Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Miele KDN 9713 - zamrażarka nie mrozi

umbrella2 22 Maj 2013 21:27 1497 1
  • #1 22 Maj 2013 21:27
    umbrella2
    Poziom 7  

Witam.
    5 lat temu zakupiłem lodówkę Miele KDN 9713.
    Dziś po otwarciu zamrażarki okazał się, że wszystko zrobił się miękkie, a na szufladzie pojawiły się krople wody. Chłodziarka działa poprawnie. Wyłączyłem wszystko z sieci i po 30 minutach załączyłem ponownie. Wszystko wróciło do normy. Do zamrażarki włożyłem bezprzewodowy czujnik temperatury więc odczyt mam z zewnątrz na bieżąco. Po kilku minutach temperatura spadła do -20. Kiedy po 2 godzinach otworzyłem i zamknąłem drzwiczki zamrażarki, temperatura zaczęła wzrastać szybko do +0. Zauważyłem, że po zamknięciu drzwiczek wiatrak w zamrażarce nie działa. I znowu wtyczka z sieci, krótka przerwa i znowu działa.
    Co jest grane? Kompresor działa. Wiatrak i kontaktron magnetyczny (czujnik zamknięcia drzwiczek ) też sprawny. Padła elektronika, jakiś czujnik czy przekaźnik? Jestem elektrykiem więc, pewnie będę grzebał sam. Dostęp do części zamiennych to też nie problem. Nie wiem tylko gdzie najpierw wsadzić ręce:)
    Proszę pomóżcie.

2 1
  • #2 08 Lis 2016 19:00
    sylwusia13
    Poziom 9  

Mam taki sam problem wiatrak nie działa swieci awaria.Rozwiazałes moze ten problem?

0