Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Potrzebuje pomocy w sprawach podsLuchu

saab12 28 Feb 2005 19:14 6301 30
    saab12
    Level 11  
    witam!!! POTRZEBUJE JAKIS FAJNY PODSLUCH ALE NIE POTRAFIE JESZCZE ICH KONSTRUOWAC. MAM DOPIERO 16 LAT. BARDZO PROSZE O JAKIS PROST SCHEMAT WRAZ Z OPISANYMI ELEMENTAMI.NIE MUSI MIEC DUZEGO ZASIEGU WYSTARCZY OK 100M

Moderated By And!:

Proszę nie używać CAPSLOCK

Bzzz
    Level 17  
    W Edw był ostatnio układ, nie do końca podsłuch ale można powiedzieć że coś podobnego.Jeśli chcesz to ci to zeskanuje.
    saab12
    Level 11  
    jesli mozesz to wyslij mi ten schemat, bede ci bardzo wdzieczny.

Avatar: ile gdzies kosztuje ten kit j07.

Dodano po 2 [minuty]:

jeszcze jedno bzzz. jak mysli poradze sobie z tym schematem, jeszcze jestem zielony w tych sprawach.

Dodano po 2 [minuty]:

avatar: mozesz mi powiedziec czy znajde to J07 na www. Podaj mi pełną nazwę jesli mozesz.
    Bzzz
    Level 17  
    Hej załączam ten schemat .Jest to podsłuch przwodowy.Wzmacnia on szept ludzi w nie dalekiej odległości.Czy uda ci sięto zmontować to zależy od Ciebie .ale zawsze możesz liczyć na forumowiczów.Wyśle ci to na skrzynke bo widze że masz mało punktów a to troszke zajmuje. Sporządze ci wszystkie ważniejsze opisy elementów jak je lutować i jak zrobić płytke moim sposobem.
    Attachments:
  • Helpful post
    Bzzz
    Level 17  
    Wyprowadzenia i sposób umieszczania elementów oraz płytka.Moj sposób na zrobienie płytki. Płytkę należy wydrukować poczym wyciąć mozaike od strony druku.Przycinamy laminat wielkości płytki i przyklejamy taśmą klejącą do tego laminatu.Bierzemy młoteczek i gwóźdź (blacho wkręt) i dziórkujemy miejsca w których mają być otwory.Odklejamy schemat,przemywamy plytke np.acetonem (odtłuszczamy) i rysujemy ołówkiem połączenia od dziórki do dziórki.Następnie bierzemy mazak "Dalo"(dostępny w elektroniku) albo mamie zwijamy lakier do paznokci i malujemy znów polączenia od dziórki do dziórki.Jeżeli zdarzy ci się że połączysz 2 ścieżki nieprzejmuj się tylko maluj dalej.Jak wyschnie, skalpelem zdrapiesz to co ci nie wyszło. Teraz przygotowujemy roztwór do trawienia (ja osobiście używam chlorek żelaza za 3.90 brudzi ale nie jest aż tak agresywny) bierzmy słoik 2 litrowy i jakiś mniejszy na płytkę.Do 2 litrowego wlewamy gorącą wodę i wsypujemy te żółte kuleczki i mieszamy nawet zamykając słoik i potrząsając.Gdy wszystko się rozpuści wrzucamy do mniejszego słoika płytke i zalewamy ją tym roztworem i się trawi może to troche potrwać (słoik przy trawieniu otwarty).2 słoik po ostygnięciu możemy zamknąć i odstawić w jakieś niedostępne miejsce uprzedzając wszystkich (podpisz ze to kwas).Po wytrawieniu zostanie ci tylko mozaika ścieżek.Idziesz z tym pod bierzącą wode i wymywasz to ze słoika.Płytke czyścisz acetonem .Teraz tylko nawiercasz otworki wiertełko 1mm -1,5mm(moja wiertarka to silniczek z przyczepionym na poksylinie wiertełkiem).Po wywierceniu przykładasz drugi schemat ale od strony elementów czyli od strony z której masz czystą płytkę (bez scieżek) przymierzasz otworki (pod światło)i przyklejasz (to ci ułatwi montaż elementów.możesz także mazakiem napisać ale to jest mało estetyczne).teraz pozostaje ci wlutowanie tego wszystkiego ale jeszcze przedtym sprawdź czy nie masz jakiś przerwanych ścieżek(miernik na tryb brzeczka).Teraz wszystko lutujesz i sprawdzasz czy wszystko na swoim miejscu i czy w dobrym kierunku są elementy.

