Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirlpool ADG 7555 - kończy pracę po max 5 min, piszczy 4 razy

22 Maj 2013 14:21 3870 6
 • Poziom 10  
  Proszę o wsparcie. Mam zmywarkę whirlpool 7555 (od około 5 lat)
  Funkcjonowała bez problemu używana dość intensywnie (4 osobowa rodzina). Praktycznie tylko na kostkach (x w 1).

  Przedwczoraj została nastawiona jak zwykle wieczorem i po około 0,5 h zaczęła piszczeć. Po 1-2 minucie żona wstała, otworzyła i zamknęła drzwiczki zmywarki. Co jej pomogło (i żonie i zmywarce ;-))
  Rano po włączeniu zmywarki wypuściła wodę ,nabrała nową, pobuczała, wypuściła wodę i zapiszczała tak jak to bywa na zakończeniu cyklu (3 razy krótko i raz długo).

  Poczytałem forum, rozkręciłem zmywarkę i wykonałem następujące czynności:
  - otworzyłem i wyczyściłem obydwie pompy (praktycznie były czyste) – na pewno działają (próbowałem na cyklu płukania – który nota bene też nie zakończył się po czasie takim jak powinien ale na pewno spryskiwacze chlapały wodą)
  - sprawdziłem kontraktron (czujnik przepływu) - działa

  Niestety powyższe nic nie pomogły. Dodam że w trybie serwisowym dioda miga 6 razy – czyli jak rozumiem błąd F6.
  Co oznacza ten błąd
 • MetalworkMetalwork
 • MetalworkMetalwork
 • Poziom 39  
  Trull napisał:
  Zablokowany lub uszkodzony układ zmiany przepływy wody (zmiana na dolny i górny natrysk).
  Po pierwsze, jeżeli mruga 6 razy (a nie pokazuje F6 które łatwo pomylić z Fb) to kod błędu się nie zgadza.
  Po drugie, ta zmywarka nie ma takiego układu.

  Podejrzana jest raczej pompa myjąca albo elektrozawór. To że pompa jest "praktycznie czysta" nie znaczy że działa z wodą.
 • Poziom 10  
  1) Co do rady TRULL to ta zmywarka na 99% nie posiada takiej funkcji a co za tym idzie takiego układu. Więc pewnie to nie ten kierunek.
  2) Co do rady MOVZX to
  a) błąd nie wyświetla się a jedynie można go zliczyć jak dioda miga. Jest 6 mignięć i to w dodatku w trybie "serwisowym" (nastawienie na program 40 a następnie przytrzymanie "ON" i "włączenie programu", przerwa, "on" i "włączenie programu") - ewidentnie jest wtedy 6 mrugnięć
  b) Co do pompy to na 100% działa bo zostawiłem uchylone drzwiczki (po zablokowaniu zamka) i "leje/sika" aż miło.
  c) Co do elektrozaworu - to jak rozumiem jego działanie jest dwojakie (zamykanie lub otwieranie). Woda napełnia się sprawnie a w pewnym momencie poziom wody się nie zwiększa. Czyli obydwie funkcje elektrozaworu działają.

  Na zakończenie odłączyłem kabelki od pompy (nie od grzałki) i po włączeniu i napuszczeniu wody zmywarka zaczęła piszczeć i migać - 16 mignięć. I to pewnie jest właściwe działanie zmywarki :-(.

  Co do głównego mojego pytania co może być przyczyną nie działania zmywarki - jeśli nie pompy, kontaktron, elektrozawór???? Czy pompa myjąca może jeszcze działać a pobierać np za duży prąd co powoduje że programator wariuje?
 • Specjalista AGD
  Do sprawdzenia przepływomierz (kontrakton)
 • Poziom 10  
  Niestety EEBAN tak jak pisałem na samym początku [... - sprawdziłem kontaktron (czujnik przepływu) - działa ..]. Tak właściwie to prawdopodobnie podczas wyciągania go po raz pierwszy mi się stłukł - ale wymieniłem go na nowy zakupiony w sklepie elektronicznym i wlutowałem. Dodam że robiłem test odłączając wtyczkę od czujnika z kontaktronem i wtedy podczas nalewania wody zmywarka zaczęła piszczeć i zgłosiła błąd (6 mignięć). po włączeniu wtyczki do czujnika z kontaktronem piszczenie ustało i dzielnie kontynuował program aż do zakończenia (o wiele krócej niż powinien). Program płukanie powinien trwać kilka- kilkanaście minut a trwa 2-3 minuty.

  Jakieś pomysły?
 • Specjalista AGD
  whirlpool ADG 7555 - kończy pracę po max 5 min, piszczy 4 razy
  nie podajesz numeru serwisowego

  sprawdź ten element może być zanieczyszczona membrana