Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 2.0 gti - silnik przestał odpalać

21 Maj 2013 22:41 2955 2
  • Poziom 2  
    Otóż od niedawna posiadam Peugeota 206 2.0 gti s16, auto jeździło i odpalało bez problemu ale do czasu, pojechałem do kumpla pokazać nowe auto, zgasiłem silnik i po 15 minutach próbowałem odpalić, rozrusznik pracuje ale nie odpala, ponadto po włączeniu zapłonu nie włącza się wyświetlacz klimy (przedtem działał) i nie słychać pompy paliwa.
    Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki pod kierownicą i w komorze silnika i są ok.
    Następnie sprawdziłem wyłącznik bezwładnościowy bo autko prawdopodobnie po kolizji, ale po podłączeniu "na krótko" bez zmian.
    Pożyczyłem od kumpla komputer diagnostyczny, ale wyświetla brak komunikacji z ecu.
    Jeszcze biorę pod uwagę przekaźnik pompy paliwa - słychać jak co kilkadziesiąt sekund załącza się i po chwili rozłącza.
    Ponadto w komputerze sterującym(Magneti marelli 48p) po zdjęciu obudowy zauważyłem jeden przepalony drucik pinu(który zlutowałem) oraz jeden lekko przegrzany.
    Sprawdziłem również kable pod filtrem powietrza ale wyglądają na całe, nie są przegnite.
    Dodam jeszcze, że auto musiało stać dosyć długo w wilgotnych warunkach ponieważ styki w tylnych lampach były kompletnie zaśniedziałe.
    Bardzo proszę o pomoc, gdzie szukać przyczyny awarii?
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 25  
    Jeśli wilgoć to sprawdz złącze (32 pinowe) przed przednim lewym kołem pod podłużnicą - śniedzieje na maxa (nie wiem gdzie jest umiejscowione w gti ale w 1,4 tak miałem).
    Przypadłość wszystkich "francuzów" - zaśniedziałe połączenia.
  • Poziom 2  
    Sprawdziłem to łącze, spsikałem preparatem do oczyszczania połączeń elektrycznych, ale nadal bez zmian. Podejrzewam jeszcze ze może być gdzieś przerwany kabel, potrzebowałbym schemat instalacji do tego modelu, niestety w google nie mogłem znaleźć, jeśli ktoś taki posiada to bardzo prosiłbym o przesłanie.