Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Drukarka do "dyplomów"

22 Maj 2013 00:41 2217 5
  • Poziom 16  
    Witam kolegów. Poszukuję konkretnej drukarki. Ma ona drukować teksty na śliskiej powierzchni. Polecono nam zakup drukarki Kyocera Mita FS-4020DN, zakupiliśmy ją, lecz nie radzi sobie z drukowaniem takich rzeczy. Jak w temacie napisane, będzie ona drukować słowo na dyplomach, certyfikatach. Papier na jakim będzie drukować przybliżony jest do okładek gazet typu Glamour. Obecnie jedynym sprzętem który radzi sobie z tym papierem jest stary DeskJet 6 ;) Nie chce by cena przekroczyła 5tys zł.
  • Poziom 20  
    Prościej będzie jeśli Kolega sprawdzi i poda jaki gruby jest ten papier dyplomowy w g/m2. Druga sprawa, że aby dobrze drukować na drukarkach to najlepiej jeśli papier będzie przeznaczony do druku cyfrowego (do drukarek i kserokopiarek laserowych), czyli normalny pocięty papier w standardowe arkusze A4 czy A3, który kupuje się w sklepach czy hurtowniach.
    Natomiast czym innym jest papier offsetowy, który stosuje drukarnia i potem przycina go pod swoje potrzeby.
    Oba typy wyglądają bardzo podobnie, ale z offsetem są często (zwłaszcza na śliskiej kredzie) problemy.

Mogę polecić kilka modeli drukarek laserowych kolorowych, jednak najpierw trzeba by znać gramaturę, bo każdy laser ma swoje ograniczenia.
  • Poziom 16  
    Rodzaj papieru to :

Kreda z Antalisu - Trucard Duo gloss 2-str. 240g
  • Poziom 1  
    a próbowałeś ustawić rzeczoną Kyocerę na opcję drukowania na kartonie, zaś dyplomy podawać z podajnika uniwersalnego (przód)?
    Ja drukuję na grubym brystolu w ten sposób i nie mam problemów
  • Poziom 16  
    Owszem, wydruk wychodzi rozmazany.
  • Poziom 12  
    Polecam ricoh sp c420. Stosunkowo tania w zakupie i eksploatacji.