Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daf XF 105 - Nie odpala silnik

szyniu 22 May 2013 20:42 8475 3
 • #1
  szyniu
  Level 20  
  Witam mam taki problem trafiło do mnie autko z 2007r Euro 5 silnik paccar 460
  który nie chciał zapalić więc panowie sobie go odpalili na krótko i tak chodził przez 28h i trafił do mnie.
  Okazało się że wywala bezpiecznik nr. 15 problem rozwiązali ucinając jedno z zasilań w kasecie wyjścia z kabiny ten problem już znalazłem zwarcie jest wewnątrz modułu Adblue po odpięciu głównego złącza nie ma zwarcia ale dalej mnie zastanawia ten rozrusznik czy to zbieg okoliczności czy porostu coś uwalili i tu moje pytanie jak jest sterowany rozrusznik w tym silniku na automacie jest kostka na dwa piny, schemat jakim dysponuje pokazuje że jeden z przewodów jest połączony z sterownikiem silnika a drugi wchodzi do kabiny i jest sterowany przez vic i na drodze jest przekaźnik rozłączający. I drugie pytanie co może elektrycznie blokować rozruch w 105 z góry dzięki.
 • #2
  krisbrumm
  DAF Trucks specialist
  Może to być usterka w magistrali V-CAN1 lub V-CAN2, możliwy jest immobiliser, możliwy jest przekaźnik lub przewody do zasilania DMCI ECU.
 • #3
  szyniu
  Level 20  
  A więc który przekaźnik tym steruje i co wychodzi z serownika silnika plus czy minus i czy ma znaczenie podpięcie samego automatu rozrusznika do sprawdzenia czy jak np. nie będzie widział obwodu cewki automatu to nie puści sygnału i drugie pytanie jeżeli jeden z przewodów wychodzi z ecu silnika to drugi z vic prawda bo ja mam złącze 2 piny na automacie.
 • #4
  szyniu
  Level 20  
  Witam problem z odpalaniem ogarnięty gniazdo przekaźnika startu było kombinowane i nie łączyło stąd też sam rozrusznik się nie odzywał .