Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips Triathlon 1400 - Słabo ciągnie - "wsysa" worek

21 Maj 2013 19:11 3240 7
  • Poziom 9  
    Mój wieloletni odkurzacz Philips Triathlon 1400 nagle w czasie odkurzania stracił moc ssania. Okazało się, że przyczyną jest przysysanie worka do otworu ssącego w podstawie górnej części. Zmieniłem worki z papierowych na fizelinowe i jest odrobinę lepiej. Po lekturze elektrody, położyłem na worku kawałek kafelka. Jest o wiele lepiej, ale to nie jest chyba metoda. Gąbki wytrzepałem. Bez worka odkurzacz ciągnie na 100 %. Proszę o pomoc.
  • Poziom 12  
    Witam, koniecznie wypłucz gąbki pod wodą i dobrze wysusz.
  • Poziom 13  
    po to jest odkurzacz żeby ssał. Myślę , że kończy się silnik ( może szczotki)
  • Poziom 12  
    Gościu jak kończy się silnik lub szczotki są inne objawy.
  • Poziom 15  
    Nie okurzałeś czasem popiołu z kominka? :)
  • Poziom 9  
    Czasem odkurzałem okolice kominka, ale to były śladowe ilości. Nigdy wcześniej nie zwracałem uwagi czy worek w czasie pracy ma być przyssany do otworu ssącego w górnej części, czy ma leżeć swobodnie w dolnej. Silnik był wymieniony ze dwa lata temu, więc jest sprawny. Gąbki wyjąłem i wytrzepałem. Były bardzo brudne :( Nie wiem czy jest sens jeszcze je prać.
  • Poziom 10  
    Witaj! Jest to normalne jak się nie używa oryginalnych worków Philipsa tylko zamienników.Worki innych firm są robione z cienkiego papieru i dlatego zasysa worek do wlotu silnika,jeśli worek się trochę zapełni to już nie będzie takiego problemu,albo to co ty zastosowałeś.Można także przykleić na stałe twardej plastikowej płytki przed wlot silnika.Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Tak, to chyba rzeczywiście wina nieoryginalnych worków.