Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cabletech URZ0194 problem z podłączeniem

bicki8 22 May 2013 17:45 1905 2
    bicki8
    Level 2  
    Witam.

Mam problem z dekoderem, którego nazwę zamieściłem w temacie.
    Przeszukałem forum i nigdzie się nie doszukałem czegoś podobnego, a mianowicie..

Zakupiłem ten dekoder dzisiaj, podłączyłem do kilkunastoletniego, kineskopowego telewizora za pomocą kabla euro (scart). Po włączeniu program automatycznie przeskoczył na AV, ale nie wyświetliło mi się menu (po podłączeniu wszystkiego i włączeniu TV automatycznie powinno się pojawić menu dekodera), pozostał czarny ekran i nie za głośne "burczenie".
    Kabel jest sprawdzony i na pewno sprawny, jak i wejście euro w telewizorze (podłączyłem konsolę do gier i śmigała).
    Podłączyłem dekoder do innego, nieco nowszego telewizora i było to samo co z poprzednikiem.
    Dopiero podczepienie dekodera do nowego telewizora zakupionego kilka miesięcy temu poskutkowało. Pojawiło się menu, można było kontrolować sprzęt. Jednak niestety nie przy tym telewizorze jest mi ten sprzęt potrzebny.

Pojęcia nie mam o co chodzi, moja wiedza w takich sprawach jest naprawdę znikoma, a instrukcja obsługi załączona do dekodera dość uboga.. Z nią w ręku takiego problemu nie rozwiążę.

Dodam jeszcze, że dwa pierwsze przypadki to telewizory bez obsługi obrazu HD, natomiast trzeci posiada już tę opcję. Możliwe, że jest to istotne.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    bicki8
    Level 2  
    Pomogło. Dziękuję bardzo za podsunięcie pomysłu.