Przy trawieniu używaj rękawiczek, maski i okularów.Niezbędne dla bezpieczeństwa.Poproś tate żeby ci pomógł.

Myślę ze koszt tego wyniesie mniej wiecej 30zł.
    djpeterek
    Level 23  
    nie wiem czemu ale ja mam nawyk że jak zrobie te dziurki to odrazu je nawierce potem sobie maluje ścieżki pisakiem :) moim zdaniem hyba lepiej wcześniej wywiercić potem już z głowy
    Bzzz
    Level 17  
    Swego czasu też najpierw wierciłem ,ale przestałem bo zawsze jakos nie dokładnie mi pokrywało dziórki i podtrawiało łączenie.Dlatego teraz robie najpierw znaczki.Teraz to juz taki mój nawyk.
    djpeterek
    Level 23  
    ja zauważyłem u siebie że jest jak się zacznie ruszać płytką to owszem wtedy trawi się szybciej ale podtrawia ale jeśli ci się nie spieszy to zostaw w spokoju a wtedy płytka nie będzie podtrawiona a trawię B327
    saab12
    Level 11  
    30 zł to troche duzo jak na podsluch. narazie nie mam kasy zeby sobie to zrobic. co myslicie o tym podsłuchu:http://stud.wsi.edu.pl/~sikrolb/schematy-podsluch_ttl.html

Dodano po 8 [sekundy]:

30 zł to troche duzo jak na podsluch. narazie nie mam kasy zeby sobie to zrobic. co myslicie o tym podsłuchu: http://stud.wsi.edu.pl/~sikrolb/schematy-podsluch_ttl.html
    Level 36  
    saab12 wrote:
    30 zł to troche duzo jak na podsluch. narazie nie mam kasy zeby sobie to zrobic. co myslicie o tym podsłuchu:http://stud.wsi.edu.pl/~sikrolb/schematy-podsluch_ttl.html

Dodano po 8 [sekundy]:

30 zł to troche duzo jak na podsluch. narazie nie mam kasy zeby sobie to zrobic. co myslicie o tym podsłuchu: http://stud.wsi.edu.pl/~sikrolb/schematy-podsluch_ttl.html

ten uklad ma kiepskie parametry :) radze tobie dobrze zebys kupil ten kit jabela 9zl to nie duzo za wmiare stabilny i czuly mikrofon
    saab12
    Level 11  
    kupił bym jakis podsłuch ale w mojej miejscowosci nigdzie chyba nie maja. kupił bym takiego jabela i narazie by wystarczył. sprawdzcie ten link co dalem tak sa tylko 4 elementy potrzebne. KTO WIE CO OZNACZA SKROT gnd.
  • Helpful post
    djpeterek
    Level 23  
    gnd=masa swoją drogą dziwi mnie troche początkujący elektronik zaczyna odrazu od techniki w.cz nie lepiej pobawić się najpierw innymi zabawkami?
    saab12
    Level 11  
    moze ma ktos jakis nie potrzebny podsłuch chętnie wezme. za przesylke zaplace.

Dodano po 28 [minuty]:

chciałbym zrobić cos bardzo prostego, nie musi być to odrazu 100m, moze miec mniej, tylko zeby był prosty.
    djpeterek
    Level 23  
    hmm to napisz czy wogule są twoim sklepie zestawy do samodzielnego montażu jeśli tak to napisz jakiej firmy Nord Elektronik,Nowy Elektronik,AVT a wtedy moge ci coś polecić
    saab12
    Level 11  
    ale w jakich sklepach mam tego szukac. u mnie chyba takich nie ma.
    djpeterek
    Level 23  
    w slekpach elektronicznych hyba że mieszkasz gdzieś w górach to tam dopiero jest kiepsko z takimi sklepami ale w miastach nie ma problemu zawsze się znajdzie jakiś
    saab12
    Level 11  
    w twoich sklepach sa takie zestawy????

