Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o schemat wzmacniacza 2 x 30 W do 50 zł. (bez trafa).

28 Lut 2005 17:55 2800 4
  • Poziom 18  
    Prosze o schemat wzmacniacza o mocy 2 x 30 W sinus na 4 Ω. Potrzebuję prostego (takiego, żeby miał mało elementów i scalaków) schematu i w niskiej cenie (nie wiem ile może takie coś kosztować, ale 50 zł. mam). Te 50 zł. jest przeznaczone na wszytkie elementy oprócz transformatora. Prosze o listę elementów, schemat i rysunek płytki drukowanej. Wzmacniacz ma nie mieć żadnych regulacji głośności itp. - tylko końcówka mocy, więc chciałbym wydać na to mniej niż 50 zł. Propozycje prostych przedwzmacniaczy również mile widziane! Zależy mi na dobrych parametrach, mniej na mocy, ale 25 W na kanał to minimum.
    Zastanawiałem się nad TDA 1554q, ale już zostałem zniechęcony co do zkupu tego układu.

Mam 15 lat i nie wymagajcie ode mnie zbyt wiele - schematy muszą być proste, a koszt elementów potrzebnych doi budowy sprzę tu niski, przy zachowanu dobrych parametrów.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 18  
    w tej aplikacji układ jest zmostkowany i daje moc 2x22W/4ohm przy zasilaniu max. 18V, dodatkowo jest opoźnione włączanie na RC, płytka malutka i prościutka, w sumie można spokojnie bez płytki w pająku zlutować lub zrobić płytkę samemu. Sam tda1554q gra tak sobie - dół pasma słabo słyszalny reszta troche nieprecyzyjna, ale jako wzmacniacz np. do głośników do kompa jak najbardziej w porządku

pozdrawiam

w takim układzie może być np. tda2052 po jednym na kanał i będzie 30W przy małym THD spokojnie, a poza tym klasyczne lm3886 lub tda7294, których nie trzeba zasilać maksymalnym napięciem wtedy wystarczy mniejsze trafo. tda1554q ma tą zaletę, ze jest najprostsze z nich wszystkich i b. dobrze pozabezpieczane, więc cięzko je spalić, jest jeszcze tda7374 to kość podobna do tda1554q tylko, ze w klasie AB i firmy thomson, wiec możnaby się spodziewać lepszego brzmienia od 1554q przy tej samej mocy niskim zasilaniu i prostocie konstrukcji.
    P.S. schematy do nich wszystkich (poza 7374) sa na www.elektroda.net/audio
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 24  
    jak ci zależy na parametrach to nie szukaj scalaka który ma małą moc np.40W MAX. bo będzie miał zniekształcenia.polecam lm 3886 bo ma mniej elementów niż tda7294.dać małe napiecie zasilania np.±25V i juz mamy dobre parametry przy 30W.nie żyłujemy scalaka nie grzeje sie jak piec centralnego ogrzewania nie przesterowujemy go,same plusy.wystarczy mały radiator małe trafo a co za tym idzie mała obudowa
  • Poziom 18  
    Dzięki! Prosze o inne propozycje, schematy.

Dodano po 3 [godziny] 59 [minuty]:

Jest jeden problem - schemat wzmacniacza na LM 3886 to plik uszkodzony, nie mogę więc rozpakować i odczytać. Czy mógłby ktoś takowy zamieścić? Zapłacę... punktami :)!

Dodano po 16 [minuty]:

Plik jednak działa, ale mam kolejny problem - nie wiem gdzie dostać ten scalak :(. Prosze o inne propozycje sprawdzonych schematów.
  • Poziom 18  
    podaj majla to wysle Ci schemat wzmacniacza na tda7294, wg którego sam robilem i działa, P.S. jeśli chcesz jednak tda2052 to jest opis kitu AVT do ściągnięcia na elektrodzie www.elektroda.net/audio