Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Metabo SB EK 750-2 S Automatic - Układ regulacji obrotów.

carbon_45 22 May 2013 11:56 2775 0
    carbon_45
    Level 12  
    Witam forumowiczów.
    Mam wiertarkę Metabo SB EK 750-2 S Automatic - Układ regulacji obrotów. Metabo SB EK 750-2 S Automatic - Układ regulacji obrotów. Metabo SB EK 750-2 S Automatic - Układ regulacji obrotów. Metabo SB EK 750-2 S Automatic - Układ regulacji obrotów. Metabo SB EK 750-2 S Automatic , i został uszkodzony ten elektroniczny regulator obrotów. On jest zbudowany na tyrystorze BStD 1040C (zamiennik TIC 126M), bardzo prosty układ. Czy wie ktoś, jaki ma on symbol, czy można go jeszcze gdzieś kupić, oraz jaki jest jego schemat? Na chwilę obecna, nie ma żadnych danych w internecie na temat tej wiertarki. Wysłałem ją do naprawy tam wymienili mi wirnik, bo był spalony. Teraz ta najważniejsza część, ten elektroniczny sterownik obrotów nie wymienili, bo nie mieli, ale w zamian wstawili mi, pomijając tę elektronikę, zwykły włącznik z regulacją obrotów w tym włączniku. Włączyłem tylko z parę razy na najniższych obrotach, i już nie można tego stosować, bo nie da się włączyć, tylko dopiero na tych najwyższych. Czy to jest właśnie tą cechą tego, że jest brak tej elektroniki?
    Zrobiłem cztery fotki telefonem, jak wygląda ten układ.

Bardzo bym podziękował za pomoc w tym problemie. Janusz Paszek

Metabo SB EK 750-2 S Automatic - Układ regulacji obrotów. Metabo SB EK 750-2 S Automatic - Układ regulacji obrotów.