Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Jak wzmocnić sygnał DVB-T z małej anteny?

zdun2a 22 Maj 2013 23:15 34254 5
  • Jak wzmocnić sygnał DVB-T z małej anteny?

Poziom 9  

Witam.
    Mam mały problem ze swoją instalacją DVB-T. Otóż posiadam trzy telewizory i jedną antenę z symetryzatorem Cabletech ANT0574. Sygnał z anteny na telewizory jest rozdzielany za pomocą rozgałęźnika Signal. Mój problem polega na tym, że zakupiona antena okazała się za słaba. :cry: Na dwóch telewizorach odbiór jest prawidłowy ale gdy włączę trzeci to na nim nie mogę nic oglądać. Na stronie Dipola znalazłem taki wzmacniacz: Wzmacniacz antenowy sygnału DVB-T AC18 5V
    Kod towaru: B2512

Czy jak podłączę ten wzmacniacz według rysunku, który zamieszczam poniżej, będę mógł oglądać telewizję na wszystkich telewizorach jednocześnie?

Proszę o odpowiedź.

Jak wzmocnić sygnał DVB-T z małej anteny?

Regulamin pkt 3.1.15.
    Nic nie piszesz o poziomach sygnałów (jakość/siła) na każdym TV, o lokalizacji anten/odbiorników TV, o nadajnikach i odległościach, o kablu koncentrycznym.
    Zalecenia w dziale : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2212466.html .

Popraw wpis lub dodaj komentarz.
    [SP5ANJ]

-1 5
    Poziom 11  

Skoro na dwóch TV obraz jest ok to spróbuj podłączyć nie odbierający TV zamiast jednego z nich, może się okazać że winne jest połączenie między rozgałęźnikiem a TV, równie dobrze winny jest TV którego tuner ma słabą czułość. Co do wzmacniacza jego wzmocnienie może okazać się za duże i też będzie problem.

1
    Poziom 38  

Czy spełnisz ten warunek z odbiornika TV jak na rysunku?
    "Zasilanie 5V bezpośrednio z tunera DVB-T. Nie jest wymagany dodatkowy zasilacz."
    Trudno wyrokować w takiej sytuacji, ale ja próbowałbym wzmacniać sygnał przy antenie. I nie wiem, czy zanik odbioru zależy w jakiś sposób od kolejności włączania odbiorników, czy zjawisko jest stałe co do konfiguracji.

2
    Poziom 9  

Jakbym dał ten wzmacniacz (zasilany 5V) pomiędzy anteną, a rozdzielaczem to pewnie nie będzie to działać? Jak kupowałem ten rozdzielacz Signal to miałem do wyboru:
    a) wersja, która przepuszcza zasilanie
    b) wersja, która nie przepuszcza zasilania
    Ja wziąłem wersję b.
    Skoro mam wersję b to wzmacniacz nie dostanie zasilania z tunera i nie będzie przez to działał??
    Tak sobie to na chłopski rozum tłumaczę. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić :D

1
    Poziom 37  

zdun2a napisał:
    Skoro mam wersję b to wzmacniacz nie dostanie zasilania z tunera i nie będzie przez to działał??
    Tak sobie to na chłopski rozum tłumaczę. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić :D
    Dobrze kombinujesz, musiałbyś kupić rozgałęźnik przenoszący zasilanie, przynajmniej w jednej gałęzi. Ale weź pod uwagę , że wtedy dekoder musiałby cały czas wystawiać te +5V, a nie wszystkie dekodery w stand-by to potrafią.

Sprawdź może wcześniej, jak było napisane wyżej, czy nie jest to problem połączenia pomiędzy rozgałęźnikiem a dekoderem. I podaj wartości poziomów i jakości odbieranych mux-ów na wszystkich odbiornikach. To pomoże zdiagnozować sytuację.

3