Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Behringer Xenyx 802 - Wzmacniacz - komputer JAK PODŁĄCZYĆ?

donisolis 22 Maj 2013 02:45 9177 6
  • #1 22 Maj 2013 02:45
    donisolis
    Poziom 6  

Witam.

Sprzęt który posiadam:
    - Mikser Behringer Xenyx 802
    - Wzmacniacz UNITRA FONICA PW-9013 (do niego sa teraz podlaczone kolumny : komputer - wzmacniacz - kolumny i wszystko dziala mimo lat )
    - Karta dźwiękowa Realtek HD
    - Mikrofon (duzy jack)

Pytanie brzmi: jak to pogodzic? Myślałam nad schematem Komputer - Mikser - Wzmacniacz - Kolumny.

Wiem ze mikser do komputer podlacze kable 2 x RCA - Jack a co ze wzmacniaczem? Takze moge podlaczyc przez polaczenie 2 x RCA - 2 X RCA (cd/tape input i output)?

2 6
  • Pomocny post
    #2 22 Maj 2013 07:42
    Polon_us
    Poziom 41  

Przejrzałem instrukcję tego miksera i idea połączenia, którą masz, bez problemu może być zrealizowana.
    Choć mam jedną wątpliwość, co do twojego wpisu

donisolis napisał:
    ... podlacze kable 2 x RCA - Jack a co ...

Z tego co widzę, do podłączenia komputera i wzmacniacza będziesz potrzebowała kabli RCA -> Jack. Twój wpis rozumiem tak, że masz przejściówkę 2 x RCA -> stereo Jack. Jeśli tak, to ta przejściówka nie sprawdzi się tutaj. Popatrz na schematy połączeń na końcu instrukcji, jest tam pokazane, jak połączenia z użyciem wtyku Jack, powinny być wykonane.

Najłatwiejszą drogą, aby uzyskać efekt, jaki opisujesz, to wykorzystać gniazda RCA CD/TAPE. Komputer podłączasz kablami RCA do wejść (Input), z kolei wzmacniacz łączysz z gniazdami OUT w mikserze (również kable RCA), w wzmacniaczu podłączasz do gniazd PLAY (chyba tak te wejście jest opisane). Ale przy takim połączeniu musisz się liczyć z tym, że możliwości korekcji sygnału audio z komputera są dość znikome w porównaniu z innymi wejściami.

Powodzenia :)

0
  • #3 22 Maj 2013 10:23
    donisolis
    Poziom 6  

Dzięki za odpowiedź

Jaka jest inna możliwość podpięcia wzmacniacza? Pod wejscie main out? na duze 2 x jack i 2x rca? Tylko czy to cos zmieni?

0
  • #4 22 Maj 2013 10:58
    Polon_us
    Poziom 41  

Jak najbardziej takie podłączenie do wzmacniacza jest możliwe. Choć nic to nie zmieni. Wg instrukcji, gniazda TAPE OUT L i P przenoszą ten sam sygnał, który podawany jest na wyjścia MIX OUT.

Chciałbym tutaj uściślić, to co napisałem o przejściówce 2xRCA -> Jack w moim poprzednim wpisie. Przyszło mi na myśl, że być może miałaś na myśli przejściówkę minijack stereo-> 2xRCA, gdzie minijack byłby podłączony do komputera, a wtyczki RCA do miksera.

Jeśli to miałaś na myśli, to będzie to działało i fragment mego poprzedniego wpisu dotyczący tej przejściówki zignoruj.

0
  • #5 22 Maj 2013 13:22
    donisolis
    Poziom 6  

Dokładnie o taki kabel mi chodziło ponieważ tak czy inaczej już taki kabel posiadam przy wzmacniaczu tyle że teraz jest on podlaczony pod komputer i zostanie zamieniona rola. Wykorzystam kabel ze wzmacniacza własnie Jack stereo - 2x chinch przy podłączeniu miksera z komputerem natomiast do miksera wzmacniacz podłącze za pomocą 2x chinch - 2 x chinch :)
    Będzie to wygładalo tak

Schemat połączenia :
    Behringer Xenyx 802 - Wzmacniacz - komputer JAK PODŁĄCZYĆ?

I jeszcze jedno pytanie. Jakim schematem najlepiej to podłączyć by ten cały dźwięk nagrać na komputerze?

Dodano po 2 [godziny] 13 [minuty]:

http://www.youtube.com/watch?v=xuXQnQwLACw znalazłam alternatywe. Temat rozwiązany :)

0
  • #6 22 Maj 2013 14:29
    Polon_us
    Poziom 41  

Mam nadzieję, że na coś przydałem. Przy okazji chciałem wyrazić swoje uznanie dla koleżanki. Za fachowość i za baaardzo elegancki rysunek. Rzadko spotyka się taką fachowość u płci pięknej. Jeszcze raz moje uznanie. :)

Powodzenia.

0
  • #7 22 Maj 2013 14:56
    donisolis
    Poziom 6  

Nie taki doskonały ale grunt że czytelny. Zatem zamykam temat i dziękuję za pomoc.

0