Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra 128WRL - Zanik zasilania, generowanie sygnału alarmowego

kamiljus 22 Maj 2013 08:53 2868 8
  • #1 22 Maj 2013 08:53
    kamiljus
    Poziom 14  

Cześć,

Mój kolega ma problem z centralką alarmową. Spotkaliście się z podobnym problemem:
    Integra 128WRL z extenderami, dwa akumulatory, dwa prostowniki. Akumulatory po odłączeniu 230V wytrzymują ponad 6 godzin.
    Przy zaniku napięcia 230V centralka generuje brak AUX, co skutkuje przyjazdem załogi za każdym odłączeniem prądu. Czy Centralka powinna wtedy generować brak AUX? Czy to problem z centralką/konfiguracją?

Pozdrawiam
    Kamiljus

• #2 22 Maj 2013 10:19
    humek
    Poziom 32  

W/g mojej oceny coś jest źle ustawione ,zajrzyj do konfiguracji . Co to są extendery? jakiś nowy wyrób Satela? nie znam?

• #3 22 Maj 2013 10:24
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Co to są "prostowniki" w odniesieniu do sprzętu SSWiN? Proszę stosować właściwą terminologię.
    Obawiam się źle wyliczonego bilansu mocy - 6 godzin to mało, może po zdjęciu zasilania coś przeciąża AUX-a?

• #4 22 Maj 2013 11:00
    Kielekg123
    Poziom 6  

Korekta. Nie extendery, a ekspandery (CA-64E i EPS)
    Podstawowy transformator TR60 VA + aku 17Ah.
    Dodatkowy zasilacz AWZ200 + aku 7Ah.

Do tego:
    1. MX-40QZ: 12szt
    2. K-1: 27szt.
    3. ADR-20-R: 1szt
    4. DG-1ME: 1szt
    5. Sygnalizator SP-40001 R
    6. INT-KLCD

Sprawdzę dokładnie co podpięte jest pod AUX.

Nadajnik zasilany oddzielnie.

• #5 22 Maj 2013 22:47
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

A ja tam stawiam na nieprawidłowo opisane ( a więc nie sprawdzone w czasie podłączania) sygnały na nadajniku. Spytaj na stacji monitorowania jaka liczba przypisana jest do tego alarmu. Liczba ta odpowiada wejściu na nadajniku.Potem sprawdzasz co wyprowadzone jest z centrali na to wejście nadajnika....'

Pozdrawiam.

• #6 23 Maj 2013 07:33
    Piotrek_gda
    Poziom 14  

Witam,

kilka pytań które pomogą rozwiązać moje i myślę kolegów wątpliwości, chociaż myślę, że suworow jest na dobrym tropie!

kamiljus napisał:
    Przy zaniku napięcia 230V centralka generuje brak AUX, co skutkuje przyjazdem załogi za każdym odłączeniem prądu. Czy Centralka powinna wtedy generować brak AUX? Czy to problem z centralką/konfiguracją?

Skąd informacja o brak AUX, czy odczytałeś tą informację z pamięci zdarzeń? Jeśli nie to zobacz co zapisuje się w pamięci zdarzeń po zaniku zasilania! Możliwe jest że nadajnik podłączony został do wyjścia zaprogramowanego jako Awaria AC. W pamięci centrali raczej zamiast brak AUX pojawi się "Awaria AUX" lub "Przeciążenie AUX", chyba, że coś w Satelu się pozmieniało :)

Jak chcesz mieć pewność czy AUX działa, wyłącz zasilanie i sprawdź napięcie na AUX centrali.

Kielekg123 napisał:
    Korekta. Nie extendery, a ekspandery (CA-64E i EPS)
    Podstawowy transformator TR60 VA + aku 17Ah.
    Dodatkowy zasilacz AWZ200 + aku 7Ah.

Nadajnik zasilany oddzielnie.

Pomijając już Twoje pytanie i wczytując się w zestawienie wychodzi mi na to, że powinieneś mieć przynajmniej trzy akumulatory i transformatory:
    1) płyta centrali + TR60VA lub TR40VA + aku
    2) na każdymekspander EPS + TR40VA + aku
    3) zasilacz AWZ + aku
    *) pomijam zasilacz i akumulator w nadajniku

Nie wiem jakie jeszcze urządzenia znajdują się w systemie ale trzy zasilacze (centrala EPS + AWZ) to trochę dużo jak na 12 czujek PIR + LCD, chyba, że ktoś wymagał bardzo długiego czasu pracy.

Pozdrawiam
    Piotr

• #7 23 Maj 2013 10:45
    humek
    Poziom 32  

Chyba powinno być tak : Płyta główna Integra 128WRL - trafo 40A/V akumulator 17Ah podłączone: płyta +klawiatura+ ewentualnie CA64E -expander 8 wejść.Expander 8wejść CA64EPS z zasilaczem i akumulatorem 7Ah może zasilać kilka czujników, może być w oddzielnej obudowie w innym -odległym od centrali miejscu.Zasilacz AWS 200 służy do zasilania czujników poprzez przekaźniki też sygnalizatorów o dużym poborze prądu ze względu na to że płyta centrali ma wydajność prądową jej zasilacza tylko 2A.Nie wiem skąd wiesz że zanika napięcie na AUX ? może z tego wyjścia zasilasz sygnalizator i podczas alarmu wyjście się rozłącza bo sygnalizator ma za duży pobór prądu ? (AUX ma 0,5A o ile wiem) Co jest do AUX podpięte? A z kad "wie" o tym nadajnik który powiadamia firmę ochrony? coś innego tam jest podłączone! . Jednym słowem popieram kolegów ze system wykonany przez szewca,piekarza a nie prawdziwego instalatora . JUTRO IDE PO CHLEB DO KRAWCA O!!!!!!!!!!

• #8 23 Maj 2013 14:44
    Kielekg123
    Poziom 6  

Po spisie z natury, ekspander EPS nie jest już w konfiguracji, zostało 5 szt. CA-64E (ciekawe).
    Pod AUX podłączone są dwie czujki, więc nie powinny go przeciążać.
    Plątanina kabli wygląda tragicznie, chyba siądę i zacznę sam to porządkować.

Brak AUX dostaję tylko ze stacji monitorowania, w pamięci zdarzeń nie mam nic związanego z AUX. Przy odłączeniu 230V zapisywane jest tylko zdarzenie "brak 230V". Stad były moje pytania do instalatora dlaczego stacja otrzymuje brak AUX, skoro w zdarzeniach tego nie ma, ale sygnały podobno są opisane dobrze.

Wniosek z tego taki, że samemu trzeba wnikać w to co się dzieje, stać i zadawać pytania.

• #9 23 Maj 2013 17:24
    Piotrek_gda
    Poziom 14  

Jak dla mnie wszystko prawie jasne, jedno z wejść modułu wysterowane jest wyjściem brak AC z centrali a w stacji sygnał ten dekodowany jest jako brak AUX .... cokolwiek to znaczy :)

Nie wiem co chce monitorować SMA ale wygląda to na błąd przy programowaniu centrali lub programowaniu dekodowania w stacji.

Pozdrawiam
    Piotr

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo