Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarny ekran przy włączaniu

Zisodg7 22 Maj 2013 20:17 1413 12
  • #1 22 Maj 2013 20:17
    Zisodg7
    Poziom 2  

Witam. Mam pytanie czy uszkodzone kondesatory na płycie głównej mogą być przyczyną(gdy włączam komputer ,wszytko mi się odpala, w sensie wiatraki i dysk,świeci się tylko 1 kontrolka ta czerwona,a na ekranie monitora tylko czarny ekran.

0 12
  • #2 22 Maj 2013 20:20
    Rysiek_XL
    Poziom 14  

Cześć.

Może masz uszkdzoną grafikę?

Pozdrawiam.

0
  • #3 22 Maj 2013 20:21
    iron64
    Spec Overclocking

Raczej nie, raczej bo nie wiadomo ile lat ma płyta i z jakim zasilaczem pracowała.

0
  • #4 22 Maj 2013 20:35
    Zisodg7
    Poziom 2  

Płyta ma około 4 lata,za zasilacz Input230VAc50Hz 3A

0
  • #5 22 Maj 2013 21:03
    Rysiek_XL
    Poziom 14  

Cześć.
    Powiem Ci tak, jak czegoś nie wymienisz,podmienisz to sie nie dowiesz co może być uszkodzone.
    Do podmiany monitor, grafika .
    Pozdrawiam.

0
  • #6 22 Maj 2013 21:03
    budgie11
    Poziom 16  

A masz jakieś sygnały dźwiękowe z beepera? Jednak radziłbym jeśli masz taką możliwość podmienić całą linię gdzie masz nadmuchane kondensatory i sprawdzić jeszcze raz z podmienionym prockiem i ew. ramem. Oczywiście na razie zakładam że monitor i grafika sprawne...

0
  • #7 22 Maj 2013 21:22
    artaa
    Poziom 43  

Zisodg7 napisał:
    zasilacz Input230VAc50Hz 3A

Nie ma takiego modelu... ;-)

Podaj nazwę i model z naklejki na boku zasilacza.

0
  • #8 23 Maj 2013 16:44
    Zisodg7
    Poziom 2  

Żadnych sygnałów właśnie nie mam,i sorry za tamtą nazwę zasilacza,ale prosiłem kolegę żeby założył post. Ten zasilacz to PC Power Supply model:4life/400. Kondesatory wymienie w najbliższym czasie

Dodano po 6 [minuty]:

budgie11 napisał:
    A masz jakieś sygnały dźwiękowe z beepera? Jednak radziłbym jeśli masz taką możliwość podmienić całą linię gdzie masz nadmuchane kondensatory i sprawdzić jeszcze raz z podmienionym prockiem i ew. ramem. Oczywiście na razie zakładam że monitor i grafika sprawne...

czemu mam podmienić procek ?

0
  • Pomocny post
    #9 23 Maj 2013 17:22
    djjacu
    Poziom 10  

Odłącz wszystkie kable i sprawdź, czy ruszy. Poruszaj również modułami pamięci RAM. U mnie na firmowych komputerach DELL to właśnie problemy ze stykiem pamięci powodują 30% wszystkich awarii. Głośniczek przy tym milczy jak grób.

0
  • #10 23 Maj 2013 17:25
    budgie11
    Poziom 16  

Bo na razie za dużo jest niewiadomych, ja próbowałbym najpierw podmienić zasilacz na jakiś normalny a nie "zasilaczopodobny" , potem sprawdzić procka ram i grafe na innej płycie, jeśli sprawne to przynajmniej je eliminujesz i pozostaje płyta...

0
  • Pomocny post
    #12 23 Maj 2013 20:12
    Vieslav889
    Poziom 24  

Lista koniecznych do podjęcia działań:
    1. Odłączyć wszystkie napędy, koniecznie wyciągając kable z płyty głównej i sprawdzić czy ruszy, jeśli nie to
    2. Wyciągnąć RAM i sprawdzić czy będzie piszczeć, jeśli jest kilka kości to sprawdzać po kolei na każdej, jeśli nie ruszy to
    3. Wyciągnąć kartę graficzną i sprawdzić czy zapiszczy
    4. (chociaż to powinno być na początku) Wymienić produkt zasilaczopodobny na zasilacz, jeśli nie wystartuje to powtórzyć od 1 do 3 na zasilaczu
    Jeśli nadal nic to pozostaje usterka płyty lub procesora. Najmniej czasochłonna jest podmiana procesora. Jeśli nie ruszy to przed wymianą płyty koniecznie sprawdź stary procesor, czy na pewno jest uszkodzony.
    Niestety innej drogi do diagnozy nie ma.

0
  • #13 24 Maj 2013 14:55
    Zisodg7
    Poziom 2  

Dzięki wszystkim za pomoc

0