Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSCH - jak powinien obracac sie silnik w zmywarce - ciezko czy lekko?

firepunch 22 Maj 2013 16:53 2217 8
  • #1 22 Maj 2013 16:53
    firepunch
    Poziom 13  

Mam taki silnik jak na zdjęciu który nie startuje - zmywarka BOSCH (nie mogę niestety odczytać symbolu na drzwiach bo jest zamazany). Gdy zmywarka napełni wodę i silnik powinien zacząć podawać ciśnienie, wirnik tylko lekko drgnie i cicho rezonuje.
    Gdy próbuje ręcznie popchać łopatki chłodzące na wirniku po około 180* obrotu zaczyna się duży opór - nie można go już dalej obracać bez użycia naprawdę sporej siły.

Czy ten silnik po prostu tak ma czy jest uszkodzony?

Problemy pojawiły się po transporcie zmywarki samochodem na "leżaka"

BOSCH - jak powinien obracac sie silnik w zmywarce - ciezko czy lekko?

0 8
  • #2 22 Maj 2013 17:09
    ToJestNick
    Poziom 29  

Wygląda to na uszkodzone łożyska. Nie powinno być takiego oporu, wirnik nie potrafi go pokonać i dlatego buczy.

0
  • #4 22 Maj 2013 19:28
    ToJestNick
    Poziom 29  

Jak im dorąbałeś WD40 to już kompletnie są do wymiany, nie wiem czy ten silnik jest rozbieralny. Sprawdź czy jest skręcany, czy np zanitowany.

0
  • #5 22 Maj 2013 20:36
    djmars1
    Poziom 15  

Łożyska na silniku, co do pompy ja bym wymienił jeszcze uszczelniacz.

0
  • #6 22 Maj 2013 22:37
    jackthenight
    Poziom 12  

Silnik jest rozbieralny, można go całego otworzyć i pewnie można również wymienić łożyska, chociaż łożysk jako tako nie wymieniałem jeszcze.

0
  • #7 25 Maj 2013 00:35
    elektro-dom
    Poziom 22  

W tej zmywarce wymienia się komplet: Turbina+uszczelniacz+oring. Łozyska oczywiście można wymienić - koszt części ok.200zł.
    W razie problemu z częściami kolego pisz na PW.
    W temacie nie podałeś typu zmywarki!
    Pozdrawiam.

0
  • #8 25 Maj 2013 07:57
    jackthenight
    Poziom 12  

A może coś wpadło w turbinę i ją blokuje ?
    Wyciągnij silnik i zobacz. Obróć zmywarkę na tylną ścianę i zdejmij całą podłogę, wtedy będziesz miał dogodny dostęp do pompy.
    Pompę możesz również zdemontować bez demontażu całej podłogi, trzeba zdjąć osłonę drzwi i zdemontować metalową osłonę pod drzwiami.

0
  • #9 25 Maj 2013 10:33
    djmars1
    Poziom 15  

To ja dla kolegi sprzedam sprawną pompę za 100zł plus wysyłka 20zł.Cała kompletna.

0