliwa przez filtr powietrza.

21 Maj 2013 14:38 7503 2
  • Poziom 2  
    Witam.
    W zeszłym roku na wiosnę kupiłem kosę spalinową NAC WLBC430B-2ZTU, cały poprzedni sezon była użytkowana bez żadnych problemów, następnie przezimowała sobie w piwnicy.

W tym roku dwa pierwsze koszenia odbyły się bez żadnych niepokojących objawów.
    Dzisiaj pojechałem do matki wykosić jej ogród, odpaliłem bez problemu jak zwykle, wykosiłem jeden pas i kiedy zwolniłem manetkę, kosa zaczęła się dławić i zgasła.
    Kiedy zgasła usłyszałem dźwięk skwierczenia, po chwili jak położyłem kosę na ziemi przez filtr powietrza zaczęło wyciekać paliwo, i to w sporych ilościach, do momentu kiedy nie zeszło całe z silnika.

Moje pytanie, co może być tego przyczyną, czy wystarczy jakaś regulacja, czy konieczne będzie oddanie kosy do serwisu.
  • Poziom 27  
    Mógł się zawiesić zaworek iglicowy w gaźniku, albo sam rozbierzesz i wszystko przeczyścisz, albo wal do serwisu, być może wymienią gaźnik na gwarancji (zależy od pomysłowości mechanika :) )
  • Poziom 2  
    A jak sam go rozbiorę albo pojadę do pobliskiego mechanika (serwis NAC-a mam dość daleko) to w razie czego gwarancji nie stracę?