Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Sattelite A300 1AL - Brak obrazu po włączeniu, wentylator działa

22 Maj 2013 16:28 1875 7
  • Poziom 7  
    Witam,

mam problem z laptopem Toshiba Sattelite A300-1AL, ostatnio strasznie się grzał, postanowiłem go rozkręcić, przeczyściłem wentylator, wymieniłem pastę, jednak tutaj nie wiem czy nie popełniłem błędu, mianowicie najpierw nałożyłem pastę, po uruchomieniu procesor miał 50/60C jednak karta graficzna miała 80/90C, po włączeniu czegokolwiek związanego z grafiką laptop wyłączał się, przeczytałem na forach że pod kartą graficzną musi być thermopad, po ponownym rozkręceniu tam gdzie myślałem że jest procesor znajdowała się karta graficzna, przynajmniej tak mi się wydaję bo na rdzeniu napisane jest ATI Graphics, zakupiłem thermopady, zamontowałem na każdym "slocie" gdzie była wcześniej pasta, skręciłem, komputer uruchamia się tylko nie ma obrazu, dioda dysku także się nie świeci, jest tylko dioda że jest włączony, podłączony do ładowarki i że bateria się ładuję. Proszę o pomoc, mogę wysłać zdjęcia płyty głównej i karty graficznej.

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od komputerów
    Oddaj sprzęt do serwisu. Może go jeszcze naprawią po Twoich kombinacjach.
  • Poziom 24  
    Wygląda na to ze "upiekłeś" kartę grafiki.
    Pozostaje serwis.
  • Poziom 7  
    Dzisiaj ponownie go rozkręciłem i gdy sprawdzałem termopady to okazało się że na tym pod głównym rdzeniem nie była zdjęta folia... Dziwne że po jednym włączeniu już się spaliła, nie był od początku wyświetlany żaden obraz no ale cóż... Orientuje się ktoś ile taka karta może kosztować? I gdzie takową dostanę?
  • Spec od komputerów
    Jaką kartę tam masz?
    To można naprawić.
  • Poziom 7  
    Radeon Mobility 3470HD, na allegro jest za 200zł, a na innej aukcji za 40zł, ta za 200 jest identyczna, ale cena jest według mnie za wysoka jak na taką kartę.
  • Poziom 18  
    Cytat:
    cena jest według mnie za wysoka jak na taką kartę

Muszę cię zmartwić, twoja karta graficzna prawdopodobnie nadaje się do wymiany, a cena samego chipu jest w granicach do 250zł + ew. wymiana przez serwis.
    Niestety przegrzanej karty nie da się zregenerować ponieważ będzie dalej osiągać swoją temperaturę, to nie zimne luty pod układem, to ewidentnie ubity układ z zbyt wysoka temperatura pracy.

Sprawdź obraz na zew. monitorze....
  • Spec od komputerów
    barwn napisał:
    Radeon Mobility 3470HD, na allegro jest za 200zł, a na innej aukcji za 40zł, ta za 200 jest identyczna ale cena jest według mnie za wysoka jak na taką kartę.

Za wysoka?