Dodano po 53 [sekundy]:

w jakich cenach one sa???
    djpeterek
    Level 23  
    www.blackelectronics.com.pl w dziale zestawy masz tam różne cuda to jest mój sklep :)
    tomeeh
    Level 24  
    Co do zestawu Jabel J-09 - on jest pomyślany na dolne, niewykorzystywane już dziś pasmo UKF. Łatwiej ci będzie uruchomić J-244 który jest już zaprojektowany na pasmo 88 - 108 MHz (jest to jedyna różnica pomiędzy tymi zestawami).
    Swoją drogą na marginesie dodam, że kiedyś dostępne były tylko J-09 i przy odpowiednim ustawieniu trymera też śmigają na górnym FM.
    Sady
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam. Co, jak co, ale swoją karierę też rozpocząłem od w.cz. od "Jabola" i się udało. W każdym sklepie Elektronicznym znajdziesz jakieś zestawy do złożenia. Jeśli tylko dokładnie poskładasz, dobrze polutujesz to powinno śmigać (znam parę przypadków, że nawet po wymianie wszystkiego nie ruszyło). Nieraz lepiej iść na dolny FM (zawsze się znajdzie się radio, co ma stare pasmo) łatwiej znaleźć ten nadajniczek. To, że napisałeś:
    Quote:
    NIE POTRAFIE JESZCZE ICH KONSTRUOWAC. MAM DOPIERO 16 LAT
    to nie znaczy, że nie jest to możliwe. Poczytaj troszkę postów na różne tematy i o lutowaniu i o podstawowych konstrukcjach i na pewno się dużo dowiesz.
    Frubi
    Level 13  
    Nie chce cię dołować ja mam 13 lat ;) I mam już "na koncie" parę układów które działały :P Radze przeczytać "kilo tekstu" i zacząć coś montować ;) Dobrze też żebyś porobił paręnaście schematów, albo przerysował ;) Nie wiem jak u ciebie będzie ale potem mi się lepiej lutowało ;) Polecam Ci wyprubować tą metodę bo pomaga nauczyć się działania części i ich zastosowania w teori, no ale możesz odrazu uczyć się na praktycznych rzeczach...
    User removed account
    User removed account  
    Emil0076
    Level 11  
    Witam!
    Jak widać to mój pierwszy post. Jeżeli chodzi o Jabel J-09 to był to mój pierwszy zestaw jaki złożyłem. Powiem szczerze że z lutowania miałem praktykę na technice w gimnazjum w formie lutowania diód w połączeniach równoległych :), czyli prawie wcale praktyki i bezproblemowo złożyłem zestawik. Teraz mam pytanie co do tego zestawu, czy może być coś przepalone jeżeli mikrofon mi "ściąga" z małej odległości? Na odbiorniku wszystko słychać OK, zestaw ma dobry zasięg, tylko nurtuje mnie to że mówię do mikrofonu z odległości 5 cm. Może dlatego że to ten mikrofonik komputerowy... Jeżeli to od mikrofonu to czy można coś dużo czulszego wlutować do tego układu??? Jeżeli tak to proszę o podpowiedź, co?
    I jeszcze jedno pytanko, czy da się ten układ przerobić na górne pasmo, jeżeli tak to w jaki sposób?
    kwlgrupa
    Level 14  
    macie mzoe schematy tych podłuchów z jabla głównie chodzi mi o schematy bez cewek lecz z trymerami i mogą byc to bardziej rozbudowazne konstrukcje lub małe
    Janek0007
    Level 11  
    Jak zalezy Ci na tanim i prostym podsluchu mozesz sprobowac tego nadajnika UKF http://www.nordelektronikplus.pl/sklep/search.asp kupilem go w pobliskim sklepie elektronicznym za 7 zeta. Byl to moj pierwszy uklad (od tego sie zaczelo) i trzeba przyznac zasieg moze nie jest ogromny, w moich testach co najwyzej rozmawialismy z sasiadem "przez radia" ktory mieszka 20 metrow dalej, natomiast mikrofon jest bardzo czuly - dzwieki z caaaalego pomiszczenia byly wyrazne. Uklad ma niewielkie rozmiary (zmiescilem go w dlugopisie - zasilalem bateria od zegarka :P)
    kwlgrupa
    Level 14  
    mam ten nadajnik ale posiada cewke i nie ma regulacji bym musiałgo przerabiac a i tu sugestia do początkujących lepiej za pierwszy układ zabierzcie sie za kit jabla bo ten jest troche bardziej skomplikowany , wiecej elementów
    foxik000000
    Level 29  
    Wie ktos moze jak przerobić j-09 zeby działał na częstotliowsci 87.5-108MHz ?? Bo kupiłem ten kit tak dla zabawy czytam opis a tu cześtotliwosć od 67-73MHz i teraz nie mam jak sprawdzic czy działa :|