Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips Triathlon 1400 - Słabo ciągnie - "wsysa" worek

Kubiq 21 May 2013 19:11 3864 7
    Kubiq
    Level 10  
    Mój wieloletni odkurzacz Philips Triathlon 1400 nagle w czasie odkurzania stracił moc ssania. Okazało się, że przyczyną jest przysysanie worka do otworu ssącego w podstawie górnej części. Zmieniłem worki z papierowych na fizelinowe i jest odrobinę lepiej. Po lekturze elektrody, położyłem na worku kawałek kafelka. Jest o wiele lepiej, ale to nie jest chyba metoda. Gąbki wytrzepałem. Bez worka odkurzacz ciągnie na 100 %. Proszę o pomoc.
    Gosia12072
    Level 12  
    Witam, koniecznie wypłucz gąbki pod wodą i dobrze wysusz.
    Volt-rom
    Level 14  
    po to jest odkurzacz żeby ssał. Myślę , że kończy się silnik ( może szczotki)
    Gosia12072
    Level 12  
    Gościu jak kończy się silnik lub szczotki są inne objawy.
    JacaP30
    Level 16  
    Nie okurzałeś czasem popiołu z kominka? :)
    Kubiq
    Level 10  
    Czasem odkurzałem okolice kominka, ale to były śladowe ilości. Nigdy wcześniej nie zwracałem uwagi czy worek w czasie pracy ma być przyssany do otworu ssącego w górnej części, czy ma leżeć swobodnie w dolnej. Silnik był wymieniony ze dwa lata temu, więc jest sprawny. Gąbki wyjąłem i wytrzepałem. Były bardzo brudne :( Nie wiem czy jest sens jeszcze je prać.
    mirko1
    Level 11  
    Witaj! Jest to normalne jak się nie używa oryginalnych worków Philipsa tylko zamienników.Worki innych firm są robione z cienkiego papieru i dlatego zasysa worek do wlotu silnika,jeśli worek się trochę zapełni to już nie będzie takiego problemu,albo to co ty zastosowałeś.Można także przykleić na stałe twardej plastikowej płytki przed wlot silnika.Pozdrawiam.
    Kubiq
    Level 10  
    Tak, to chyba rzeczywiście wina nieoryginalnych worków.