Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq CQ61-475SQ - Laptop nie uruchamia się, ekran wyświetla na przemian RGB

golishaq 22 Maj 2013 12:08 1179 3
  • #1 22 Maj 2013 12:08
    golishaq
    Poziom 10  

Dostałem laptopa w którym po uruchomieniu na matrycy wyświetlają się jedynie na zmianę plansze z kolorami RGB, biały, czarny, szary, biało-czarny gradient, i tak w kółko. Raz laptop po kilkunastu przebiegach tych plansz, uruchomił się na około 20min i można było wejść do BIOSu, uruchomić system, działał normalnie po czym z powrotem zaczął wyświetlać plansze. Nie migają kontrolki NumLock ani tym podobne. Po prostu sprzęt się uruchamia i zaczyna wyświetlać plansze. Z czym ta usterka może być związana. Osobiście obstawiam uszkodzony układ graficzny, który przechodzi w tryb testowy.

0 3
  • #2 14 Kwi 2014 13:22
    satgal
    Poziom 40  

Test taki jest w ic wadliwego kontrolera matrycy. Aby się upewnić wystarczy ten ic podgrzać to się wyłączy test.

0
  • #3 16 Kwi 2014 23:44
    przekrent
    Poziom 32  

satgal napisał:
    Test taki jest w ic wadliwego kontrolera matrycy. Aby się upewnić wystarczy ten ic podgrzać to się wyłączy test.

Zwykle spotykałem się z takim objawem, gdy matryca dostawała prawidłowo zasilanie 3V, ale z sygnałem TMDS był problem. To może oznaczać wadę kontrolera w matrycy, ale wcale nie musi. Równie dobrze może być uszkodzony układ graficzny bądź taśma.

0
  • #4 17 Kwi 2014 08:54
    lisek
    Spec od monitorów

Patrząc na stronę HP Compaq ten model jest na podzespołąch Intel czyli platforma Quanta OP6 (na MB powinno pisac w stylu DA00P6MB6D rev.?)
    Na podzespołach AMD to quanta OP8

(':idea:') (':idea:')
    Potrzebne dane : matrca i opis płytki elektronik matrycy.
    Jakie układy na płytce elektroniki matrycy?

Czasem podobny objaw bywał z winy _BRAK sygnałów LVDS (jest tylko zasilanie !) i notebook przechodzi w test
    *tak sobie wymyślił producent np.Dell

0