Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32LC25r - Brak sygnału HDMI-dekoder DVB-t

snajper246 22 Maj 2013 16:37 5784 18
  • #1 22 Maj 2013 16:37
    snajper246
    Poziom 10  

Witam
    Mam problem z telewizorem LG 32LC2R.
    Posiadam dekoder WIWA 80 mini.

Chce podlaczyc dekoder z telewizorem poprzez zlacza HDMI

Niestety po podlaczeniu pokazuje "brak sygnalu"
    Kabel jest nowy.
    Przelaczam w telewizorze na wejscie HDMI

Co to moze byc ?

Licze na Wasza pomoc
    pozdrawiam

0 18
  • #3 22 Maj 2013 16:59
    snajper246
    Poziom 10  

Hej, nie mam do wyboru "HDMI"
    Mam do wyboru: "CVBS"albo RGB

Rowniez przy wlaczeniu trybu telewizora na "HDMI" w glosnikach tv slychac trzaski
    Pozdrawiam
    ---
    Pomoze ktoś ??

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

0
  • #4 23 Maj 2013 21:14
    stuart18
    Poziom 11  

A próbowałeś połączyć to poprzez SCART (Eurozłącze)? Zobacz czy wtedy będziesz miał obraz i dźwięk. Jeżeli tak wtedy w opcjach poszukaj Wejście wideo i przełącz na HDMI i spróbuj jeszcze raz podłączyć na HDMI

0
  • #5 25 Maj 2013 15:31
    snajper246
    Poziom 10  

stuart18 napisał:
    A próbowałeś połączyć to poprzez SCART (Eurozłącze)?

Tak,wówczas telewizor dziala normalnie-Jest dzwiek i obraz.

stuart18 napisał:
    Jeżeli tak wtedy w opcjach poszukaj Wejście wideo i przełącz na HDMI i spróbuj jeszcze raz podłączyć na HDMI

W opcjach czego?Telewizora?
    Probowalem juz tak, i dalej niz z tego..

0
  • #6 25 Maj 2013 18:13
    stuart18
    Poziom 11  

W opcjach dekodera.

0
  • #7 25 Maj 2013 18:30
    snajper246
    Poziom 10  

stuart18 napisał:
    W opcjach dekodera.

Szukam opcji "HDMI" podczas podlaczonego przez SCART wlaczonego dekodera.
    Niemam w opcji "Wyjscie wideo" opcji "HDMI"jest tylko : "RGB"lub"CVBS"

pozdrawiam

0
  • #8 25 Maj 2013 20:31
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Wygląda mi to na uszkodzenie dekodera DVB-T. Jednak jeszcze pokusiłbym się o wybranie na pilocie od dekodera zielonego przycisku, który zmienia rozdzielczość lub poprzez MENU - OBRAZ - ROZDZIELCZOŚĆ. Także może przywrócenie ustawień fabrycznych pomogło by uaktywnić wyjście HDMI? Hasło do tej ostatniej operacji, to 000000. Po tym zacząłbym konfigurować odbiornik ponownie. Pozdrawiam.

0
  • #9 26 Maj 2013 08:40
    snajper246
    Poziom 10  

leszekpo59 napisał:
    Witaj. Wygląda mi to na uszkodzenie dekodera DVB-T. Jednak jeszcze pokusiłbym się o wybranie na pilocie od dekodera zielonego przycisku, który zmienia rozdzielczość lub poprzez MENU - OBRAZ - ROZDZIELCZOŚĆ. Także może przywrócenie ustawień fabrycznych pomogło by uaktywnić wyjście HDMI? Hasło do tej ostatniej operacji, to 000000. Po tym zacząłbym konfigurować odbiornik ponownie. Pozdrawiam.

No wlasnie obawiam sie ze to bardziej uszkodzenie telewizora...
    Dekoder jest prawie nowy..
    Zmienialem rozdzielczosc,wprowadzalem nowe ustawienia fabryczne i dalej nic..
    Przy opcji HDMI na tv dale jest brak sygnalu" i słychać trzaski z glosnikow telewizora..

Co robic.. ? ; (

0
  • #10 26 Maj 2013 11:10
    mickpr
    Poziom 39  

A sprawdzałeś kabel HDMI?
    Podmieniałeś na inny?

0
  • #11 26 Maj 2013 13:26
    snajper246
    Poziom 10  

mickpr napisał:
    A sprawdzałeś kabel HDMI?
    Podmieniałeś na inny?

