Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak naprawić igłę wkładkę gramofonową Fonica Uk4M do radiogramofonu Unitra Dior

17ff 22 Maj 2013 10:38 8907 3
  • #1 22 Maj 2013 10:38
    17ff
    Poziom 10  

Jak naprawić igłę wkładkę gramofonową Fonica Uk4M do radiogramofonu Unitra Diora Śnieżka DMP-251

Jak naprawić igłę wkładkę gramofonową Fonica Uk4M do radiogramofonu Unitra Dior Jak naprawić igłę wkładkę gramofonową Fonica Uk4M do radiogramofonu Unitra Dior

Rozwiercamy nity i delikatnie otwieramy wkładkę. Naszym oczom ukazuje się pęknięty przetwornik piezo.
    Z kowadełka igły wyciągamy ułamany kawałek piezo i montujemy z powrotem resztę przetwornika z przewodami.
    Składamy uważając by przewody z krótszego teraz przetwornika starczyły do styków wkładki.
    Pozostałe 3/4 przetwornika po pęknięciu nie ma zwarcia i po poprawnym osadzeniu we wkładce gra dobrze.

Jak naprawić igłę wkładkę gramofonową Fonica Uk4M do radiogramofonu Unitra Dior Jak naprawić igłę wkładkę gramofonową Fonica Uk4M do radiogramofonu Unitra Dior Jak naprawić igłę wkładkę gramofonową Fonica Uk4M do radiogramofonu Unitra Dior

Ponoć zamiast oryginalnego przetwornika można zastosować dociętą blaszkę od buzzera
    ale jak ją dociąć bez pokruszenia warstwy piezo i jak gra to nie miałem okazji sprawdzić.

Z racji tego, że nie mam doświadczenia w montażu filmów i nawet konta na youtube montaż i opublikowanie zleciłem wujkowi.
    Jakby ktoś chciał obejrzeć fotorelację z naprawy to zapraszam na filmik. Na pozostałej twórczości wujka proszę się nie skupiać :)

Link

• #2 22 Maj 2013 10:50
    nuszek
    Poziom 24  

Jest na Allegro, ponoć nie używana. Na pewno warto kupić choćby na zapas.

• #3 23 Maj 2013 12:08
    egon42
    Poziom 37  

17ff napisał:
    Ponoć zamiast oryginalnego przetwornika można zastosować dociętą blaszkę od buzzera
    Sposób znany od dawna tylko ma pewną wadę zawęża dość mocno pasmo przenoszenia wkładki.
    nuszek napisał:
    Jest na Allegro, ponoć nie używana. Na pewno warto kupić choćby na zapas.
    Tylko nie wiadomo czy jest sprawna bo tego typu wkładki nawet odpowiednio przechowywane ulegały uszkodzeniu z biegiem czasu dzisiaj działa dobrze a z 2 late jest do wyrzucenia i nie ma zapasu i kasy też.

• #4 06 Sty 2014 18:58
    bacablue
    Poziom 9  

Witam. Jako zamiennik można zastosować współczesną wkładkę ceramiczną. Mam tak zrobione w Bambino2 i w Menuecie UKF. Nie jest to oryginał ale gra nieźle. Jak naprawić igłę wkładkę gramofonową Fonica Uk4M do radiogramofonu Unitra Dior Jak naprawić igłę wkładkę gramofonową Fonica Uk4M do radiogramofonu Unitra Dior