Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man TGA manual 410 - Bardzo niskie sprzęgło.

21 Maj 2013 17:16 3912 6
  • Poziom 7  
    Witam
    Mam kolejny problem z moim man-em, pojawił się problem ze sprzęgłem. Jest bardzo niskie czyli trzeba wcisnąć w podłogę żeby wysprzęgliło. Jaka może być przyczyna. Czy po prostu się kończy. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Witaj. Zanim stwierdzisz musisz zdiagnozować. Ile km przejechane na sprzęgle, czy nie masz wycieków płynu, czy przewód gumowy nie puchnie w czasie wciskania sprzęgła? Czy pod pompowanie kilkakrotne zmienia wysokość wysprzęglania?
  • Poziom 7  
    Witam. Nie wiem ile przejechane po remoncie sprzęgła (może ok. 300 tys. km. może więcej), czy przewód nie puchnie - nie wiem, wyciek płynu jest ale z przewodu sterowania skrzynią o czym już pisałem wcześniej, ale nigdy nie doszło do zapowietrzenia układu. Wysokość pedału nie zwiększa się po kilkakrotnym wciśnięciu. Nie wiem czy ma wpływ na sprzęgło ten wyciek (ostatnio dosyć mocny), jutro będę wiedział więcej bo będzie wymieniony. Jeżeli wiesz jaka może być przyczyna to napisz. Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Wyciek o którym piszesz nie ma wpływu na sprzęgło. Owszem jest wspólny zbiorniczek płynu do sprzęgła i lewarka , ale skoro nigdy nie doszło do zapowietrzenia to nie ma wpływu. Zostaje już zużycie tarczy sprzęgła, lub pompka sprzęgła. Napisz jeszcze czy jak już wciśniesz bieg i puszczasz sprzęgło na zaciągniętym postojowym hamulcu to "ciągnie przy podłodze", czy wysoko? Jeśli wysoko to na bank tarcza i starta do nitów. Napisz jeszcze jaki masz luz na pedale sprzęgła. Ostatnio miałem przypadek auta podobny do opisanego MANa i okazała się pompka pod pedałem sprzęgła. Była przytarta i nie wracał tłoczek do końca. Oczywiście z kanału można sprawdzić okienkiem jaka jest grubość tarczy i wykluczyć to lub tamto za nim zacznie się rozbierać lub domyślać.
  • Poziom 7  
    Przewód wymieniłem więc z biegami mam ok. Sprzęgło ciągnie przy samym dole, nawet dobrze nie wysprzęgli. Po oględzinach fachowiec stwierdził że to docisk szwankuje więc proponuje wymienić całość. Pedał sprzęgła wcisnę do połowy przy braku powietrza i nie rośnie, był dokładnie odpowietrzony. Przedtem był twardy więc nie ma wyjścia trzeba pruć. Nawet jak puszczam pedał to czuć lekkie drgania.
  • Poziom 13  
    No raczej nie obędzie się bez rozbiórki. Jeżeli już to masz rację i wymień całość.
  • Poziom 7  
    Dzięki za wskazówki. Czas zacząć zarabiać. Mam nadzieję że na razie będzie wszystko działało poprawnie. Pozdrawiam.