Kabel HDMI mam nowy,zreszta wczesniej sprawdzalem na pożyczonym i bylo to samo...

0
  • #12 26 Maj 2013 17:41
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Obstawałbym jednak przy usterce tunera DVB-T. Dlatego, że tuner nie pozwala podać sygnału poprzez HDMI. Może weź ten tuner i podłącz go pod inny telewizor z wejściem HDMI. Podejrzewam, że nie będzie nawet potrzebny odbiór z anteny zewnętrznej, bo chodzi o uaktywnienie wyjścia HDMI. Pozdrawiam.

0
  • #13 26 Maj 2013 17:59
    snajper246
    Poziom 10  

leszekpo59 napisał:
    Witaj. Obstawałbym jednak przy usterce tunera DVB-T. Dlatego, że tuner nie pozwala podać sygnału poprzez HDMI. Może weź ten tuner i podłącz go pod inny telewizor z wejściem HDMI. Podejrzewam, że nie będzie nawet potrzebny odbiór z anteny zewnętrznej, bo chodzi o uaktywnienie wyjścia HDMI. Pozdrawiam.

Niespodziewane..sprobowalem jeszcze raz wlaczyc opcje "HDMI" na telewizorze i jest nadal "brak sygnalu" ale jest BARDZO KIEPSKA jakos dzwieku..sluchac "co nie co".

Co Wy panowie na to ? :)

pozdrawiam

PS.Probowalem podpiac inny dekoder DVB t i nawet tego kiepskiego dzwieku nie bylo..

0
  • #14 03 Cze 2013 19:39
    snajper246
    Poziom 10  

Odświerzam

0
  • #15 26 Wrz 2013 22:58
    wojpet
    Poziom 11  

Witam,mam dokładnie ten sam problem z tym samym modelem,czy kolega poradził sobie z tą usterką? U mnie po podlaczeniu dowolnego sprzętu na dowolnym kablu hdmi slychac zniekształcony dźwięk i caly czas brak sygnału.Telewizor trafił do mnie niedawno i nie wiem jakie były jego losy.

0
  • #16 26 Wrz 2013 23:01
    snajper246
    Poziom 10  

wojpet napisał:
    Witam,mam dokładnie ten sam problem z tym samym modelem,czy kolega poradził sobie z tą usterką? U mnie po podlaczeniu dowolnego sprzętu na dowolnym kablu hdmi slychac zniekształcony dźwięk i caly czas brak sygnału.Telewizor trafił do mnie niedawno i nie wiem jakie były jego losy.

No hej,niestety nie...dałem sobie spokój z tym żyje bez tego HDMI,lecz chenie bym sprobował to jakos "naprawić".

Pozdrawiam

0
  • #17 26 Wrz 2013 23:06
    wojpet
    Poziom 11  

Szkoda,może któraś z tęgich glów tu zajrzy i podsunie jakiś pomysł.A czy u Ciebie snajper to wejście działało poprawnie kiedykolwiek ?

0
  • #18 26 Wrz 2013 23:08
    snajper246
    Poziom 10  

wojpet napisał:
    .A czy u Ciebie snajper to wejście działało poprawnie kiedykolwiek ?

Nie wiem, ja kupiłem ten telewizor używany.
    Niestety na miejscu gdy kupowałem nie było możliwości sprawdzenia tego, lecz gdy przyjechalem do domu-wejście już nie dzialało.

Proszę niezwłocznie poprawić makabryczną pisownię/ inaczej będzie zakaz pisania na forum!
    PW
    [_P_]

0
  • #19 26 Wrz 2013 23:14
    mickpr
    Poziom 39  

snajper246 napisał:
    Nie wiem,ja kupilem ten telewizor urzywany.Niestety na miejscu gdy kupywalem nie bylo możliwości sprawdzenia tego,lecz gdy przyjechalem do domu-wejscie juz nie dzialało.
    Mam pytanie do moderatorów - może może poza tematem, ale dotyczy tego tematu.
    Dlaczego usunięto możliwość zgłaszania błędów w pisowni?
    Jak widzę takie błędy - to mi się nóż w kieszeni otwiera. Czy w szkole już nie uczą języka polskiego?
    Wiem, że mogę poprawić - ale wtedy się autor postu niczego nie nauczy.
    Dlaczego to tolerujecie?

0