Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon AVR - 1311 - Brak dźwięku

22 Maj 2013 16:07 3264 7
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z amplitunerem Denon AVR - 1311.

Kilka dni temu miałem nieoczekiwaną przerwę w dostawie prądu. Po przywróceniu zasilania powstał problem. Amplituner włącza się, reaguje na polecenia zadane pilotem oraz przyciskami na obudowie (szperanie w ustawieniach, menu itp itd.). Nie wysyła dźwięku na żaden kanał z żadnego wejścia. Urządzenie było w tym czasie podłączone do sieci w stanie czuwania (jedynym zabezpieczeniem jest listwa do której są podłączone tez inne urządzenia(działają normalnie)).

Próbowałem zmieniać różne ustawienia w oprogramowaniu, resetowałem amplituner ale nic nie pomogło - cisza.

Proszę o pomoc

Ps. sprzęt zakupiony w grudniu 2010r. więc nie posiada już gwarancji.
  • Poziom 34  
    Popisałeś i nic z tego nie da się wywnioskować.
    Co do tej pory sprawdziłeś, co pomierzyłeś, jakie napięcia?
  • Poziom 8  
    zobacz w jakim stanie sa koncowki mocy.
  • Poziom 37  
    Bartes1 napisał:
    resetowałem amplituner

Opisz, w jaki sposób to zrobiłeś-muszę mieć pewność.
    wetheran napisał:
    zobacz w jakim stanie sa koncowki mocy.

Tu niczego nie zobaczysz, tranzystory nie poleciały same z siebie.
    Niestety, ale pierwsze podejrzenie nie rokuje pomyślnie: to może być uszkodzenie części cyfrowej. Konieczne jest sprawdzenie napięć zasilających.
    A, byłbym zapomniał: czy przełącza wyjścia A i B?
  • Poziom 17  
    Ciężko mi trochę uwierzyć że zanik napięcia mógł spowodować jakieś nieprawidłowości.
    Końcówki mocy raczej są sprawne bo inaczej w cale by się nie uruchomił.
    Prędzej był bym skłonny uwierzyć że był podłączany komputer lub jakiś dekoder na włączonym amplitunerze co mogło uszkodzić scalak odpowiedzialny za regulacje głosu i selektor wejść.
    Ale jak by faktycznie zanik miał coś z tym wspólnego to być może jakieś urządzenie podłączone do amplitunera po pojawieniu się napięcia w sieci wysłało impuls który uszkodził w/w scalak.
    W linku masz sm, w którym są podane napięcia wraz z poborem prądu, więc pomierz: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9849076#9849076
  • Poziom 16  
    Prawdopodobnie padł selektor wejść - sprawdź.
  • Poziom 17  
    Witam,

Może to mało pomoże, ale ja bym sprawdził najpierw czy jest dźwięk na słuchawkach. One chyba nie korzystają z tych samych końcówek mocy co głośniki...
  • Poziom 16  
    Nie sądzę że to to, ale warto sprawdzić...

Selektor jest równie prosto sprawdzić - podłączyć sygnał cyfrowy i zobaczyć czy go rozpozna oraz dotknąć go palcem (uwaga, można się oparzyć:) )